خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/03 15:38:53
سرویس اقتصادی
اکبری:

قیمت خرید گندم در بنادر نصف قیمت اعلام شده خرید تضمینی / پیش‌بینی خرید 8 الی 10 میلیون تن گندم طی 5ماه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر قیمت خرید گندم در بنادر نصف قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی این محصول است و عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم تصمیمی است که گرفته شده.
قیمت خرید گندم در بنادر نصف قیمت اعلام شده خرید تضمینی / پیش‌بینی خرید 8 الی 10 میلیون تن گندم طی 5ماه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر قیمت خرید گندم در بنادر نصف قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی این محصول است و عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم تصمیمی است که گرفته شده. https://cdn.icana.ir/d/019/201801101589720907.jpg قیمت,خرید,گندم,در,بنادر,نصف,قیمت,اعلام,شده,خرید,تضمینی,/,پیش‌بینی,خرید,8,الی,10,میلیون,تن,گندم,طی,5ماه Icana

علی اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اعلام قیمت خرید تضمینی گندم و عدم افزایش آن در مقایسه با سال گذشته، اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته به دنبال اعلام قیمت نهایی خرید تضمینی گندم بوده‌ایم و اعلام قیمت ضریب امنیتی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود حدود 8 الی 10 میلیون تن گندم را در 5 ماه باید خریداری کنند که روزانه چیزی حدود 80 هزار تن می‌شود، اگر بتوانند قیمت را به‌موقع پرداخت کنند یک موفقیت است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته بنا بر اخباری که داشتیم متوجه عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم شده بودیم، گفت: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده در حال حاضر قیمت خرید گندم در بنادر نصف قیمت اعلام شده برای خرید تضمینی این محصول است.

آیا عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم باتوجه به افزایش تورم منطقی است؟

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه آیا عدم افزایش قیمت خرید تضمینی گندم باتوجه به افزایش تورم منطقی است یا خیر، اظهارداشت: هرچند منطقی و یا غیر منطقی این تصمیم گرفته شده و ممکن است این تصمیم انگیزه تولیدکنندگان را برای کشت گندم کاهش دهد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دولت بتواند مطالبات کشاورزان گندم‌کار را به‌موقع پرداخت کند یک موفقیت محسوب می‌شود، ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود حدود 8 الی 10 میلیون تن گندم را در 5 ماه باید خریداری کنند که روزانه چیزی حدود 80 هزار تن می‌شود، اگر بتوانند قیمت را به‌موقع پرداخت کنند یک موفقیت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet