هدر موبایل
1397/02/06 10:08:55
سرویس اقتصادی
نیکزادی‌پناه مطرح کرد:

وزارت نیرو برنامه جامعی برای مقابله با بحران آب ارائه کند/ضرورت آمایش سرزمینی در مصرف بهینه آب

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت نیرو برنامه جامعی برای مقابله با بحران آب ارائه کند.
وزارت نیرو برنامه جامعی برای مقابله با بحران آب ارائه کند/ضرورت آمایش سرزمینی در مصرف بهینه آب عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت نیرو برنامه جامعی برای مقابله با بحران آب ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201612108441580279.jpg وزارت,نیرو,برنامه,جامعی,برای,مقابله,با,بحران,آب,ارائه,کند/ضرورت,آمایش,سرزمینی,در,مصرف,بهینه,آب Icana

حبیب‌الله نیکزادی‌پناه عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت آب در کشور و بارش‌ها طی ماه‌های اخیر، گفت: همان‌طور که سازمان هواشناسی و دیگر مراجع تصمیم‌گیر اعلام کرده‌اند، وضعیت آب در سالجای در وضعیت هشدار قرار دارد و مردم با اهتمام ویژه‌ای نسبت به صرفه‌‌جویی در مصرف آن داشته باشند.

وی، عملکرد وزارت نیرو در حوزه برنامه‌ریزی برای تأمین آب، به‌خصوص در حوزه آب شُرب و خانگی را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: آقای اردکانیان مدیریت خوبی در حوزه وزارت نیرو دارد و از زمان تصدی این مسئولیت توانسته تصمیمات خوبی در حوزه تأمین‌ آب شُرب اتخاذ کند که طی ماه‌های آینده اجرایی و عملیاتی می‌شود.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج، نرماشیر در مجلس، از سیاست‌های وزارت نیرو در حوزه تأکین آب کشاورزی انتقاد و تصریح کرد: لازم است وزارت نیرو و از طرفی سازمان برنامه بودجه کشور، اعتبار ویژه‌ای برای مقابله با بحران کمبود آب اختصاص دهد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس ادامه داد:آمایش سرزمینی،  یکی از گام‌های مدیریتی در کشور است که باید از سوی وزارت نیرو، به‌طور کارشناسی شده، برداشته شد؛  در کشور‌های توسعه‌یافته، ابتدا باید آمایش سرزمینی انجام شود، از این طریق می‌توانیم با بحران کمبود آب مقابله کنیم، آمایش سرزمینی در مصرف بهینه آب ضروری است.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج، نرماشیر در تشریح آمایش سرزمینی، گفت: آمایش سرزمینی موجب می‌شود تا از کشت محصولاتی که نیازمند صرف آب زیادی است، در منطقه‌ای که دچار کمبود آب و خشکسالی است، جلوگیری شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر وزارت نیرو طبق میزان فعالیت‌های هر منطقه آب را تخصیص داده و این تخصیص‌ها بر اساس آب موجود بوده است که این روش‌ها باید اصلاح شود، لازم است وزارت نیرو برنامه جامعی برای مقابله با بحران آب ارائه کند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet