هدر موبایل
1397/02/03 15:24:41
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه با اشاره به مصوبه کمیسیون فرهنگی:

امکان ایجاد تلویزیون خصوصی تحدید نشد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید انحصار صدور مجوز صوت و تصویر فراگیر در مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس به معنای تحدید امکان ایجاد تلویزیون خصوصی نیست.
امکان ایجاد تلویزیون خصوصی تحدید نشد سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید انحصار صدور مجوز صوت و تصویر فراگیر در مصوبه کمیسیون فرهنگی مجلس به معنای تحدید امکان ایجاد تلویزیون خصوصی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109861651513.jpg امکان,ایجاد,تلویزیون,خصوصی,تحدید,نشد Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح مصوبه روز گذشته کمیسیون فرهنگی مبنی بر اینکه "مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صدا و سیما است"، گفت: کلمه انحصار در این مصوبه به معنای اینکه امکان ایجاد تلویزیون خصوصی وجود نخواهد داشت نیست بلکه تنها مسئولیت صدور مجوز آن بر عهده این سازمان آن هم بنا به نامه مکتوب و ابلاغیه مقام معظم رهبری به شخص رئیس‌جمهور گذاشته شده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم رضایت وزارت ارتباطات از واگذاری این مسئولیت به رسانه ملی، ادامه داد: متولی اصلی ایجاد زیرساخت‌ها برای توسعه صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی وزارت ارتباطات است. در قانون وزارت ارتباطات مسئول ایجاد پنهای باند، شبکه‌های مجازی و... است اما این حق مشمول سازمان صدا و سیما نیز می‌شود.

وی افزود: با این وجود ایجاد زیرساخت کماکان بر عهده وزارت ارتباطات است اما نهادی که می‌تواند مجوز برای رادیو و تلویزیون خصوصی ارائه کند صرفا صدا و سیما است.

آزادی خواه توضیح داد: برنامه‌های صوتی و تصویری رسانه‌های خبری در فضای مجازی به دلیل آنکه مرجع صوت و تصویر به شمار نمی‌آیند و سایت خبری هستند که تولیداتشان را در فضای مجازی نشر می‌دهند شامل این مهم نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، روز گذشته در کمیسیون فرهنگی مجلس ماده 4 طرح اداره خط‌مشی و نظارت بر سازمان صداو سیما بررسی شد. این ماده درخصوص پخش فراگیر برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و مبتنی بر سندی ارسال شده از سوی رهبری خطاب به رئیس جمهور بررسی و تصویب شده. براساس این ماده مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نظارت بر آن منحصرا بر عهده سازمان صداو سیما است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet