هدر موبایل
1388/06/03 16:28:00
سرویس سیاسی

فروزش: نقش نظارتی مجلس هشتم بیشتر می شود

**نایب رییس کمیسیون اقتصادی گفت: نقش پر رنگ نظارتی مجلس هشتم باید به ظهور برسد.

پیمان فروزش در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ارزش جایگاه قانونی نظارت مجلس بر دولت را مهم ارزیابی کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم مجلس بحث نظارت است که باید در اولویت قرار گیرد زیرا هر قانونی که مصوب می‌شود بحث نظارت بر آن قانون از اجرایی شدن آن قانون مهمتر است.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی گفت: اگر نظارت در حوزه تقنین مغفول بماند نتیجه‌ مطلوب که همان رفاه نسبی است به دست نخواهد آمد.

فروزش با اشاره به این مطلب که در مجالس مختلف بعد نظارتی مجلس کمرنگ بوده است، گفت: در مجلس هشتم مقرر است که نظارت را باتوجه به اهرمهایی که آیین‌نامه داخلی از جمله یکی از آن اهرمها است بتوانیم پی‌گیری کرده و به ظهور برسانیم.

نماینده زاهدان در ادامه با اشاره به این مطلب که مجلس واقعاً در راس امور است گفت: علت‌ آن هم این است که از تمام شهرهای کشور نمایندگانی در یک مجمع عمومی بزرگ جمع شده که با نظرات و تجربیات خود و اطلاعاتی که از حوزه‌های انتخابیه خود دارند می‌توانند بهترین نتیجه را در خروجی کارشان که همان قانون‌گذاری است اجرایی نمایند.

 وی افزود: از سوی دیگر نمایندگان می توانند به اجرایی شدن قانون کمک کنند، بنابراین معتقدم که مجلس در راس امور است جمله بسیار درستی است به دلیل این که نتیجه کارشناسی قوانینی که از مجلس استخراج شده است بهترین نتیجه را در رابطه با رفاه نسبی واهداف دولت‌ها در پی خواهد داشت.

وی گفت: این که چه مقدار دولت‌ها به لحاظ کمی و کیفی به اهداف خود رسیده‌اند باید بررسی شود.

فروزش گفت: هم دولت و هم مجلس هر کدام اهرمهایی نظارتی خاص خودشان را دارند اما چون قوانین را مجلس به دولت ارائه می‌دهد، اول مجلس باید نظارت را شروع نماید تا بتواند راهنمای خوبی برای دولت باشد بدین معنا که راه را برای دولت باز کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet