خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/04 07:50:00
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی:

نقش عوامل بن سلمان در تیراندازی حاشیه کاخ سلطنتی/ شاهزاده سعودی به دنبال بی خطر کردن رقبای درون قبیله‌ای

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: تیراندازی در حواشی کاخ سلطنتی توسط عوامل بن سلمان رخ داده زیرا شاهزاده سعودی به دنبال بی خطر کردن رقبای درون قبیله‌ای است.
نقش عوامل بن سلمان در تیراندازی حاشیه کاخ سلطنتی/ شاهزاده سعودی به دنبال بی خطر کردن رقبای درون قبیله‌ای عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: تیراندازی در حواشی کاخ سلطنتی توسط عوامل بن سلمان رخ داده زیرا شاهزاده سعودی به دنبال بی خطر کردن رقبای درون قبیله‌ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100276817728.jpg نقش,عوامل,بن,سلمان,در,تیراندازی,حاشیه,کاخ,سلطنتی/,شاهزاده,سعودی,به,دنبال,بی,خطر,کردن,رقبای,درون,قبیله‌ای Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص حاشیه‌های اخیر پیرامون کاخ سلطنتی پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی، گفت: نفوذ قبایل مختلف در رژیم پادشاهی سعودی و رقابت‌های درون قبیله‌ای و خاندان عبدالعزیز غیرقابل انکار است، از سوی دیگر عربستان از نسل پیر گذشته که فرزندان عبدالعزیز در حال انتقال به نسل جوان است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آل سعود طبق قوانین داخلی و با رایزنی و جلب نظر بزرگان خاندان سعودی محمد بن نایف را از ولیعهدی برکنار و محمد بن سلمان جوان را بر این مُسند نشاندند.

وی افزود: افزایش ارتباط عربستان با فرانسه و انگلیس، خرج هزینه کلان و نزدیکی به رژیم صهیونیستی با تسوه حساب‌های درونی خاندان همراه شد و به بهانه فساد مالی بسیاری از شاهزادگان سعودی را بازداشت و به زعم خود آنها را بی خطر کرد.

جمالی نوبندگانی معتقد است: اقدامات بن سلمان که اکثرا عملیاتی نشد و برخی هم ارزش عملیاتی نداشت به دلیل پیشبرد هدف داخلی محمد بن سلمان است تا بتواند هر چه زودتر بر مُسند پادشاهی بنشیند، حواشی و تیراندازی اخیر هم به نظر توسط عوامل بن سلمان رخ داده تا در تسریع پادشاهی بن سلمان موثر واقع شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه عوامل مذکور در پادشاهی بن سلمان نقش بازی می‌کنند، تصریح کرد: بن سلمان تمام اهداف خود را جامه عمل پوشانده و با تغییر و تحولات اخیر قصد دارد به جایگاه ایران در منطقه تعرض و خودنمایی کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet