انتخابات ریاست جمهوری
1397/02/10 10:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سعیدی:

رسیدگی به مشکلات اساسی و پایه ای جوانان متولی خاصی ندارد/ مسئله جوانان در سایه وزارت ورزش و جوانان گم شده است

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: در سایه وزارت ورزش و جوانان، مسئله جوانان گم شده است و می طلبد سازمان جداگانه ای متولی داشته باشد.
رسیدگی به مشکلات اساسی و پایه ای جوانان متولی خاصی ندارد/ مسئله جوانان در سایه وزارت ورزش و جوانان گم شده است نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس گفت: در سایه وزارت ورزش و جوانان، مسئله جوانان گم شده است و می طلبد سازمان جداگانه ای متولی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201711104270379757.jpg رسیدگی,به,مشکلات,اساسی,و,پایه,ای,جوانان,متولی,خاصی,ندارد/,مسئله,جوانان,در,سایه,وزارت,ورزش,و,جوانان,گم,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،برنامه «صبح و گفتگو» رادیو گفت و گو با موضوع لایحه تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش و جوانان و با حضور امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان و  زهرا سعیدی نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی روانه آنتن شد.

زهرا سعیدی در آغاز با اعلام موافقت اکثریت اعضای فراکسیون جوانان در مجلس نسبت به تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش و جوانان، گفت: کسی دوست ندارد ساختار دولت را بزرگتر کند و همه به دنبال کوچک سازی دولت هستیم اما مسئله جوانان بسیار مهم است.

وی افزود: با وجود اینکه کشور ما جوان است اما متاسفانه متولی خاصی ندارد و حتی وزیری که در راس این وزارتخانه است به گونه ای خودش هم قبول دارد و در صحبت هایش مطرح می کند که شرایط مطلوبی در این وضعیت وجود ندارد.

نایب رئیس فراکسیون جوانان مجلس متذکر شد: بحث اشتغال جوانان و رسیدن به مشکلات اساسی و پایه ای جوانان متولی خاصی ندارد و بدون ساماندهی و برنامه ریزی کارها در این حوزه انجام می شود و این شایسته و برازنده کشور نیست.

وی با اظهار به اینکه در سایه وزارت ورزش و جوانان، مسئله جوانان گم شده است و می طلبد سازمان جداگانه ای متولی داشته باشد، تاکید کرد: وقتی ما هر برنامه ریزی انجام می دهیم اگر نتوانیم هدف را ببینیم در کل برنامه ریزی و ساماندهی در دولت مشکل خواهد داشت.

در ادامه امید محدث حوزه جوانان را فرابخشی خواند و گفت:در حوزه اشتغال نزدیک به 20 دستگاه در حوزه جوانان حضور دارند و متولی اشتغال هستند و اکنون این حوزه را ذیل معاونت یک وزارتخانه کوچک کرده ایم و وظیفه من این است که وظایفی که سایر دستگاه ها در حوزه جوانان انجام می دهند، گزارش گیری و احصاء کنم.

وی افزود:طبیعی است که وزارت کار و دستگاه های دیگر که در این حوزه دخیل هستند، به معاونت یک وزارتخانه پاسخ نمی دهند. متاسفانه با وجود ستاد ملی و شورای عالی جوانان، باز هم دستگاه ها خودشان را ملزم نمی دانند به اینکه نسبت به عملکرد خودشان در حوزه جوانان، پاسخگو باشند حتی به معاونت جوانان.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان متذکر شد: ما برنامه ریزی می کنیم و در ستادهای ملی و استانی خود برنامه ها را تصویب و اجرا می کنیم اما دیگر از خروجی این برنامه ها گزارش گرفتن، کار سختی است؛ علیرغم اینکه قانون تاکید داشته که به ما گزارش کار دهند ولی پاسخگو نیستند.

وی ماهیت و جنس حوزه جوانان را متفاوت از ورزش دانست و گفت: جنس ورزش، رقابتی، ممارست فراوان است درحالیکه حوزه جوانان، حوزه های بیشتری را در بر دارد و از همان ابتدا، ادغام صحیحی صورت نگرفته و امروز شاهد هستیم علیرغم تلاش وزیر ورزش و جوانان، سایه ورزش بر جوانان سنگینی می کند.

محدث در خصوص نظارت بیشتر مجلس بر حوزه جوانان پیشنهاد داد: اگر مجلس به دنبال این است تا نظارت جدی در حوزه جوانان داشته باشد، ما مکانیزمش را هم تعریف کردیم و می توانیم در شورای عالی جوانان و ستاد ملی جوانان از نمایندگان و فراکسیون ها و کمیسیون های مجلس حضور داشته باشند و حق رای داشته باشند و بتوانند نظارت داشته باشند  از ما گزارش بخواهند ولی باید این گزارش گیری تبدیل به بهبود کیفیت شود و نه تبدیل به افزایش کمیت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet