هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیجانی:

طرح تحول سلامت با وجود کمبود منابع محدود نمی شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
دبیر مجمع نمایندگان استان تهران همزمان با هفته سلامت، ضمن حمایت از اجرای طرح تحول سلامت در دولت های یازدهم و دوازدهم، گفت: با وجود کمبود منابع، طرح تحول سلامت محدود نمی شود.
دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 ساعت 16:17
طرح تحول سلامت با وجود کمبود منابع محدود نمی شود دبیر مجمع نمایندگان استان تهران همزمان با هفته سلامت، ضمن حمایت از اجرای طرح تحول سلامت در دولت های یازدهم و دوازدهم، گفت: با وجود کمبود منابع، طرح تحول سلامت محدود نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108830034992.jpg طرح,تحول,سلامت,با,وجود,کمبود,منابع,محدود,نمی,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محسن علیجانی با اشاره به حمایت نمایندگان مجلس از طرح تحول سلامت، عنوان کرد: در همین راستا نمایندگان مجلس بر نحوه اجرای این طرح بر اساس سیاستهای کلی نظام سلامت، برنامه ششم توسعه و نقشه جامع علمی کشور و در حقیقت بر مبنای اسناد بالادستی حوزه سلامت، نظارت می کنند.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷، منابع دیده شده برای حوزه سلامت، حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: ۳۰ هزار میلیارد تومان آن از طریق درآمدهای اختصاصی وزارت بهداشت و۳۰ هزار میلیارد تومان باقیمانده از طریق بودجه های منابع عمومی تامین می شود.

وی میزان منابع دیده شده برای حوزه سلامت کشور را مطلوب دانست و گفت: این بودجه در بخش آموزش، پژوهش و سایر بخشهای حوزه سلامت از جمله مراکز خدمات سلامت توزیع خواهد شد.

علیجانی با تاکید بر اینکه با وجود کمبود منابع، طرح تحول سلامت محدود نمی شود، عنوان کرد: تامین سلامت، یکی از ضروری‌ترین نیازهای مردم بوده و در عین حال مورد تاکید مقام معظم رهبری است. بنابراین هدف ما تامین این نیازها و دستیابی به نقطه مطلوب است، اگرچه هنوز با این نقطه فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان کشور حل شدنیست، عنوان کرد: اگر طرح های مصوب همچون پزشک خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت و راهنماهای بالینی اجرایی شوند و از طرف دیگر صنعت بیمه به صورت واقعی دیده شده و بر اساس همان راهنماهای بالینی فیلتر و مدیریت هزینه شود، همچنین بخش عمده بودجه ها در کارهای علمی، پژوهشی و فناوری سلامت هزینه شود، می توان تا حد زیادی مسایل و مشکلات این حوزه را مرتفع کرد.

به گزارش ایسنا؛ دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در خاتمه با بیان اینکه با یک مدیریت مبتنی بر سیاستهای کلان کشور به خوبی می توان مسایل حوزه سلامت و درمان کشور را مدیریت کرد، گفت: در این میان توجه به شرایط بیماران خاص از جمله بیماران سرطانی بسیار حایز اهمیت است، به خصوص اینکه می توان هزینه های دارویی این دسته از بیماران را از طریق بودجه منابع عمومی کشور تامین کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000