خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/05 18:19:54
سرویس اجتماعی
شریعت نژاد دلایل تفحص از سازمان جنگل ها را تشریح کرد:

واگذاری غیرقانونی منابع طبیعی توسط سازمان جنگل ها/ سازمان جنگل ها طرح های فنی را تعطیل کرده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عملکرد غیرقابل قبول سازمان جنگل ها درحفاظت از محیط زیست سبب تحقیق و تفحص از این سازمان شد.
واگذاری غیرقانونی منابع طبیعی توسط سازمان جنگل ها/ سازمان جنگل ها طرح های فنی را تعطیل کرده است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: عملکرد غیرقابل قبول سازمان جنگل ها درحفاظت از محیط زیست سبب تحقیق و تفحص از این سازمان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/96196.jpg واگذاری,غیرقانونی,منابع,طبیعی,توسط,سازمان,جنگل,ها/,سازمان,جنگل,ها,طرح,های,فنی,را,تعطیل,کرده,است Icana

شمس الله شریعت نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تصویب طرح تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها و مراتع کشور درصحن علنی مجلس،گفت: سازمان جنگل ها و مراتع درحال حاضر شرایط قابل قبولی ندارد، متاسفانه به لحاظ اقتدار سازمانی، همچنین عملکرد این سازمان به ویژه دربخش حفاظت از منابع طبیعی و کاهش کیفیت جنگل ها و مراتع درحد قابل دفاعی نیست.

نماینده مردم تنکابن درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در طی سالیان گذشته تجاوز به منابع طبیعی و تخریب محیط زیست افزایش پیدا کرده است، افزود: همچنین طرح های فعال منابع طبیعی  نیز درطی این سال ها تعطیل و متوقف شده است؛ ضمن اینکه سازمان جنگل ها حفاظت فنی نیز در رفع مشکلات نداشته است.

وی با انتقاد از واگذاری های اشتباه  درعرصه های منابع طبیعی و جابه جایی طرح ها درحوزه محیط زیست، تصریح کرد: درحال حاضر جامعه کارشناسی سازمان جنگل ها نیز از این شرایط ناراضی بوده و نگرانی هایی از وضعیت آینده منابع طبیعی وجود دارد، متاسفانه عرصه های بسیاری از منابع طبیعی که درگذشته توسط سازمان جنگل ها حفاظت شده است، هم اکنون به افراد و یا بخش های دیگر واگذار شده است.

شریعت نژاد با اشاره به اینکه سازمان جنگل ها و مراتع درحوزه حفاظت از منابع طبیعی عملکرد ضعیفی دارد، گفت: برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری درحفظ محیط زیست و جلوگیری از دست اندازی به زمین ها به ویژه جلوگیری از کوه خواری متاسفانه شرایط غیرقابل قبولی دراین بخش وجود دارد، به طوری که درمسیر اوشان-فشم، شمشک، میگون بر روی سنگ ها برج ساخته شده است؛ به طورحتم این کوه ها و زمین ها جزء انفال است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه هیچ برخوردی با متجاوزان به منابع طبیعی و یا قلع و قمع ساخت و سازهای غیرقانونی صورت نگرفته است، افزود: تضعیف جایگاه سازمان جنگل ها به عملکرد ضعیف مدیران این مجموعه ارتباط داشته و شرایط فعلی این بخش درهیچ مقطعی مطابق وضعیت فعلی نبوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet