آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی با مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق کالا:

تحول جدی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت خواهد گرفت/به زودی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق در صحن علنی بررسی می شود

سرویس اقتصادی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تحول جدی در راستای کنترل قاچاق کالا و ارز در کشور خبر داد.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 15:29
تحول جدی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت خواهد گرفت/به زودی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق در صحن علنی بررسی می شود رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تحول جدی در راستای کنترل قاچاق کالا و ارز در کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108942876208.jpg تحول,جدی,در,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,صورت,خواهد,گرفت/به,زودی,لایحه,اصلاح,قانون,مبارزه,با,قاچاق,در,صحن,علنی,بررسی,می,شود Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با مسئولان ستاد مبارزه با کالای قاچاق و ارز گفت: در این جلسه مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق گزارشی از عملکرد این ستاد و برنامه های آتی ارائه کردند و نمایندگان عضو کمیسیون اقتصادی نیز دغدغه های خود را برای مقابله جدی با قاچاق بیان کردند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یکی از اهداف برگزاری این جلسه هماهنگی بیشتر مجلس و دولت برای پیگیری امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز بود چرا که قاچاق معضل جدی در راه رونق تولید محسوب می شود بنابراین در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای ایرانی کمیسیون اقتصادی موضوع مبارزه با قاچاق کالا را به صورت جدی پیگیری می کند.

پورابراهیمی داورانی تصریح کرد: یکی از اقدامات کمیسیون اقتصادی در مبارزه با قاچاق کالا و ارز موضوع اتمام بررسی لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده است که این مهم در اسفندماه سال 96 به تصویب کمیسیون رسید و پیش بینی می شود طی چند روز آینده لایحه مذکور در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد که در صورت به سرانجام رسیدن لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مبارزه با قاچاق تحول جدی صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، افزود: حضور آقای مؤیدی در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور باعث به وجود آمدن فضای جدیدی برای مبارزه با قاچاق شده است و خوشبختانه سامانه جدیدی نیز برای کنترل منابع و مصارف ارزی کشور طراحی شده که شرایط را برای مدیریت واردات و محدود شدن قاچاق فراهم می کند.

پورابراهیمی داورانی افزود: امیدوارم با عزم جدیدی که مجلس و دولت در سال حمایت از کالای ایرانی دارند با بحث قاچاق کالا مبارزه جدی شود و نکته دیگر اینکه در لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به بحث ضمانت های اجرایی قانون نیز توجه شده است.

وی ادامه داد: هیات تحقیق و تفحصی در کمیسیون اقتصادی مجلس نیز موضوع روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بررسی کرده است و امیدواریم مبارزه تاثیرگذار و جدی با قاچاق کالا و ارز صورت بگیرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: گلایه هایی در خصوص اجرای قوانین توسط دستگاه های عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز وجود دارد که باید به آن رسیدگی شود.

گفتنی است در ابتدای این جلسه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و مسئولان این ستاد گزارشی از عملکرد سازمان ذیربط خود را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر