هدر موبایل
1397/02/08 12:31:57
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عابدی:

درس‌ مهم واقعه طبس بستن راه نفوذ دشمن در کشور است

نماینده ادوار مجلس گفت: انقلاب فرهنگی باید از آموزش و پرورش آغاز شود، با این حرکت می‌توانیم مانع از نفوذ عوامل دشمن و به ویژه آمریکا در کشور شویم.
درس‌ مهم واقعه طبس بستن راه نفوذ دشمن در کشور است نماینده ادوار مجلس گفت: انقلاب فرهنگی باید از آموزش و پرورش آغاز شود، با این حرکت می‌توانیم مانع از نفوذ عوامل دشمن و به ویژه آمریکا در کشور شویم. https://cdn.icana.ir/d/019/67227.jpg درس‌,مهم,واقعه,طبس,بستن,راه,نفوذ,دشمن,در,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه "گفت‌وگوی سیاسی" با موضوع "سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس، بررسی ابعاد مداخلات آمریکا در امور ایران و پیچیده‌تر شدن ابعاد دشمنی آنها" با حضور محمدکریم عابدی، نماینده ادوار مجلس و مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کانون ایثارگران پیشکسوت روانه آنتن شبکه رادیو گفت‌وگو شد.

محمدکریم عابدی در مصاحبه با رادیوگفت‌وگو عنوان کرد: وقتی انقلاب پیروز شد، در زمان کارتر(دموکرات‌ها) بود، همچنین در زمان کلینتون و اوباما نیز اتفاقات عجیبی رخ داد، در حقیقت آمریکا مقاصدش را بیشتر با اتکاء به جنگ نرم پیش برد. در زمان ریاست جمهوری، ریگان نیز از مشاوره دمارانش که یک فرانسوی بود و در بخش اطلاعات این کشور سال‌ها کار کرده بود و سابقه ماموریت در کشورهای الجزایر و رویارویی با مسلمانان را داشت، استفاده کرد. دمارانش به ریگان توصیه کرد که در مبارزه با مسلمانان از جنگ رو در رو بپرهیز و با ساختن دین و جنگ نرم آنها را از پا دربیارود.

وی افزود: بنابراین وقتی به رابطه آمریکا با انقلاب اسلامی نگاه می‌کنیم در این چهل سال که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، امریکا از طراحی هیچ توطئه‌ای علیه ما فروگذار نکرده است، این توطئه‌ها با ایجاد تنش و تفرقه در منطقه همراه بوده و آن‌ها را با کمک عوامل خود و کشورهای مرتجع در خاورمیانه تدارک دیده است، یک روز صدام را به جان ما انداخت و امروز نیز عربستان سعودی را در برابر ما تجهیز کرده است. 

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: بنابراین با تجربیاتی که از توطئه‌های آمرریکا در این چهل سال کسب شد،برای مقابله با آنها جبهه مقاومتی در منطقه تاسیس شده که آرامش آمریکا را گرفته است و آمریکا مانند سابق نمی‌تواند به راحتی در منطقه جولان دهد و اهداف خودش را با تکیه بر کشورهای مترجع منطقه برآورده کند.

محمدکریم عابدی گفت: مهم‌ترین مساله‌ای که آمریکا توانست با کمک عوامل خودش به ویژه عربستان درچهارم اردیبهشت 1359 پیاده کند،دستور حمله به ایران از طریق صحرای طبس بود که دستور حمله را مستقیما کارتر صادر کرد که اگرچه در ظاهر حمله محدودی بود اما وقتی به عمق آن با تکیه بر اسناد و مدارک به جا مانده بنگرید، درمی‌یابید که چه شبکه‌هایی را در دو بخش مهم کشور ایجاد کرده بود که به مسائل مهم و حساس کشور اشراف داشتند که از طریق مدارک به جا مانده به طبس توانستیم به آنها دسترسی پیدا کنیم.

وی افزود: بنابراین وقتی به عمق حادثه طبس و نفوذ دشمن نگاه می کنیم، باید بگویم که باید همچنان به انقلاب فرهنگی از پایین ترین پایه توجه کنیم و این انقلاب فرهنگی باید از آموزش و پرورش آغاز شود، با این حرکت می‌توانیم مانع از نفوذ عوامل دشمن و به ویژه آمریکا در کشور شویم. برای همین معتقدم همچنان باید به انقلاب فرهنگی توجه شود و به جای دانشگاه از پایین‌ترین پایه یعنی آموزش و پرورش دنبال شود. به نظرم یکی از درس‌های مهم واقعه طبس توجه به بستن راه نفوذ دشمن در کشور است./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet