ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1397/02/04 12:33:45
سرویس فرهنگی
کوچکی‌نژاد:

400 هزار معلم تا سال 1404 بازنشسته می‌شوند/ شعب دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی زیاد شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بازنشسته شدن ۴۰۰ هزار معلم تا سال ۱۴۰۴ پیشنهاد داد برای مواجه نشدن با بحران کمبود معلم، شعب دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی در کشور زیاد شود.
400 هزار معلم تا سال 1404 بازنشسته می‌شوند/ شعب دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی زیاد شود عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بازنشسته شدن 400 هزار معلم تا سال 1404 پیشنهاد داد برای مواجه نشدن با بحران کمبود معلم، شعب دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی در کشور زیاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803108745509303.jpg 400,هزار,معلم,تا,سال,1404,بازنشسته,می‌شوند/,شعب,دانشگاه‌های,فرهنگیان,و,شهید,رجایی,زیاد,شود Icana

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه بطحایی به جهانگیری مبنی بر کمبود معلم در وزارت آموزش و پرورش، گفت: این نامه واقعیت را بازگو کرده است چراکه تا سال 1404 حدود 400 هزار نفر از معلمان با تجربه و اثرگذار آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه در سال 97 یک پایه نیز به هنرستان‌ها اضافه می‌شود این کمبود بیشتر احساس شده و بحران جدیدی را برای آموزش و پرورش ایجاد می‌کند.

وی بیان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس باید در این زمینه جلسه‌ای تشکیل دهد و موضوع را بررسی کند در غیر این صورت آموزش و پرورش با بدترین بحران خود مواجه شده و سخت‌ترین شرایط را تجربه می‌کند.

این نماینده مجلس اظهار کرد: باید با صدور مجوزهای لازم اجازه تربیت معلمان داده شود تا با جذب دانشجویان آموزش‌های موردنیاز در اختیار آنها قرار گیرد؛ دانشگاه شهید رجایی در استان‌های مختلف شعبه‌های بیشتری تاسیس کند تا بتواند کمبود نیرو را جبران نماید.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان می‌تواند با جذب دانشجو بیشتر نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش را آماده کند، خاطرنشان کرد: علاوه بر دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی می‌توانند با استفاده از ظرفیت خود این مشکل را تا حدودی از بین ببرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درصورتی که تمهیدات لازم برای تامین نیروی انسانی اندیشیده نشود بحران جدی پیش می‌آید، پایان افزود: نیروی انسانی کلیدی‌ترین عنصر در آموزش و پرورش است؛ در حال حاظر این وزارتخانه با بحران کمبود اعتبارات روبه‌رو است درصورتی که با کمبود نیرو نیز مواجه شود عملا کارآیی لازم خود را از دست می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet