هدر موبایل
1397/02/14 14:57:00
سرویس اجتماعی
ذوالقدر خبر داد:

لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه قضائیه/ تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه مطالبه جدی جامعه زنان

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس گفت: لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه قضائیه قرار داشته و باید منتظر نظرآیت الله آملی لاریجانی رییس این قوه باشیم.
لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه قضائیه/ تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه مطالبه جدی جامعه زنان عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس گفت: لایحه تامین امنیت زنان در ایستگاه پایانی قوه قضائیه قرار داشته و باید منتظر نظرآیت الله آملی لاریجانی رییس این قوه باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703103068273397.jpg لایحه,تامین,امنیت,زنان,در,ایستگاه,پایانی,قوه,قضائیه/,تعیین,تکلیف,هر,چه,سریع,تر,لایحه,مطالبه,جدی,جامعه,زنان Icana

سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری آخرین وضعیت لایحه تامین امنیت زنان، گفت:  در نشست سران قوا با پیگیری از خدائیان، معاون حقوقی قوه قضائیه مشخص شده بررسی لایحه در مراحل پایانی قرار داشته و باید منتظر نظر آیت الله آملی لاریجانی، رییس قوه قضائیه برای تعیین تکلیف و ارائه آن به مجلس باشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لایحه تامین امنیت زنان به زودی برای بررسی و تصویب به مجلس ارائه می شود، افزود: به طور قطع فراکسیون زنان این لایحه را با قید فوریت به صحن خواهد آورد.

وی از نبود قوانین بازدارنده برای جلوگیری از خشونت علیه زنان به ویژه اسیدپاشی انتقاد کرد و گفت: به صورت جدی نیاز است در لایحه تامین امنیت زنان به تمامی زوایای حمایتی از زنان پرداخت شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه توجه به موضوع پیشگیری در کنار تصویب قانون برای مقابله با خشونت علیه زنان باید در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: مهدهای کودک و مدارس باید جهت ارائه مهارت های زندگی و کنترل خشم به کودکان و دانش آموزان گام های جدی بردارند.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، با بیان اینکه اسیدپاشی از انواع شدید خشونت علیه زنان به شمار می رود، گفت: به طور قطع برای کاهش خشونت خانگی در جامعه نیاز مبرم و آشکاری به لوایحی مانند لایحه تامین امنیت زنان دیده می شود؛ در این لایحه خشونت روانی، عاطفی و کلامی مورد توجه قرار گرفته و به طور قطع با توجه به مجازات های در نظر گرفته می تواند نقش عمده ای در کاهش خشونت ها داشته باشد.

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف هر چه سریع تر لایحه تامین امنیت زنان خواسته به حق و مطالبه جدی جامعه زنان کشور است، تصریح کرد: اغلب قربانیان اسیدپاشی زنان هستند و محور اصلی این لایحه نیز منع خشونت علیه زنان است اما تلاش شده در آن نگاه جنسیتی کمتر دیده شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet