هدر موبایل
1397/02/04 09:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

بازتاب نشست مشترک قوای سه‌گانه به میزبانی مجلس/ منطق قیمت‌گذاری ارز ۴۲۰۰ تومانی از کجا آمده است؟ / برگزاری جلسه ۴ نفره در منزل رئیس‌جمهور / ماجرای تصویب انحصار صداوسیما درصدور مجوز رادیو و تلویزیون اینترنتی

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
بازتاب نشست مشترک قوای سه‌گانه به میزبانی مجلس/ منطق قیمت‌گذاری ارز ۴۲۰۰ تومانی از کجا آمده است؟ / برگزاری جلسه ۴ نفره در منزل رئیس‌جمهور / ماجرای تصویب انحصار صداوسیما درصدور مجوز رادیو و تلویزیون اینترنتی اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107009600340.jpg بازتاب,نشست,مشترک,قوای,سه‌گانه,به,میزبانی,مجلس/,منطق,قیمت‌گذاری,ارز,۴۲۰۰,تومانی,از,کجا,آمده,است؟,/,برگزاری,جلسه,۴,نفره,در,منزل,رئیس‌جمهور,/,ماجرای,تصویب,انحصار,صداوسیما,درصدور,مجوز,رادیو,و,تلویزیون,اینترنتی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود تصاویری از نشست مشترک قوای سه‌گانه به میزبانی مجلس به اشتراک گذاشت.

 

 

علی مطهری ‎نایب رئیس مجلس شوراى اسلامی نیز در صفحه خود در اینستاگرام تصاویری از این نشست منتشر کرد.

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژى مجلس، با انتشار پستی از بازدید اعضای کمیسیون انرژی مجلس به ریاست وی از طرح NGL3100 دهلران استان ایلام نوشت.

وی در این بازدید مطرح کرد: 

باید به قدری تولید نفت و گاز به ویژه با محوریت میادین مشترک در کشور افزایش یابد تا این مزیت به عنوان نکته مثبت در معادلات بین المللی و تامین امنیت کشور همچنان نقش آفرین باشد.

وزارت نفت، وزارتخانه‌ای است که درباره رسیدگی به مسئولیت اجتماعی، قانون و دستورعمل دارد؛ به همین منظور در هر پروژه، بحث اشتغالزایی و رفع محرومیت مدنظر قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون انرژی تاکید کرد: توسعه و بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز از اصلی ترین راهبردی های بخش انرژی کشور محسوب می شود.

فریدون حسنوند: وزارت نفت آمادگی دارد با سرمایه گذاران در بخش پالایشگاهی همکاری و مجوز و خوراک را تامین کند.

وی با اشاره به نگاه ویژه کمیسیون انرژی مجلس به میادین مشترک یادآور شد: امیدواریم پرداختن به میادین مشترک نفت و گاز بین ایران و عراق در دستور کار قرار گیرد و این میادین بعنوان یک ضرورت و اولویت در هیات عالی نظارت بر منابع نفتی مورد تاکید است و استان ایلام و شهرستان دهلران در این زمینه جایگاه ویژه ای دارند.

رئیس کمیسیون انرژی بر ضرورت ارتقای توان و قدرت کشور در اکتشاف و استخراج برای استفاده از این ظرفیت بعنوان یک پارامتر امنیتی در تولید بالا تاکید کرد.

حسنوند با بازدید اعضای کمیسیون از پروژه های شهرستان دهلران اشاره کرد و یادآور شد:در این سفر بررسی و بازدید از ان جی ال و حوزه نفتی چشمه خوش انجام و برای تقویت و شتاب بخشی در پروژه ها از سوی این کمیسیون اقداماتی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ارایه گزارش از وضعیت پروژه های او یک، وضعیت فعلی و چشم انداز پروژه ها و موانع احتمالی در این نشست افزود: بررسی مسائل فنی و کمک به رفع این موانع احتمالی ، تامین منابع مالی، حمایت از شرکت های ایرانی، ایجاد اشتغال و اجرای ماده 47 در راستای توانمند کردن مناطق و استفاده از نیروهای بومی در این سفرها دنبال می شود.

پروژه ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران با اعتباری بالغ بر ۵۴۵ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی در حال اجراست.

 

 

وی همچنین از بازدید کمیسیون انرژی از میدان نفتی آذر با حضور معاون پارلمانی وزیر نفت، مدیر عامل شرکت متن، مدیر عامل شرکت نفت مناطق مرکزی، مدیر عامل شرکت اویک و دیگر مدیران و مجریان مربوطه خبر داد.

حسنوند در سایت طرح توسعه میدان آذر عنوان کرد:دلیل حضور امروز نمایندگان کمیسیون انرژی مجلس در تاسیسات نفتی استان ایلام، اعلام خسته نباشید صادقانه نمایندگان مجلس به ویژه ریاست محترم مجلس و اعضای کمیسیون انرژی به کارکنان تلاشگر صنعت نفت در استان ایلام است که با همت خود، پرچم انقلاب اسلامی ایران را در این منطقه افراشته نگه داشته اند و نماد عمران و آبادانی در این منطقه هستند.

کمیسیون انرژی مجلس خود را مکلف می داند در حوزه های مختلف که به قانونگذاری، تسهیل سرمایه گذاری، انتقال فناوری و انعقاد قراردادهای نفتی با شرکت های داخلی و خارجی مربوط می شود، صنعت نفت را یاری کند. 

یکی از موضوعات مورد تاکید در جلسه دیروز روسای سه قوه، ضرورت تلاش و همراهی به منظور پیشبرد قراردادها و جذب سرمایه در حوزه اقتصادی بوده است که مجلس نیز از این مهم غفلت نخواهد کرد.

میدان نفتی آذر از میادین مهم کشور روزانه ۳۰ هزار‌ بشکه نفت تولید میکند و قرار است این مقدار به زودی به ۱۰۰ هزار بشکه برسد.

 

 

وی همچنین در ادامه تصویری از نشست مشترک قوای مقننه، مجریه و قضاییه منتشر کرد.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود تصاویری از مراسم تقدیر از جانبازان و خانواده های شاهد با حضور دکتر علی لاریجانی به اشتراک گذاشت.

 

 

سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه اینستاگرام خود نوشت:در آستانه روز کارافرین در گفتگو با شبکه یک سیما از الزامات حمایت از کالای ایرانی، توسعه کارافرینی و نواقص رویه های کنونی گفتم. باور دارم که با استفاده از ظرفیت هاى مجلس شوراى اسلامى میتوانیم با رفع موانع موجود و با حمایت از کارآفرینان، بسیاری از معضلات اشتغال جوانان شایسته کشورمان را حل کرده و گام موثری در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حمایت از تولید داخلی و رشد صنعت کشور برداریم.

 

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در خصوص برگزاری جلسه چهارنفره در منزل حسن روحانی که همچنان محل بحث در محافل سیاسی و رسانه ای است، اظهار داشت: 

 در وضعیتی که دشمنی های آشکار و همه جانبه اسرائیل استمرار خواهد داشت و از طرفی نیز دیوانه ای به نام ترامپ سکان هدایت کاخ سفید را در دست دارد، عقل حکم می کند که در داخل کشور وفاق، انسجام، وحدت و آرامش داشته باشیم. مطمئنا هرچه جلو برویم می بینیم که احمدی نژاد از سران اصلی فتنه 88 بود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلان ولایی اظهار کرد: نمی خواهم بگویم آقایانی که امروز در حصر هستند خطا نکردند، هیچ کسی هم چنین حرفی نمی زند، قطعا آنها اشتباهاتی مرتکب شدند اما ضرورت دارد ما با حل مسائل داخلی خودمان برای درست کردن کشور یکدیگر کشور را کمک و همیاری رسانیم.

وی ادامه داد: ما باید از توان آقایان خاتمی، لاریجانی و باهنر باید استفاده کنیم. روز گذشته جلسه مشترک سه قوه در مجلس برگزار شد. واقعا تشکیل چنین جلسه ای آفرین داشت. باید تلاش کنیم تا به همدیگر نزدکتر شویم. صریح می گویم نه اسرائیل، نه آمریکا، نه عربستان و نه هیچ کشوری نمی تواند به ایران آسیب برساند، ما خودمان از داخل خودمان را نپوکانیم هیچ مشکلی پیش نمی آید.

جعفرزاده با بیان اینکه وقتی خبر دیدار روحانی، سیدمحمدخاتمی، ناطق نوری و جهانگیری را شنیدیم بسیار بسیار خوشحال شدیم، گفت: فارغ از یک عده که مغرض هستند، هر کسی این خبر را شنید خوشحال شد. معتقدم با هم اختلاف نظر سیاسی با هم داریم ولی پدرکشتگی سیاسی که با هم نداریم. درست است هر جریان سیاسی اعم از اصولگرا، اصلاح طلب، مستقل و پایداری نگاه خود را به مسائل دنبال می کند اما همه این جریان ها در روی حفظ، تقویت و استحکام نظام جمهوری اسلامی با 230 هزار شهید و 500 هزار جانباز و آزاده اتفاق نظر دارند.

 

 

وی همچنین در پست هایی دیگر تصاویری از بازدیدش از مراکز اداری و رفاهی دانشگاه پیام نور واحد رشت و نشست اش با دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای امام زاده هاشم منتشر کرد.

 

 

محمدعلی وکیلی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصوبه اخیر این کمیسیون به معنی انحصار صداوسیما برای صدور مجوز رادیو و تلویزیون اینترنتی است، گفت که برخی اعضای این کمیسیون در تلاش هستند این مصوبه را اصلاح کنند.
محمدعلی وکیلی اظهار کرد: مصوبه روز گذشته کمیسیون فرهنگی در حالی به تصویب رسید که ما به دلیل درگیری برای برگزاری مراسم نشست مشترک سه قوه در جلسه حضور نداشتیم و این باعث شد این موضوع که جزو بندهای اختلافی بود به تصویب برسد.

وی افزود: البته روایتی که از مصوبه کمیسیون فرهنگی ارائه می‌شود با واقعیت فاصله دارد، ‌این مصوبه شامل فعالیت‌های مجازی و خبرگزاری‌ها نمی‌شود و در واقع به معنی انحصار صداوسیما برای صدور مجوز رادیو و تلویزیون دیجیتالی است که هنوز هم کامل نشده است.

وکیلی با بیان اینکه طرح خط مشی، اداره و نظارت بر سازمان صداوسیما همچنان در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار دارد، گفت: ما در ادامه جلسات بررسی این طرح ابهامات موجود را برطرف خواهیم کرد.

این عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه مصوبات کمیسیون فرهنگی باید نهایتا به تصویب صحن علنی مجلس هم برسد، یادآور شد: اینکه صدور مجوز رادیو و تلویزیون دیجیتالی منحصرا در اختیار صداوسیما قرار گیرد مورد اختلاف بود اما در جلسه روز گذشته کمیسیون در غیاب ما رای آورد. ما مخالف این انحصار هستیم و تلاش می‌کنیم مصوبه فوق اصلاح شود.

طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی در ماده چهار طرح نظارت بر صداوسیما، پخش فراگیر برنامه‌های رادیویی یا تلویزیونی در داخل و خارج از کشور در انحصار سازمان صداوسیما است و مسئولیت صدور مجوز و تنظیم مقررات رادیویی و تلویزیونی فراگیر و نظارت بر آن، منحصراً بر عهده سازمان صداوسیماست و هرگونه ارائه خدمات نوین پخش فراگیر رادیویی و تلویزیونی الزاماً بر بستر شبکه ملی اطلاعات منحصر و محدود می‌شود.

 

 

على اصغر یوسف نژاد نماینده مردم سارى و میاندورود در مجلس شوراى اسلامى، تصاویری از نشست مشترک قوای سه‌گانه به میزبانی مجلس شورای اسلامی به اشتراک گذاشت.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، ویدیویی از سوالات خود از وزیر امور اقتصاد و دارایی منتشر کرد. وی طی سوال خود مطرح کرد: سیاست یکباره بالا رفتن ارز، این مدیریت تیم اقتصادی دولت است؟؟
منطق قیمت گذاری ارز 4200 تومان از کجا آورده اید؟ ضمانت اجرایی دارد؟؟

 

 

محمد دامادی  نماینده ساری و میاندرود در مجلس، در اینستاگرام شخصی اش نوشت: با نهایت تاسف درگذشت نابهنگام مدیری متخصص و متعهد ، مهندس بهرام صادقی را به خانواده های محترم صادقی و شعبانی تسلیت عرض نموده ،برای آن مرحوم از درگاه ایزد ممنان طلب مغفرت ، علو درجات و برای بازماندگان صبر مسئلت دارم. 

 

 

وی همچنین پست هایی در حمایت تیم نساجی مازندران و گرامیداشت شیخ بهایی روز معمار به اشتراک گذاشت.

 

 

داود محمدی نماینده مردم قزوین،البرز و آبیک در مجلس، با انتشار پستی قهرمانی رضا علیپور در مسابقات سنگنوردی جام جهانی مسکو را تبریک گفت.

 

 

وی همچنین تصاویری از دیدارش با مردم روستاهای طارم سفلی منتشر کرد.

 

 

سیدحسین افضلی نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی، در صفحه شخصی خود تصویری از حضورش در صحن علنی مجلس به اشتراک گذاشت.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، در اینستاگرام شخصی خود تصاویری از دیدارش با وزیر نفت، حضورش در  فراکسیون مدیریت شهری و روستایی و همچنین تصویری از جلسه اخیرکمیسیون برنامه و بودجه منتشر کرد.

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین در مجلس نهم شورای اسلامی، پست زیر را در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت.

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet