خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/14 14:17:21
سرویس اجتماعی
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خانه ملت خبر داد:

ارائه گزارش از وضعیت یاسوج پس از زلزله به معاون اول رئیس جمهور/ فردا مراکز اداری و دانشگاه‌ها تعطیل است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ارائه گزارش درباره وضعیت یاسوج پس از زلزله به معاون اول رئیس جمهور خبر داد.
ارائه گزارش از وضعیت یاسوج پس از زلزله به معاون اول رئیس جمهور/ فردا مراکز اداری و دانشگاه‌ها تعطیل است استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ارائه گزارش درباره وضعیت یاسوج پس از زلزله به معاون اول رئیس جمهور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/44885.jpg ارائه,گزارش,از,وضعیت,یاسوج,پس,از,زلزله,به,معاون,اول,رئیس,جمهور/,فردا,مراکز,اداری,و,دانشگاه‌ها,تعطیل,است Icana

علی محمد احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت شهر یاسوج پس از زلزله 5/2 ریشتری، گفت: مردمی که خانه‌هایشان در روستاها و حومه شهر یاسوج تخریب شده بود در حال حاضر اسکان یافته‌اند و چادرهای مورد نیاز آنها فراهم گردیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مراکز اداری و دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی که تجمع انسانی بیشتر است و آسیب زیادی دیده‌اند فردا شنبه 15 اردیبهشت ماه تعطیل هستند تا از یک سو بررسی‌های دقیق از میزان تخریب صورت گیرد و از سوی دیگر اگر بنا تخریب شد و یا پس لرزه‌ای رخ داد خسارت جانی به بار نیاید.

وی بیان کرد: تجهیزات آب، برق، گاز و تلفن در شهر مشکلی ندارد و قابل استفاده هستند، عبور و مرور به حالت عادی است و اسکان مردم به صورت کامل صورت گرفته است.

احمدی درخصوص آمارهای متفاوت اعلام شده از مصدومان زلزله در شهر یاسوج، توضیح داد: مجروحان شرایط مختلفی دارند برخی افراد با توجه به اینکه صدمه جزئی دیده‌اند با مراجعه به درمانگاه معالجه شده و سرپایی درمان می‌شوند؛ برخی آمارها با احتساب این مجروحین است و برخی دیگر مصدومانی که سرپایی درمان شده‌اند را در آمار منظور نکرده‌اند؛ تعداد مجروحین حدود 140 نفر است.

وی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر رسیدگی به وضعیت مردم در یاسوج، خاطرنشان کرد: آقای روحانی دستور دادند رسیدگی‌های لازم به مردم شهر انجام گیرد مجروحان هر چه سریعتر درمان شوند و افرادی که نیاز است بستری گردند اکیپ‌های برآورد هزینه نیز اقدامات لازم در ارزیابی خسارت‌های به وجود آمده را انجام دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بنده یکشنبه گزارشی در خصوص میزان خسارت ایجاد شده و مدیریت موضوع به آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ارائه خواهم داد؛ آقای روحانی در دستورات خود در مرحله اول به انتقال مصدمان به مراکز بهداشتی- درمانی، اسکان مردم، برقراری خدمات عمومی مانند آب، برق و گاز تاکید کردند و اولویت بعدی را ارزیابی میزان خسارت‌ها و واگذاری کمک‌های بالاعوض به مردم تعیین کردند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet