خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/08 16:16:05
سرویس اقتصادی
نیکزادی‌پناه:

کنترل آنفولانزای مرغی از دست سازمان دامپزشکی خارج شده بود / برای واردات تخم‌مرغ مجبور به خروج ارز از کشور هستیم

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از کنترل سازمان دامپزشکی خارج شد، گفت: در زمستان و بهار شاهد حضور پرندگان مهاجر در کشور هستیم که بیماری‌ها را با خود جابه‌جا می‌کنند.
کنترل آنفولانزای مرغی از دست سازمان دامپزشکی خارج شده بود / برای واردات تخم‌مرغ مجبور به خروج ارز از کشور هستیم عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از کنترل سازمان دامپزشکی خارج شد، گفت: در زمستان و بهار شاهد حضور پرندگان مهاجر در کشور هستیم که بیماری‌ها را با خود جابه‌جا می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108296676229.jpg کنترل,آنفولانزای,مرغی,از,دست,سازمان,دامپزشکی,خارج,شده,بود,/,برای,واردات,تخم‌مرغ,مجبور,به,خروج,ارز,از,کشور,هستیم Icana

حبیب‌ الله نیکزادی‌پناه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در زمینه کنترل بیماری‌های واگیردار، اظهارداشت: سازمان دامپزشکی کشور باید در مراکز بهداشتی از شیوع بیماری‌های مشترک بین دام و انسان پیشگیری کند تا جامعه در این زمینه شاهد زیان نباشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، گفت: آموزش‌های ترویجی و پیشگیری از بیماری‌ها مشترک بین دام و انسان به نفع جامعه است و از برخی زیان‌ها که قابل جبران نیست نیز جلوگیری می‌کند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه با توجه به تلفات سنگین دامداری‌ها و مرغداری‌ها در مقابله با بیماری‌های تب برفکی و آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان قابل قبول بوده است، اظهار داشت: می‌توان گفت بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان از کنترل سازمان دامپزشکی خارج شد، در زمستان و بهار شاهد حضور پرندگان مهاجر در کشور هستیم که بیماری‌ها را با خود جابه‌جا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی باید هوشیارتر از گذشته شیوع این نوع بیماری‌ها را پیش‌گیری و پیش‌بینی کند، عنوان کرد: پیش‌گیری از بیماری‌های واگیردار و مشترک بین انسان و دام ابتر می‌ماند و کسی به آن توجه ندارد و همین مسئله باعث می‌شود تا شاهد خسارات جبران ناپذیری در کشور باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه سازمان دامپزشکی باید آمادگی و عملکرد هوشیارانه‌تری داشته باشد، خاطرنشان کرد: مرغداران کشور در مواجه با بیماری آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان خسارات فراوانی را دیده‌اند و باعث شده تا برای واردات تخم‌مرغ مجبور به خروج ارز از کشور باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet