خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/04 09:41:13
سرویس استان ها
محمودزاده تاکیدکرد:

تعطیلی 40 درصدی مرغداری‌های مهاباد براثر نوسان بازار ارز/ لزوم تزریق تسهیلات ارزان قیمت برای جان گرفتن دامداری‌های صنعتی

نماینده مردم مهاباد در مجلس بابیان اینکه مرغداران مهابادی از نبود نهاده‌های دامی گله دارند،گفت:کمبود ذرت و سویا به علت گرانی دلار ،مرغداران را با مشکلات عدیده ای روبروکرده است.
تعطیلی 40 درصدی مرغداری‌های مهاباد براثر نوسان بازار ارز/ لزوم تزریق تسهیلات ارزان قیمت برای جان گرفتن دامداری‌های صنعتی نماینده مردم مهاباد در مجلس بابیان اینکه مرغداران مهابادی از نبود نهاده‌های دامی گله دارند،گفت:کمبود ذرت و سویا به علت گرانی دلار ،مرغداران را با مشکلات عدیده ای روبروکرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108220137092.jpg تعطیلی,40,درصدی,مرغداری‌های,مهاباد,براثر,نوسان,بازار,ارز/,لزوم,تزریق,تسهیلات,ارزان,قیمت,برای,جان,گرفتن,دامداری‌های,صنعتی Icana

 جلال  محمود زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت   درباره وضعیت مرغداران مهابادی در کشور،گفت: گرانی دلار کار مرغداران را برای تامین نهاده‌های دامی دشوار کرده است بنابراین دولت برای بهبود اوضاع  اقتصادی مرغداران  باید تدابیر اقتصادی کارآمدی در این عرصه اتخاذ کند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وظیفه پشتیبانی امور دام حمایت از تولیدکنندگان و  مصرف کنندگان است؛اما متاسفانه در این مقطع شاهد گران شدن قیمت سویا و ذرت هستیم؛تصریح کرد:پشتیبانی امور دام باید در زمانی که بازار با کمبود نهاده‌های دامی ،سویا و دست و پنجه نرم می‌کند؛ ورود کند و مرغداران  را حمایت کند تا مرغداران مهابادی بتوانند در شرایط اقتصادی  مناسبی وارد چرخه تولید شوند.

وی ادامه داد:  40 درصد مرغداری‌های مهاباد بر اثر نوسانات بازار و نبود بازار فروش مطمئن تعطیل هستند و  از طرفی دیگر نیز پس از گرانی دلار، مرغداری‌های مهابادی که فعال بودند نیز با مشکل تامین ذرت و سویا روبرو شدند.

محمودزاده  افزود: بسیاری از دامداری‌های صنعتی ما تعطیل هستند؛زیرا  تسهیلات ارزانقیمت در اختیار دامداری‌های قرار نمی گیرد تا بتوانند در راستای سرمایه گذاری در چرخه تولید دامداری‌ها حضور به عمل آورند.

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس بابیان اینکه مرغداران مهابادی از نبوده نهاده‌هایدامی گله دارند،یادآورشد:کمبود ذرت و سویا در کنار گرانی دلار مرغداران مهابادی را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet