شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/02/07 07:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
همتی:

سمنان می‌تواند یکی از 3 قطب خودروسازی کشور باشد

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نیروهای بومی و استانی در سمنان به‌کارگیری شوند، گفت: این استان می‌تواند یکی از سه قطب خودروسازی در کشور باشد.
سمنان می‌تواند یکی از 3 قطب خودروسازی کشور باشد نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نیروهای بومی و استانی در سمنان به‌کارگیری شوند، گفت: این استان می‌تواند یکی از سه قطب خودروسازی در کشور باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102190645489.jpg سمنان,می‌تواند,یکی,از,3,قطب,خودروسازی,کشور,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد همتی ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان سمنان با تبریک اعیاد شعبانیه، هفته معلم و کارگر، از زحمات همه مسؤولان در استان و کشور که در شرایط حساس کنونی تلاش‌های طاقت‌فرسایی را در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام دارند، تقدیر و تشکر کرد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات آقامحمد همتیان معاون سابق هماهنگی و امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان که در دوران تصدی خود در این پست خدمات شایانی ارائه کرد، گفت: استاندار سمنان با توجه به سابقه درخشانی که در وزارت کشور و ارتباطات خوبی که با مسؤولان کشوری دارد، در شناسایی و انتخاب نیروهایی با پتانسیل بالا بسیار موفق‌ است و این مهم باعث شده که نیروهای خوبی را برای تصدی پست‌های مختلف در استان به کار گیرد.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با برشمردن جایگاه استان سمنان در برخورداری از نیروهای تحصیل‌کرده و کارآمد، بیان کرد: این استان همواره مدیران خوب و لایقی دارد که حتی در سطح ملی بسیار موفق عمل کردند و همچنین قدمت این استان برای تربیت مدیران کاملاً روشن است.

*لزوم اسکان نیروهای غیربومی با خانواده‌ در منطقه مأموریت

همتی با بیان اینکه امیدواریم در انتخاب مدیران، شاهد استفاده از نیروهای بومی و استانی باشیم، بر ضرورت اسکان نیروهای غیربومی با خانواده‌هایشان در منطقه مأموریت تأکید کرد و گفت: در غیر این صورت نوعی بی‌اعتنایی و بی‌احترامی به مردم استان تلقی می‌شود و این مهم یکی از شاخصه‌ها در کنار دیگر شاخص‌هاست که باید مدنظر قرار گیرد و عدم حضور این افراد باعث ایجاد خلأ در نظم مدیریت استان خواهد شد.

وی اضافه کرد: همان‌طوری که استاندار سمنان در اغلب روزهای تعطیل در این استان حضور دارند، انتظار داریم که سایر مدیران هم به این شکل عمل کنند.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به دیدار با سران سه قوه اشاره کرد و گفت: نخستین هدف این دیدار ایجاد همراهی و همدلی و تقویت این مهم بود و نیاز است که این مهم تداوم یابد و هر جا دیدیم که این همراهی و همدلی بالاست، شاهد سرعت گرفتن کارها نیز بودیم.

همتی از دیگر نکات این دیدار را اعتماد به خود دانست و افزود: وقتی در کشور ما خودمان همدیگر را تخریب کنیم و راحت برای هم چاله و چاه بکنیم، قطعاً نیروهای خودمان را از دست می‌دهیم.

وی گفت: در زمانی که دشمن درجه یک ما یعنی آمریکا تمام نیروهای خوب ما را شناسایی و جذب می‌کند، اگر ما نخواهیم در مقابل او بایستیم، نیروهای خوب خودمان را از دست می‌دهیم و اگر بخواهیم در مقابل این فرهنگ بایستیم باید به فرهنگ دینی خودمان پایبند بوده و آن را اجرا کنیم؛ ما نباید اجازه دهیم که آن‌ها فضای داخلی را به سمتی ببرند که تمام برنامه‌ریزی‌های ما خنثی شود.

* اجرا نشدن قانون و بی‌عدالتی از معضلات کشور است

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در بحث اشتغال در دیدار با وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: ما باید تکلیف خودمان را روشن کنیم که به دنبال اقتصاد سیاسی هستیم یا سیاست اقتصادی؛ اگر اقتصاد را طوری برنامه‌ریزی کنیم که سیاست‌هایی که خیلی ربطی به انقلاب و اسلام ندارد و آن سیاست‌ها حاکم باشد، بهترین برنامه‌ریزی‌ها پاسخ نخواهند داد.

همتی یکی از معضلات کشور را عدم اجرای قانون و عدالت دانست که خیلی از آن‌ها مغفول مانده است و حتی رهبر معظم انقلاب هم بر این نکته تأکید داشتند که به‌نوعی بر این مهم غفلت کردیم.

نماینده مردم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه سال 97 بیان کرد: مسیر این بودجه با محوریت عدالت و شفاف‌سازی است.

همتی در زمینه بودجه سال جاری استان سمنان هم تأکید کرد: امیدواریم برای استان با توجه به پتانسیل‌ها و آمایش‌های سرزمینی که دارد، آن حقی که باید لحاظ شود، را اتخاذ کنیم.

وی به اهمیت مسأله آب استان سمنان، فرودگاه‌ها، راه‌ها و واحدهای صنعتی به‌ویژه صنعت خودروسازی اشاره کرد و گفت: استان سمنان می‌تواند یکی از سه قطب خودروسازی در کشور باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet