خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/03 18:37:00
سرویس اجتماعی
حمزه هشدار داد:

پرستار نماها در مراکز مراقبت در منزل چه می کنند؟/ شرایط اعطای مجوز راه اندازی مراکز باید سخت شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس راهکار جلوگیری از فعالیت پرستارنماها در مراکز مراقبت در منزل را سخت تر شدن شرایط اعطای مجوز راه اندازی این مراکز دانست.
پرستار نماها در مراکز مراقبت در منزل چه می کنند؟/ شرایط اعطای مجوز راه اندازی مراکز باید سخت شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس راهکار جلوگیری از فعالیت پرستارنماها در مراکز مراقبت در منزل را سخت تر شدن شرایط اعطای مجوز راه اندازی این مراکز دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711107644588764.jpg پرستار,نماها,در,مراکز,مراقبت,در,منزل,چه,می,کنند؟/,شرایط,اعطای,مجوز,راه,اندازی,مراکز,باید,سخت,شود Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر فعالیت پرستار نماها در مراکز مراقبت در منزل، افزود: نیاز است شرایط احداث و اعطای مجوز راه اندازی این مراکز سخت تر شود تا افراد اقدام به بکارگیری افراد غیرمتخصص و پرستار نماها نکنند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی، افزود: از سویی وزارت بهداشت نیز باید نظارت ها را بر این مراکز تشدید کند تا تخلفی در این رابطه صورت نگیرد زیرا جان مردم در معرض تهدید قرار می گیرد.

وی با یادآوری اینکه مردم نیاز جدی و مبرم به مراقبت در منزل دارند، افزود: در سایر موسسات کاری ممکن است تخلفاتی صورت بگیرد و احتمال بروز تخلف در مراکز مراقبت در منزل نیز وجود دارد اما این حوزه به دلیل درگیر بودن با سلامت مردم نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارد و باید با تعریف مکانیسم های لازم شرایط راه اندازی این مراکز سخت شود و افراد ضوابط و قوانین را رعایت کنند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم افزایش تعداد مراکز مراقبت در منزل،  ادامه داد: راه اندازی این مراکز توسط بخش خصوصی و هزینه آنها را نیز مردم می پردازند؛ البته مراکز مراقبت در منزل موضوع جدیدی است و هنوز در کشور به خوبی جانیفتاده است به گونه ای که در شهرهای کوچک و روستاها مورد استقبال قرار نگرفته و این مهم تنها در کلانشهرها عملیاتی شده است بنابراین نیاز است ارائه مشوق ها برای راه اندازی این مراکز در دستور کار قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مراقبت های پرستاری در منزل صرفه جویی در منابع، بهبود وضعیت پرستاران و ارتقای سطح سلامت جامعه را به دنبال دارد، تصریح کرد: تعرفه مراقبت پرستاری در منزل به تصویب شورای عالی بیمه رسیده است و پوشش بیمه ای آن نیز در دستور کار قرار گرفته است که نیاز است هر چه سریع تر تحقق یابد.

گفتنی است در سال گذشته نرخ خدمات مراقبت‌های حرفه‌ای پرستاری به ازای هر ساعت برای بیمار عادی که علائم حیاتی‌اش تحت کنترل است حدود 15 هزار تومان، نرخ مراقبت حرفه ای پرستاری برای بیمار عادی با محدودیت حرکتی و ناتوانی  18 هزار تومان و نرخ مراقبت حرفه‌ای پرستاری برای بیمار نیازمند مراقبت‌های ویژه قلبی ریوی 20 هزار تومان تعیین شده و 27 خدمت دیگر نیز به همین ترتیب دارای تعرفه شده‌اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet