هدر موبایل
1397/02/04 08:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ملکی:

تامین ارزی در گرو صادرات کالا با ارزش افزوده بالااست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با توجه به بحث تامین ارزی در کشور باید کالاهای صادراتی ما با ارزش افزوده بالاتر و ارزآوری بیشتری همراه باشد.
تامین ارزی در گرو صادرات کالا با ارزش افزوده بالااست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با توجه به بحث تامین ارزی در کشور باید کالاهای صادراتی ما با ارزش افزوده بالاتر و ارزآوری بیشتری همراه باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802103820984551.jpg تامین,ارزی,در,گرو,صادرات,کالا,با,ارزش,افزوده,بالااست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،ولی ملکی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفت و گوی اقتصادی رادیو گفت و گو در خصوص اقتضائات عبور از خام فروشی در اقتصاد ایران، اظهار کرد: اگر بگوییم که هیچ اتفاقی در صنعت پتروشیمی و نفت در زمینه عدم خام فروشی رخ نداده از انصاف به دور است.

وی افزود: در واقع ما نتوانسته ایم محصول نهایی را با ارزش افزوده بالاتر تولید کنیم تا مجبور نباشیم این محصولات را به کشور ثالث صادر کرده وپس از ایجاد ارزش افزوده بر روی آن مجدد آن کالا را به کشور وارد کنیم البته این امر نیز به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی بوده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنده معتقدم کشوری که خام فروشی را در پیش می گیرد معادن و مواد خود را در اصطلاح به ثمن بخت می فروشد و ریشه اشتغالزایی و کارآفرینی را می خشکاند.

ملکی بیان کرد: در حال حاضر بیکاری یکی از معضلات اجتماعی ماست که به ناهنجاری های در جامعه دامن زده است.

وی توضیح داد: این روزها بحث تامین ارزی در کشور مطرح است و تراز ارزی ما زمانی مثبت می شود که کالاهای صادراتی ما با ارزش افزوده بالاتر و ارزآوری بیشتری همراه باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هر میزان که بتوانیم از تکنولوژی روز دنیا به طرق مختلف بهره ببریم و در میادین نفتی مشترک و میادین دیگر سرمایه گذاری بکنیم در این صورت می توان به پیشرفت و بهبود اوضاع امیدوار بود.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس تصریح کرد: باید سیاست گذاری ما به سمت بهینه سازی و تولید مواد جدید با کیفیت بالا پیش برود که این امر هم نیازمند داشتن تکنولوژی پیشرفت در این زمینه است./

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet