هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مسعودی در تشریح جلسه کمیته ارشاد کمیسیون فرهنگی:

نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور گزارش دادند/ ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی

سرویس فرهنگی
عضو کمیته ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گزارش نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور به این کمیته، بر ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 16:05
نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور گزارش دادند/ ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی عضو کمیته ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گزارش نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور به این کمیته، بر ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102287983118.jpg نمایندگان,دستگاه‌های,مختلف,درباره,فضای,مجازی,کشور,گزارش,دادند/,ضرورت,تقویت,پیام‌رسان‌های,داخلی Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز دوشنبه (3اردیبهشت ماه) کارگروه ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس، به حضور مسئولانی از وزارتخانه‌های ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات، سازمان سپاه پاسداران و پژوهشگران مرکز پژوهش‌های مجلس در این جلسه به منظور بررسی موضوعات و آسیب‌های پیرامون فضای مجازی اشاره کرد.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به استماع گزارش دستگاه‌های مربوط به سیاست‌گذاری و نظارت بر فضای مجازی کشور، ادامه داد: تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در کنار شبکه‌های مشابه خارجی با توجه به ایجاد شرایط مساعد در جامعه برای رجوع به این شبکه، آماده‌سازی زیرساخت‌ها، تدوین آیین‌نامه و مقررات قانونی برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی از جمله موارد مطروحه مورد بحث در این جلسه به شمار می‌آیند.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به موضوع مورد بحث در کمیسیون فرهنگی طی روز گذشته مقرر شد؛ معنای واژه‌های صوت، تصویر، صوت و تصویر در فضای مجازی استعلام شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی اطلاعات قدم نخست برای شبکه‌های داخلی است، افزود:  مسئله فیلتر شبکه‌های مجازی خارجی در این جلسه مطرح نشده و قرار است در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000