انتخابات ریاست جمهوری
1386/08/06 08:41:00
سرویس بین الملل

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: با استفاده از راهکارهای مناسب، می توان شکوفایی اقتصادی کشور را تضمین کرد

شاهی‌عربلو گفت: تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه خللی بر روند توسعه مناسبات اقتصادی دو کشور ایران و عربستان وارد نخواهد کرد و می‌توانیم با استفاده از راهکارهای مناسب، شکوفایی اقتصادی کشور را تضمین کنیم.

به گزارش خانه ملت، سام السنوسی ـ سفیر عربستان سعودی در ایران  پیش از ظهر روز شنبه با محمد شاهی‌عربلو ـ رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار شاهی‌عربلو با اشاره به اشتراکات دینی،‌ فرهنگی و اقتصادی و نیز سابقه دیرینه روابط دو کشور مسلمان ایران و عربستان سعودی، خواستار تعمیق هر چه بیشتر روابط دو کشور به ویژه در عرصه اقتصادی شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه اصل 44 قانون اساسی مبنی بر خصوصی‌سازی گفت:‌ در لایحه اخیر اصل 44 قانون اساسی راهکارهایی پیش‌بینی شده که آثار سوء تحریم‌های احتمالی اقتصادی را خنثی خواهد کرد و می‌توانیم با استفاده از راهکارهای مناسب، شکوفایی اقتصادی کشور را تضمین کنیم.

شاهی‌عربلو با بیان جایگاه دو کشور در منطقه و جهان اسلام گفت: تقویت و ارتقای سطح همکاری‌های دوستانه جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی نقش‌ مهمی در رفع مشکلات جهان اسلام خواهد داشت.

در ادامه این ملاقات سام السنوسی ـ سفیر پادشاهی عربستان سعودی در تهران ـ با ابراز خشنودی از روند رو به توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور گفت:‌ جمهوری اسلامی ایران کشوری بزرگ در جهان اسلام است و تجربه گذشته اثبات کرده است که هماهنگی هر چه بیش‌تر بین دو کشور تاثیرات مثبتی بر جهان اسلام و منطقه خواهد گذاشت.

او در ادامه با ابراز تاسف از تحریم‌های احتمالی علیه جمهوری اسلامی ایران بر اهمیت گسترش ارتباطات دو کشور به ویژه در بخش اقتصادی تاکید کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet