هدر موبایل
1397/02/12 15:08:30
سرویس اجتماعی
ابوترابی:

هلال احمر، سازمان مدیریت بحران و اورژانس باید ادغام شوند/آموزش های همگانی نباید به چاپ بروشور و جلسات صوری ختم شود

عضو کمیسیون شوراها با انتقاد از اینکه مدیران بحران سواد بحران ندارند بر ضرورت ادغام اورژانس، هلال احمر و سازمان مدیریت بحران و تشکیل وزارت خانه مدیریت بحران تاکید کرد.
هلال احمر، سازمان مدیریت بحران و اورژانس باید ادغام شوند/آموزش های همگانی نباید به چاپ بروشور و جلسات صوری ختم شود عضو کمیسیون شوراها با انتقاد از اینکه مدیران بحران سواد بحران ندارند بر ضرورت ادغام اورژانس، هلال احمر و سازمان مدیریت بحران و تشکیل وزارت خانه مدیریت بحران تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104486281030.jpg هلال,احمر،,سازمان,مدیریت,بحران,و,اورژانس,باید,ادغام,شوند/آموزش,های,همگانی,نباید,به,چاپ,بروشور,و,جلسات,صوری,ختم,شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد اظهارات معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر مبنی بر تدوین طرح جامع آموزش همگانی برای مقابله با حوادث، گفت: پیشگیری و آمادگی، پیش بینی و اعلام خطر، امدادهای اولیه، اسکان موقت و بازسازی جزو ارکان مهم مدیریت بحران به شمار می روند.

پیشگیری و آمادگی مهمترین رکن مدیریت بحران

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، پیشگیری و آمادگی را مهمترین رکن مدیریت بحران دانست و افزود: آموزش در سطح عمومی برای مقابله با بحران امری بسیار ضروری است و برای کنترل بهتر بحران ها باید به این سمت و سو حرکت کرد.

وی با بیان اینکه آموزش مردم برای مقابله با مدیریت بحران در کاهش خسارات بسیار موثر است، تصریح کرد: متاسفانه مردم آموزش های لازم برای مواجهه با بحران هایی مانند زلزله را ندیده اند؛ آتش نشان، متخصصان و کارکنان بیمارستان ها نیازمند مانورها و آموزش های تخصصی و مردم نیازمند آموزش های عمومی هستند که متاسفانه سواد مردم ایران در زمان وقوع خطر به لحاظ مدیریت بحران بسیار پایین است البته اغلب مسئولان حتی مدیران بحران نیز سواد مدیریت بحران ندارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سطح سواد مدیریت بحران عمومی باید افزایش یابد، تصریح کرد: آموزش های همگانی تنها نباید به چاپ بروشور و جلسات صوری ختم شود.

ابوترابی با بیان اینکه باید مانند اغلب کشورهای دنیا برای مدیریت بحران وزارت خانه ای واحد تشکیل شود، افزود: متاسفانه در اغلب بحران ها به ویژه زلزله کرمانشاه و  پلاسکو  مدیریت واحد نداشتیم وبا مشکلات زیادی مواجه شدیم.

لزوم ادغام هلال احمر، سازمان مدیریت بحران و اورژانس و تشکیل وزرات خانه مدیریت بحران

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم با تاکید بر لزوم ادغام هلال احمر، سازمان مدیریت بحران و اورژانس و تشکیل وزرات خانه مدیریت بحران، گفت: این وزارت خانه باید بالگرد و ماشین آلات مجهز را داشته باشد تا در زمان بحران بتواند مدیریت مناسب را داشته باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اغلب کشورهای دنیا برای مدیریت بحران وزارتخانه ای قوی داشته و در زمان بحران با همکاری نیروهای مسلح به آسیب دیدگان کمک می کنند اما متاسفانه عملکرد ما در تمامی بحران ها نشان داد که در مدیریت بحران ها به شدت ضعف داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet