هدر موبایل
1397/02/08 12:27:45
سرویس اقتصادی
موسوی خبر داد:

تدوین گزارش بهسازی بافت پیرامونی حرم امام رضا (ع)در کمیسیون عمران/ بازسازی و نوسازی اطراف حرم سرعت می گیرد

عضو کمیسیون عمران مجلس، از تدوین گزارش بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) در کمیسیون متبوعش خبر داد.
تدوین گزارش بهسازی بافت پیرامونی حرم امام رضا (ع)در کمیسیون عمران/ بازسازی و نوسازی اطراف حرم سرعت می گیرد عضو کمیسیون عمران مجلس، از تدوین گزارش بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) در کمیسیون متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105908387413.jpg تدوین,گزارش,بهسازی,بافت,پیرامونی,حرم,امام,رضا,(ع)در,کمیسیون,عمران/,بازسازی,و,نوسازی,اطراف,حرم,سرعت,می,گیرد Icana

سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از نشست اعضای کمیسیون عمران مجلس در خصوص تدوین گزارش بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع)، خبر داد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در خصوص بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر امام رضا (ع) طرحی در شورای عالی شهرسازی مصوب شده بود، اظهار داشت: طرح جدید مبنی بر بازنگری، احیا و نوسازی بوده و با طرح قبلی در این زمینه متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه طرح قبلی در خصوص بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم مطهر در شورای عالی شهرسازی مصوب شده بود، تصریح کرد: در پی عدم اجرای این طرح مصوب در استان، اختلاف نظرها به کمیسیون عمران مجلس ارجاع شد.

تفاهم های لازم برای بهسازی بافت اطراف حرم صورت گرفته است

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: با پیگیری های صورت گرفته تفاهم میان مسئولان از جمله وزارت راه وشهرسازی و شهرداری در خصوص نحوه نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر حاصل شد.

وی افزود: امیدواریم طی 10 روز آینده این تفاهم ها نهایی شده، عملیات عمرانی طرح جدید آغاز و رونق کار و سرعت گرفتن بازسازی و نوسازی اطراف حرم صورت بگیرد.

 

مشهد

 

موسوی بیوکی با اشاره به موضوع مورد اهمیت دیگر، افزود: طبق اصل 44 قانون اساسی باید مسئولیت عمران و بهسازی بافت اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) به بخش خصوصی واگذار شود و حتی وزارت راه و شهرسازی نیز به عنوان حمایت کننده در کنار طرح باشد.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت واگذاری به بخش خصوصی مسئولیت بهسازی و نوسازی اطراف حرم امام رضا (ع) به شهرداری واگذار شده و مجلس، دولت و سایر دستگاه ها نقش کمک کننده  ای خواهند داشت.

 نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با واگذاری عملیات بهسازی اطراف حرم مطهر به شهرداری مدیریت واحد شهری در آنجا برقرار خواهد شد، گفت: با مدیریت واحد کارها با سرعت بیشتری پیش می رود.

بررسی پیشنهاد اصلاح صندوق حرمین در کمیسیون عمران مجلس

وی همچنین از بررسی پیشنهاد اصلاح صندوق حرمین در کمیسیون عمران مجلس خبر داد و تصریح کرد: صندوق حرمین صندوق توسعه ای  برای حرمین حضرت امام رضا(ع)، شاهچراغ و حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی در منطقه 20 تهران است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در این نشست مسئولانی از سازمان برنامه و بودجه کشور، شهرداری مشهد، معاون عمرانی استانداری،معاون سازمان شهرداری های کشور و همچنین سازمان عمران و بهسازی شهری وزارت راه و شهرسازی حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet