حلول ماه ربیع الاول
1397/02/09 21:51:39
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اینستاملت:

پرده‌برداری خجسته از معمای افزایش نرخ ارز / با بلای جان کالای ایرانی آشنا شوید / چند نفر از دریافت یارانه محروم می‌شوند؟ / واکنش نمایندگان به اظهارات یونسی درباره زبان یکی از اقوام

اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است.
پرده‌برداری خجسته از معمای افزایش نرخ ارز / با بلای جان کالای ایرانی آشنا شوید / چند نفر از دریافت یارانه محروم می‌شوند؟ / واکنش نمایندگان به اظهارات یونسی درباره زبان یکی از اقوام اینستا ملت، بازتاب فعالیت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در شبکه های اجتماعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201612104981667823.jpg پرده‌برداری,خجسته,از,معمای,افزایش,نرخ,ارز,/,با,بلای,جان,کالای,ایرانی,آشنا,شوید,/,چند,نفر,از,دریافت,یارانه,محروم,می‌شوند؟,/,واکنش,نمایندگان,به,اظهارات,یونسی,درباره,زبان,یکی,از,اقوام Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای ارتباط بی واسطه و مستمر با مردم، به انعکاس اقدامات، فعالیت ها، مواضع و دیدگاه های خود در شبکه های اجتماعی می پردازند.

مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در آخرین پست اینستاگرامی خود تصویری از بازدیدش از پروژه اتوبان تبریز - سهند به اشتراک گذاشت.

طبق پیگیری‌های صورت گرفته قسمت اعظم تملک اراضی در طول مسیر اتوبان انجام شده و بر این اساس عملیات اجرایی این طرح طی ماه‌های اخیر شتاب مطلوبی به خود گرفته است. مقرر شده است هر هفته پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی اتوبان تبریز - سهند ارزیابی و موانع موجود برطرف شود.

 

 

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و اشترینان و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در صفحه خود در اینستاگرا تصاویری از محفل انس با قرآن در اشترینان منتشر کرد.

 

 

وی همچنین به انعکاس سخنان رهبری در خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت:

"سپاه پاسداران نور چشم و عضو اصلی انقلاب است، چرا که از بطن انقلاب روییده، رشد کرده و رو به کمال است. "

 

 

فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک در مجلس شوراى اسلامى استاندار سابق بوشهر رئیس کمیسیون انرژى مجلس، در صفحه شخصی خود از بازدیدش از روند پیشرفت پروژه بزرگ خانه کشتی ۵۰۰۰ نفری اندیمشک خبر داد.

 

 

امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس، در تشریح سوال خود از مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره نوسانات نرخ ارز و ورود بانک‌ها به بنگاهداری مطرح کرد: بنده 7 ماه پیش اعلام کردم دلار به 5 هزار تومان خواهد رسد و این موضوع را یک جریان مرموزی دنبال می‌کند که می‌خواهد کشور را به هم بریزد. اگر سوال من زودتر از این در پارلمان مطرح می‌شد، شاید شاهد برخی اتفاقات نبودیم.
وی با بیان اینکه افزایش قیمت ارز باعث بالا رفتن قیمت تمامی اجناس می‌شود، ادامه داد: باید مشخص شود این سیاستی که در ارز پیش آمد و قیمت آن بالا رفت را آیا تیم اقتصادی دولت مدیریت کرده و یا اینکه عده‌ای این کار را کردند.
نماینده همدان در مجلس با تاکید بر اینکه نرخ دلار در بودجه سال 97، 3750 تومان تعیین شده است، اظهار داشت: آقای کرباسیان باید بگوید منطق ارز 4200 تومانی را از کجا آورده و افزایش 15 درصدی و مبنای آن چیست؟ 
وی با اشاره به اینکه در بحران ارزی اخیر 30 میلیارد دلار ارز از کشور خارج شده است، اضافه کرد: وقتی چنین فضایی ایجاد می‌شود قاعدتا ارزش پول ملی کاهش پیدا می‌کند و وقتی ارز 4200 تومان نرخ‌گذاری می‌شود؛یعنی اینکه ارزش پول ملی کاهش پیدا کرده و فاجعه‌ای رخ داده است. .
خجسته با بیان اینکه حدود 1500 میلیارد تومان در اقتصاد کشور نقدینگی وجود دارد، تصریح کرد: ضرورت دارد این نقدینگی کنترل شود و باید تیم اقتصادی دولت بگوید چه اقدامی در این زمینه انجام داده است.
نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه پس از بحران‌های ارزی چند صدایی را از تیم دولت شاهد بودیم،گفت: آقای کرباسیان دلیل این چندصدایی را به مردم بگویید.
وی با بیان اینکه با بالا رفتن قیمت ارز قیمت کالاها نیز از 5 تا 50 درصد افزایش یافته است، افزود:کارمندی که حقوقش دو میلیون تومان بوده صبح از خواب بیدار می‌شود و می‌بینند حقوقش نصف شده است؛حال بماند که روستائیان به ما مراجعه می‌کند و می‌گویند زیر فشار اقتصادی هستیم.
وی با بیان اینکه اکنون 3 نوع نرخ دلار در کشور وجود دارد، گفت: یک نرخ برای دلار حواله‌ای است، یک نرخ برای خیابان فردوسی است و یک نرخ برای واردات است. امیدواریم البته قیمت 4200 تومانی که اعلام شده ثابت بماند.

 

 

وی در پستی دیگر از حضورش درجلسه اعضا اتاق اصناف همدان نوشت.

وی در این جلسه مطرح کرد: حمایت کرد و نباید گذاشت با فشارهایی اعم از مالیات های غیر عادلانه ، سود های بانکی بالا در پرداخت تسهیلات عملا از فعالیت آنها جلوگیری به عمل آورند .
نماینده مردم همدان و فامنین افزود : تمام واحدهای صنفی معتقد به پرداخت مالیات بر درآمدهای واقعی خود هستند اما متاسفانه میبینیم که مالیات بر درآمد گاهی از مسیر اصلی خود خارج شده و غیرعادلانه به شیوه کاملا انحرافی دریافت می شود که باعث رکود ، پس رفت و حتی تعطیلی واحد های تولیدی و صنفی شده است .
 امیر خجسته با اشاره به این که در مجلس به دنباله قانون مالیات بر ارزش افزوده ای هستیم که فقط به عنوان نقطه هدف مصرف کننده مد نظر قرار گیرد گفت : پرداخت ارزش افزوده باید به صورت انجام بگیرد که تولید کننده و مبدأ هیچ گونه ارزش افزوده ای را پرداخت نکند که این مهم به زودی با ارئه لایحه از طرف دولت در مجلس بررسی و مصوب خواهد شد .
نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود : نباید هزینه های تولید را با نرخ سود تسهیلات ، مالیات غیر عادلانه و اخذ عوارض های گوناگون بالا ببریم تا بتوانیم در تولید و فروش کالای ایرانی نسبت به مشابه خارجی آن موفق باشیم و اگر غیره این عمل بشود شعار امسال محقق نخواهد شد .
امیرخجسته بیان کرد: در چند سال اخیر در مجلس با مسئولین سازمان مالیاتی کشور در خصوص چگونگی دریافت مالیات، مالیات برارزش افزوده و ایرادات موجود دراخذ مالیات های غیر منطقی در استان همدان بحث های بسیاری داشته و ممانعت هایی کرده بودیم گفت : چند سالی است که با پیگیری های انجام شده نگذاشته ایم مالیات استان با افزایش چندانی مواجه شود و امسال نیز این افزایش ناچیز است و باید مسئولین مالیاتی با تلاش بیشتر و ایجاد شفافیت بار مالیات از دوش کسبه ، بازاریان و تولید کنندگان برداشته و هم زیستی اقتصادی دولت و صنوف را در لوای عدالت محقق نماید.

 

 

خجسته همچنین با انتشار پست زیر در خصوص سوال خود از مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصاد و دارایی درباره نوسانات نرخ ارز و ورود بانک‌ها به بنگاهداری با بیان اینکه اکنون 3 نوع نرخ دلار در کشور وجود دارد، گفت: یک نرخ برای دلار حواله‌ای است، یک نرخ برای خیابان فردوسی است و یک نرخ برای واردات است. امیدواریم البته قیمت 4200 تومانی که اعلام شده ثابت بماند.
نماینده همدان در مجلس با تاکید بر اینکه نرخ دلار در بودجه سال 97، 3750 تومان تعیین شده است، اظهار داشت: آقای کرباسیان باید بگوید منطق ارز 4200 تومانی را از کجا آورده و افزایش 15 درصدی و مبنای آن چیست؟

 

 

محمد دامادی نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس، در اینستاگرام شحصی خود تصاویری از حضورش در جمع  هیات ورزش های کارگری مازندران، حضورش در پارک ملل ساری جهت ورزش شبانه و همچنین تصاویری از ملاقات عمومی اخیرش به اشتراک گذاشت.

 

 

دامادی در پستی دیگر از دیدار مردمی خود در روز دوشنبه خبر داد.

 

 

سید فرید موسوی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: روز گذشته و در آستانه روز جوان برای سخنرانی در بین جمعی از فعالان جوان سیاسی و اجتماعی استان خوزستان حضور پیدا کردم. در سخنانم تاکید کردم که این جوانان بودند که در سال های گذشته با تلاش های بی وقفه خود امید را به جامعه بازگرداندند و در مسیر کشور تغییر ایجاد کردند، امروز نباید اجازه دهیم این امید ایجاد شده به نا امیدی تبدیل شود ، کاستی هایی وجود دارد ولی در کنار ان اقدام های مثبتی نیز در حال انجام است که باعت میشود امیدها زنده بمانند. همچنین به جوانان این قول را دادم که در فراکسیون جوانان این امادگی را داریم تا از همه ایده ها و ظرفیت های خود جوانان در راستای حل مشکلات موجود بهره ببریم.

 

 

پروانه سلشحوری رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، یادداشت زیر را در صفحه خود منتشر کرد: 

کردستان: بهشت ناشناخته ایران

از آخرین باری که متنی نوشته‌ام مدت‌ها می‌گذرد، آنقدر مشغله این شغل زیاد است که اگر متنی هم نوشته باشم متاسفانه فرصت نشده تا آن را منتشر کنم و بعد هم از یادم رفته است. 
دو روز پیش برای اولین بار به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به استان زیبای کردستان، "بهشت ناشناخته ایران" آمدیم. در جلسات کردستان را سرزمین مجاهدت‌های خاموش مینامیدند، و چه دردناک که فقط این مردم نبودند که مجاهدت‌های آنها خاموش بود بلکه این سرزمین هم چراغ گیتی فروزش را ندیده بودیم. تصورم بر این بود استانی که سال‌های سخت جنگ را پشت سر گذاشته است و شاید رنجور از جنگ، به پا نخواسته باشد، اما کردستان به مانند کوه‌های سر به فلک کشیده هورامان و آبهای پرخروش سیروان، تمام قد زیبایی خود را به رخ کشید تا من با آن غروری که همواره از ایرانی بودن خود داشته‌ام با همان غرور از کردستان ایرانم یاد کنم. 
امروز از روزهای فراموش نشدنی و بیاد ماندنی‌ترین روزهای زندگی من است. کردستان سرزمین فرهنگ شادی، سرزمین باستانی، سرزمین مستوره اردلان و امان‌اله‌خان، سرزمین ادبا و شعرا و هنرمندان، سرزمین موسیقی، سرزمین مردان و زنان غیور و جوانمرد و نجیب، سرزمین لباس‌های رنگارنگ کردی، سرزمین پیر، سماع و خانقاه، سرزمین پیر شالیار و امامزاده کوسه هجیج، سرزمین زبان شیرین کردی، سرزمین غذای خوشمزه کلانه و در یک کلام کردستان سرزمین رویاهاست. 
این زیبایی بکر از هورامانات و مریوان، تا سنندج و دهگلان و از قروه و کامیاران تا بیجار، دیوان دره، سقز و بانه، چنان با شکوه است که فرد می ماند به کدامین قطعه از بهشت وارد شده است.

اما چه دردناک است که مردم این سرزمین بسختی روزگار می‌گذرانند و قوت لایموتی از کولبری دارند که آنهم این روزها از آنان دریغ شده است. مسئولین وظیفه دارند تا در جهت رفع مشکلات مردم منطقه بکوشند و گرهی بر مشکلات عدیده آنها نیافزایند. 
وظیفه ما ایرانیان است که در آبادانی کشور خود بکوشیم، ما می بایست میراث طبیعی و تاریخی کردستان را به همگان معرفی کنیم تا گردشگری در این استان رونق پیدا کند.

به امید روزی که همه ایران آباد باشد.

 

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات رییس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه یارانه 24 میلیون نفر براساس مصوبه مجلس باید حذف شود، گفت: در سنوات گذشته در بودجه برای حذف یارانه نقدی دهک ها ، آمار و اعداد، صنوف و گروه های مختلف با دولت اختلاف نظر وجود داشت، لذا در بودجه سال 97 برای دولت رقمی برای پرداخت یارانه نقدی مشخص شده اما تکلیفی مبنی بر اینکه به چه تعداد یارانه اختصاص یابد تعیین نشده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی توان گفت که چه تعداد از دریافت یارانه نقدی حذف می شوند، افزود: میزان بودجه ای که دولت برای پرداخت یارانه نقدی به دهک ها و گروه های مختلف در سال 97 پیش بینی کرده در بودجه سال جاری تعیین شده است، لذا تکلیفی بر دوش دولت مبنی بر اینکه 33 میلیون نفر از یارانه بگیران پردرآمد باید حذف شوند نیست و رقم حذف کمتر از این تعداداست.
وی ادامه داد: مجلس از دولت این دخواست را داشته که علیرغم اینکه گروهی باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند، اما این حذف باید تدریجی و سنواتی انجام شود و گام ها در این بخش باید محکم برداشته شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حذف 33 میلیون نفر از دریافت یارانه یعنی اینکه حدود 45 درصد جامعه از دریافت یارانه حذف شوند، یادآور شد: پیش بینی ما حذف 45 درصدی یارانه بگیران نیست، لذا دولت باید به در حذف یارانه بگیران به نحوی اقدام کند که کشور وارد تنش نشود.
وی با تاکید بر اینکه مجلس اعتبار مورد درخواست دولت برای پرداخت یارانه در سال 97 را در اختیارش گذاشته است، افزود: امیدوارم دولت به نحوی اقدام کند که دامنه اعتراضات کم باشد و هر شخصی که خبر حدف دهک های بالای درآمدی از دریافت یارانه را شنید اذعان کند که کار دولت صحیح بوده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آنچه که مجلس با دولت نهایی کرده این بوده که یارانه هیچ نیازمندی حذف نشود و این تعهد را از دولت اخذ کرده است.

 

 

وی در پست هایی دیگر تصاویری از حضورش در مراسم سی و مین سالگرد شهید محمد نژادغفوری و سخنرانی اش در مراسم همایش حامیان کودکان معلولین منتشر کرد.

 

 

روح الله حضرت پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، از تذکر خود و ۵۰ نفر از نمایندگان دیگر مجلس به رییس جمهور در خصوص اظهارات دستیار رییس جمهور در خصوص زبان تُرکی خبر داد.

 

 

وی همچنین تصاویری از بازدیدش از مراحل ساخت شهربازی بزرگ اورمیه بازدید، مراسم اهدا لوح تقدیر و هدیه به جوانان فعال ارومیه‌ای و تصاویری از  آئین گرامیداشت هفته جوان-اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی به اشتراک گذاشت.

 

 

محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران ری شمیرانات اسلامشهر بومهن و پردیس درمجلس در اینستاگرام شخصی خود یادداشت کرد: این روزها، همه چشم‌ها به «بهشت» دوخته شده، تا ببینند سکانِ مدیریت پایتخت به دست چه کسی سپرده می‌شود. به نظر من، مدیریت تهران، مهمترین کارنامه اصلاح‌طلبان در این دهه است.
ما نه توانستیم دولت را کاملاً اصلاح‌طلب کنیم و نه مجلس را؛ اما شورای شهر (و شهردار برآمده از آن)، می‌تواند تجربه کاملِ مدیریتِ اصلاح‌طلبان به حساب آید. ما در مجلس، نتوانستیم اکثریت باشیم و دولت نیز کمترین تاثیر را از اصلاح‌طلبان می‌پذیرد. تنها کارنامه شورای شهر و شهرداری است که جلوه کامل مدیریت اصلاح‌طلبان است. از این روی، عملکرد شهردار آینده تهران، هرچه باشد حتماً به ریش اصلاح‌طلبان بسته می‌شود. تنها نهادی که اصلاح‌طلبان به طور کامل فاتحِ آن بودند شورای شهر تهران است. لذا ما در بزنگاه تاریخی هستیم. شایسته است که اعضای محترم شورای شهر، با ملاحظه این نکات، دست به انتخاب شهردار آینده تهران بزنند. شهردار آینده تهران باید دارای حداکثر مشروعیت باشد، تا بتواند از سقف ظرفیت این جایگاه برای مدیریت تهران استفاده کند. با مشروعیتِ حداکثری می‌توان بیشترین تعامل را با سایر ارکان قدرت شاهد باشیم. بدیهی است که تعامل با معامله کردن و باج دادن تفاوت دارد. وقتی یک شهردار، سقف اجماع و مشروعیت را به عنوان پشتوانه داشته باشد در تنازعات و تضارب های احتمالی، می‌تواند ترازوی قدرت را به سوی خود خم کند. کیست که نداند مدیریت پیچیده و چند لایه تهران، چقدر مقارن بازی در حوزه قدرت است. به جهت این پیچیدگی‌ها شهردار آینده حتماً باید بتواند در قامت ملّی نقش‌آفرینی کند. البته اعضای محترم شورای شهر، خود بهتر از هر کس به این نکات اشراف دارند و ان‌شالله شهردار شایسته‌ای انتخاب خواهند کرد. هدف از نگارش این یادداشت تنها تلنگری بود برای یادآوری این نکته که فرصت اشتباه نداریم. در این نقطه از تاریخ، چشم‌های زیادی به ما خیره شده‌اند. کارنامه ما در رویکرد مردم و آینده ایران، نقشی اساسی دارد. شاید در هیچ دوره‌ای، شهرداری تهران برای اصلاح‌طلبان به اندازه اکنون حیاتی نبوده است. ساختنِ تهرانِ بحران‌زده، می‌تواند الگوی اصلاح‌طلبان برای ساختنِ ایرانِ بحران‌زده تلقی شود. لذا امروز هیچ فرصت اشتباهی نداریم و دستمایه این شورا و شهرداری، کارنامه تمام نمای اصلاحات در این دهه محسوب می‌شود.
اعضای محترم نیک می دانند که باید فارغ از نام حزبی خود و با ملاحظه دست پاکی، کاردانی و داشتن انرژی و انگیزه انتخاب کنند.

 

 

 علی اسدی نماینده مردم شهرستان شهربابک در مجلس شورای اسلامی، تصویری از جشن روز جوان و همایش تجلیل از جوانان برتر شهرستان شهربابک منتشر کرد.

 

 

مهرداد لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به آخرین تصمیمات مجلس برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: سال گذشته دولت دو لایحه برای تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و تفکیک وزارتخانه راه و شهرسازی به مجلس ارایه کرد که رییس مجلس بررسی این لوایح را به کمیسیون مشترک ارجاع داد و در بودجه امسال برنامه‌ای برای تفکیک این دو وزارتخانه پیش بینی نشده است. وی افزود: نمایندگان مجلس در حال بررسی و اصلاح ساختار دولت هستند. این نماینده مجلس با بیان اینکه گزارش نهایی درباره آثار مثبت و منفی تفکیک وزارت راه و شهرسازی توسط کمیسیون مشترک متشکل از اعضای نمایندگان مجلس از کمیسیون‌های مختلف تهیه و ارایه می‌شود، گفت: تکلیف تفکیک یا عدم تفکیک وزارت راه و شهرسازی نهایتا تا سه ماه آینده روشن می‌شود. لاهوتی با تاکید بر اینکه مخالف تفکیک وزارت راه و شهرسازی هستم، اظهار داشت: تفکیک دو بخش این وزارتخانه هزینه‌های زیادی در پی خواهد داشت. وی افزود: در بخش مسکن و شهرسازی مسوولیت دولت سیاست گذاری است و لزومی ندارد که این بخش به یک وزارتخانه مجزایی تبدیل شود.

 

 

وی همچنین تصاویری از بازدیدش از  پروژه تامین اجتماعی کومله و جلسه اش با معاون عمرانی فرماندار،بخشداران و شهرداران شهرستان لنگرود، منتشر کرد.

 

 

لاهوتی در پستی دیگر هفته کارگر را گرامی داشت.

 

 

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، تصویری از دیدارش با رخسارزاده جانباز دفاع مقدس، به اشتراک گذاشت.

 

 

سید مهدی موسوی نژاد نماینده مردم دشتستان در دوره نهم مجلس شورای اسلامی، با انتشار ویدیویی در صفحه شخصی اش نوشت: جامعه ما سیرها و خیلی سیرها با گرسنه‌ها و خیلی گرسنه‌ها با هم در جامعه دیده می‌شوند، تا وقتی چنین است، جامعه ما اسلامی نیست.

 

 

کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل،نیر،نمین و سرعین درمجلس نهم شورای اسلامی،پست زیر را در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد.

 

 

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با انتشار پیام هایی در فضای مجازی میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را گرامی داشتند.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet