عید سعید فطر
1397/02/05 11:06:55
سرویس سیاسی
بی مقدار:

هیچ گاه امکان رئیس جمهور شدن زنان از سوی شورای نگهبان رد یا تایید نشده است

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: مجلس در جریان قانون نویسی برای تعیین مصادیق رجل سیاسی می‌تواند، زنان را در دایره شمول رجل سیاسی قرار دهد.
هیچ گاه امکان رئیس جمهور شدن زنان از سوی شورای نگهبان رد یا تایید نشده است عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس گفت: مجلس در جریان قانون نویسی برای تعیین مصادیق رجل سیاسی می‌تواند، زنان را در دایره شمول رجل سیاسی قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707101229923177.jpg هیچ,گاه,امکان,رئیس,جمهور,شدن,زنان,از,سوی,شورای,نگهبان,رد,یا,تایید,نشده,است Icana

شهاب الدین بی مقدار درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تعیین مصادیق رجل سیاسی، اظهارداشت: بر اساس فرمایش امام خمینی (ره) زنان توانایی تصدی هر پستی را دارند، در جریان مذاکرات قانون اساسی، منظور از رجل سیاسی فقط مرد نبوده و زنان نیز می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه البته تاکنون هیچ گاه امکان رئیس جمهور شدن زنان از سوی شورای نگهبان رد یا تایید شده است، بیان کرد: مجلس در جریان قانون نویسی برای تعیین مصادیق رجل سیاسی می‌تواند، زنان را در دایره شمول رجل سیاسی قرار دهد.

بی مقدار ادامه داد: اینکه تاکنون هیچ زنی از سوی شورای نگهبان برای انتخابات ریاست جمهوری تایید نشده به این معنا نیست که شورای نگهبان کاندیدا شدن زنان در انتخابات ریاست جمهوری را ممنوع کرده، بلکه شاید زنانی که تاکنون کاندیدا شده‌اند بدون توجه به جنسیت آن‌ها، شورای نگهبان صلاحیت فردی آن ها را تایید نکرده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شورای نگهبان باید در عصر کنونی و با توجه به آزادی‌هایی که عربستان در کشور خود ایجاد کرده، اعلام کند که زنان نیز می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شوند و اگر تاکنون زنی در انتخابات ها تایید نشده به معنای این نیست که حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری ممنوع است.

گفت وگو از مریم مهرگان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet