هدر موبایل
1397/02/06 18:33:06
سرویس استان ها
تابش:

بهره مندی از دانش هسته ای، مولفه ای تاثیرگذار در تامین امنیت ملی/صهیونیست ها بی محابا سلاح هسته ای تولید می کنند

نمابنده مردم اردکان در مجلس، گفت: رژیم صهیونیستی بدون عضویت در هیچ معاهده منع کننده ای، بی محابا در جهت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک گام برمی دارد.
بهره مندی از دانش هسته ای، مولفه ای تاثیرگذار در تامین امنیت ملی/صهیونیست ها بی محابا سلاح هسته ای تولید می کنند نمابنده مردم اردکان در مجلس، گفت: رژیم صهیونیستی بدون عضویت در هیچ معاهده منع کننده ای، بی محابا در جهت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک گام برمی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104889466919.jpg بهره,مندی,از,دانش,هسته,ای،,مولفه,ای,تاثیرگذار,در,تامین,امنیت,ملی/صهیونیست,ها,بی,محابا,سلاح,هسته,ای,تولید,می,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا تابش در جریان بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مجتمع اکسید اورانیوم شهید رضایی نژاد اردکان با اشاره به وضعیت این شهرستان گفت: اردکان که از قدیم الایام به دلیل تعدد عالمان و حکما و فلاسفه، به یونان کوچک شهره است، بزرگترین شهرستان در استان یزد است که بالاترین رشد جمعیت استان را نیز دارا بوده و به دلیل توسعه اقتصادی، نرخ اشتغال  ۹۲/۵ درصد را تجربه می کند، البته در کنار توسعه صنعتی، در زمینه تولیدات کشاورزی و فرآوری این تولیدات نیز حائز جایگاه در کشور است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، افزود: سه حلقه اول چرخه سوخت هسته ای کشور در استان یزد و عمدتا در شهرستان اردکان واقع شده است و بالاترین ذخایر اورانیوم کشور نیز در این منطقه وجود دارد.

رژیم صهیونیستی بی محابا در جهت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک گام برمی دارد

وی همچنین تامین امنیت ملی و قدرت چانه زنی دولت در عرصه بین المللی را متاثر از عواملی همچون قدرت ملی و وضعیت ژئوپلیتیکی کشور برشمرد و ادامه داد: یکی از مهمترین مولفه های تاثیرگذار در این عرصه، دارا بودن توان علمی در زمینه انرژی هسته ای است.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در جهان تبعیض آمیز و ناعادلانه کنونی خصوصا در عرصه مناسبات هسته ای، کشورهای بدخواه ایران دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای توسط ایران را برنمی تابند، یادآور شد: این در حالی است که رژیم صهیونیستی بدون عضویت در هیچ پیمان و معاهده منع کننده ای، بی محابا در جهت تولید سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک که قدرت حمل کلاهک هسته ای دارد گام برمی دارد، اما ایران علیرغم تایید مکرر آژانس بین المللی اتمی که همه چهارچوب های فنی را در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای و اجرای برجام را رعایت کرده است، مورد هجمه و تهدید قرار می گیرد.

تمام فعالیت ها در سایت اردکان تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است

وی با تاکید بر اینکه ما باید از پتانسیل های ذاتی داخل و موقعیت های مختلف جهانی نهایت استفاده را ببریم،  افزود: در برجام این اتفاق افتاد و اکنون نیز در چالش با آمریکا و به تبع آن جهان غرب، مدبرانه و براساس اصول و راهبردی حاکم بر سیاست خارجی ایران یعنی عزت و حکمت و مصلحت، از این ابزار برای ارتقای منافع ملی و خنثی کردن تهدیدهای دشمنان باید بهره جست.

تابش  در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اقدامات انجام شده در سایت انرژی اتمی اردکان ادامه داد: همه فعالیت ها در این سایت تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی است اما همیشه ایمنی و سلامت مردم در اولویت قرار دارد به گونه ای که در بدو راه اندازی، این سایت برای اطمینان بیشتر، چندین کیلومتر جابجا و از منطقه شهری دور شد.

لزوم رعایت استانداردهای بین المللی در حمل تولیدات سایت انرژی اتمی اردکان​

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، بر رعایت استانداردهای بین المللی در حمل تولیدات این مجتمع و توجه کامل به موازین زیست محیطی تاکید کرد.

وی  همچنین با توجه به وسعت و کویری بودن شهرستان و اهمیت امنیت منطقه، خواستار ارتقای جایگاه فرماندهی نیروی انتظامی و یگان های رزم سپاه شهرستان اردکان شد.

بروجردی:دستیابی به چرخه سوخت هسته ای راه را بر انجام توافق برجام هموار کرد

علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این بازدید دستیابی به چرخه سوخت هسته ای و قدرت عمل در مرزهای رژیم صهیونیستی  را از جمله عواملی دانست که راه را بر انجام توافق برجام هموار کرد. 

ذوالنور: صنعت هسته ای کشور باید در دوران پسا برجام تقویت شود

حجت الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، نیز گفت:  صنعت هسته ای کشور باید در دوران پسا برجام تقویت شود تا اقتدار کشور محفوظ بماند .

موافقی: صنعت صلح آمیز  هسته ای کشور توانمندی خود را افزون کرده است

موافقی معاون سازمان انرژی اتمی نیز  ضمن ابراز مراتب تقدیر خود به نمایندگی از علی اکبر صالحی ریاست سازمان، از نمایندگان مجلس و بطور خاص نماینده مردم اردکان در اجرای این پروژه ابراز داشت و با تشریح فرآیند تولید اورانیوم در کشور عنوان کرد: علیرغم برخی محدودیت ها در تعداد سانتریفوژها ولی صنعت صلح آمیز  هسته ای کشور توانمندی خود را افزون کرده و در صورت خروج از برجام بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور این فعالیت ها را با برنامه و قوت از سر می گیریم.

شایان ذکر است؛ رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در سفر به استان یزد از سایت انرژی اتمی اردکان و زیارتگاه جهانی زرتشتیان در چک چک اردکان بازدید  و با حضور در گلزار شهدا و مقبره آیت الله خاتمی(ره) به مقام شهدا و آن عالم اخلاق ادای احترام کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet