هدر موبایل
1397/02/04 07:50:00
سرویس سیاسی
حاجی‌دلیگانی:

مردم به موسسان احزاب بی‌اعتماد هستند/حزب در ادبیات سیاسی ایران مفهوم غربی دارد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه حزبی که مورد اعتماد باشد در کشور مشاهده نکرده لذا عضو هیچ حزبی نیست، گفت: مردم حزب و فعالیت های سیاسی را می پسندند اما به افراد دست‌اندرکار احزاب اعتماد نمی کنند.
مردم به موسسان احزاب بی‌اعتماد هستند/حزب در ادبیات سیاسی ایران مفهوم غربی دارد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به اینکه حزبی که مورد اعتماد باشد در کشور مشاهده نکرده لذا عضو هیچ حزبی نیست، گفت: مردم حزب و فعالیت های سیاسی را می پسندند اما به افراد دست‌اندرکار احزاب اعتماد نمی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/68348.jpg مردم,به,موسسان,احزاب,بی‌اعتماد,هستند/حزب,در,ادبیات,سیاسی,ایران,مفهوم,غربی,دارد Icana

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با علل عدم عضویت افراد در احزاب سیاسی و رواج معنای منفی برای کلیدواژه حزبی بودن، گفت: افرادی که در بستر امور احزاب قرار می گیرند معمولا نقشه ای را در ذهنشان ترسیم می کنند اما با مردم طور دیگری صحبت می کنند؛ در واقع مردم به این افراد اعتماد نمی کنند که صادقانه بدنبال فعالیت مثبت برای جامعه هستند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتماد به کسانی که حزب را تاسیس می کنند هنوز یک فرهنگ نشده است، اظهار کرد: مردم حزب را دوست دارند و فعالیت های سیاسی-اجتماعی را می پسندند اما به افراد دست‌اندرکار احزاب اعتماد نمی کنند زیرا معمولا مشاهده شده گاهی اوقات یا اماکنی که مردم در احزاب حضور پیدا می کنند، استفاده دیگری رخ می دهد.

امانت‌داری در جمنا فقط تا مراحلی خوب بود/رای برخی افراد در جمنا خوانده نشد

وی ادامه داد: به عنوان مثال در جمنا که اقدامات تشکیلاتی انجام شد، تا مراحلی امانت داری خیلی خوب رخ داد اما در برهه ای از زمان دیده شد که برخی به فلان فرد رای داده بودند که عضو شورای مرکزی شود اما رای آن خوانده نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در واقع باید اذعان کرد که جهت دادن و نادیده گرفتن ها متاسفانه وجود دارد و با توجیه قانونی و شرعی همراه می شود که همین امور منجر به از دست رفتن اعتماد مردم و عدم عضویت در احزاب می شود.

حزب در ادبیات سیاسی کشورمان مفهوم غربی دارد

حاجی دلیگانی اعتقاد دارد تاکنون حزب در ادبیات سیاسی کشورمان بیشتر مفهوم غربی داشته است که امری قابل تامل است.

حزبی که مورد اعتماد باشد مشاهده نکرده ام

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه، برخوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه عضو هیچ حزبی درکشور نیست، انتقاد کرد: تاکنون حزبی که مورد اعتماد باشد مشاهده نکرده ام.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقت تاسیس حزب جدیدی را ندارد، خاطرنشان کرد: می توان الگوگیری مردم از مسئولان را یکی دیگر از دلایل عدم عضویت در احزاب دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet