شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/03 16:05:19
سرویس فرهنگی
مسعودی در تشریح جلسه کمیته ارشاد کمیسیون فرهنگی:

نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور گزارش دادند/ ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی

عضو کمیته ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گزارش نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور به این کمیته، بر ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد.
نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور گزارش دادند/ ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی عضو کمیته ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به گزارش نمایندگان دستگاه‌های مختلف درباره فضای مجازی کشور به این کمیته، بر ضرورت تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803102287983118.jpg نمایندگان,دستگاه‌های,مختلف,درباره,فضای,مجازی,کشور,گزارش,دادند/,ضرورت,تقویت,پیام‌رسان‌های,داخلی Icana

اصغر مسعودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز دوشنبه (3اردیبهشت ماه) کارگروه ارشاد، تبلیغات اسلامی و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس، به حضور مسئولانی از وزارتخانه‌های ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات، سازمان سپاه پاسداران و پژوهشگران مرکز پژوهش‌های مجلس در این جلسه به منظور بررسی موضوعات و آسیب‌های پیرامون فضای مجازی اشاره کرد.

نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به استماع گزارش دستگاه‌های مربوط به سیاست‌گذاری و نظارت بر فضای مجازی کشور، ادامه داد: تقویت پیام‌رسان‌های داخلی در کنار شبکه‌های مشابه خارجی با توجه به ایجاد شرایط مساعد در جامعه برای رجوع به این شبکه، آماده‌سازی زیرساخت‌ها، تدوین آیین‌نامه و مقررات قانونی برای استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی از جمله موارد مطروحه مورد بحث در این جلسه به شمار می‌آیند.

وی اضافه کرد: همچنین با توجه به موضوع مورد بحث در کمیسیون فرهنگی طی روز گذشته مقرر شد؛ معنای واژه‌های صوت، تصویر، صوت و تصویر در فضای مجازی استعلام شوند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد شبکه ملی اطلاعات قدم نخست برای شبکه‌های داخلی است، افزود:  مسئله فیلتر شبکه‌های مجازی خارجی در این جلسه مطرح نشده و قرار است در جلسات آتی مورد بررسی قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet