هدر موبایل
1397/02/03 15:19:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمودی شاه نشین:

کودکان متکدی نقطه سیاهی که باید از جامعه پاک شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: کودکان متکدی می‌توانند ایمنی شهر را برهم زنند، بنابراین بهزیستی و شهرداری موظف هستند که در جهت سازماندهی این افراد اقدام کنند.
کودکان متکدی نقطه سیاهی که باید از جامعه پاک شود عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، گفت: کودکان متکدی می‌توانند ایمنی شهر را برهم زنند، بنابراین بهزیستی و شهرداری موظف هستند که در جهت سازماندهی این افراد اقدام کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201801104583929930.jpg کودکان,متکدی,نقطه,سیاهی,که,باید,از,جامعه,پاک,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد محمودی شاه‌نشین در رابطه با ضرورت ساماندهی کودکان متکدی، بیان کرد: کودکان متکدی تاثیر خوبی بر جامعه ندارند. متاسفانه این کودکان به گروه‌های متعددی متعلق هستند. یک گروه از این کودکان ایرانی نیستند و از خارج از کشور به ایران آمده‌اند. در رابطه با این گروه نیروهای انتظامی و دستگاه‌های دیگر موظف هستند تا این افراد را جمع‌آوری کرده و در رابطه با بازگشت به کشورشان اقدام کنند.

وی در ادامه گفت: بعضی از این کودکان نیز متعلق به باندهایی در داخل کشور هستند که از آنها سوء استفاده می‌کنند و گروهی دیگر نیز مورد سوء استفاده پدر و مادر خود قرار می‌گیرند. در این زمینه بهزیستی و سیستم شهرداری موظف است تا این کودکان را سازماندهی کند. در سال ۹۷ نیز ردیف اعتباری در بودجه در نظر گرفته شده تا این کودکان را شناسایی کرده و سر و سامان دهند و اگر نیاز است تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی نظیر کمیته امداد قرار بگیرند.

نماینده مردم شهریار در مجلس،‌ گفت: باید به این کودکان کمک کرد تا به زندگی خود باز گردند و از سوءاستفاده از آنها جلوگیری کرد. این کودکان می‌توانند ایمنی جامعه را بر هم زنند و متاسفانه گروهی فرصت‌طلب نیز برای استفاده از درآمد آنها از آنها سوء استفاده کنند. این کودکان نقطه سیاهی برای نظام است که باید پاک شود.

به گزارش ایسنا؛ محمودی شاه نشین تصریح کرد: این کودکان باید شناسایی شوند و تحت حمایت دستگاه‌های حمایتی قرار گیرند. با افرادی که از این کودکان سوء استفاده می‌کنند باید برخورد قانونی شود. در این زمینه نیز ما نیاز به قانون جدید نداریم و قانون به اندازه کافی وجود دارد و متولی این امر نیز مشخص است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet