هدر موبایل
1397/02/16 11:37:32
سرویس فرهنگی
حسینی خبر داد:

رویکرد دوگانه درباره حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها سلطانی‌فر را به مجلس کشاند

عضو فراکسیون زنان مجلس پیگیر طرح سوال از وزیر ورزش درباره رویکرد دوگانه نسبت به حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها است.
رویکرد دوگانه درباره حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها سلطانی‌فر را به مجلس کشاند عضو فراکسیون زنان مجلس پیگیر طرح سوال از وزیر ورزش درباره رویکرد دوگانه نسبت به حضور بانوان ایرانی و غیرایرانی در ورزشگاه‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708104015083408.jpg رویکرد,دوگانه,درباره,حضور,بانوان,ایرانی,و,غیرایرانی,در,ورزشگاه‌ها,سلطانی‌فر,را,به,مجلس,کشاند Icana

سیده فاطمه حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره سئوالش از وزیر ورزش و جوانان که این هفته در دستور کار کمیسیون فرهنگی مجلس قرار دارد، گفت: این سئوال از وزیر ورزش و جوانان از زمان رقابت تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، کلید خورد که در این بازی زنان سوری بدون مقاومت و ممانعت عوامل اجرایى در استادیوم حاضر شده ولی از سوی دیگر اجازه ورود به بانوان ایرانى داده نشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ممانعت از ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در حالی انجام می‌گیرد که هیچ قانونی برای جلوگیری از ورود زنان چه در قانون اساسی و چه در سایر قوانین کشور وجود ندارد.

وی ادامه داد: ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها علیرغم وعده‌های انتخاباتی رئیس جمهور و مفاد منشور حقوق شهروندی رئیس جمهور انجام می‌گیرد و در آن مسابقه بخصوص(رقابت تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی) تابعیت سوری مجوز تبعیض آمیز ورود بانوان به ورزشگاه‌ها بود که این مسئله انعکاس بسیار نامطلوبی داشت و برای نمایندگان مجلس نیز سئوال برانگیز بود که به همین دلیل با استفاده از ابزار نظارتى مورد سئوال از وزیر ورزش و جوانان قرار گرفت.

عضو فراکسیون زنان مجلس تصریح کرد: بر همین اساس وزیر ورزش و جوانان باید پاسخگوی این رویکرد دوگانه دولت در قبال باشد تا شرایطی ایجاد شود که در چارچوب قوانین موجود رفع تبعیض‌‌ها صورت گیرد و محدودیت‌های علیه زنان از ورود زنان به ورزشگاه‌ها بین برود و ورود بانوان به ورزشگاه‌ها آزاد شود./

پایان پیان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet