روز مجلس
1397/02/16 11:05:48
سرویس صحن
مطهری در نطق میان‌دستور:

بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می شد

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت: بهتر بود فیلترینگ تلگرام از مسیر قانونی انجام می‌شد و اگر حکم حکومتی برای فیلترینگ تلگرام وجود دارد با ذکر دلایل اعلام شود.
بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می شد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت: بهتر بود فیلترینگ تلگرام از مسیر قانونی انجام می‌شد و اگر حکم حکومتی برای فیلترینگ تلگرام وجود دارد با ذکر دلایل اعلام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201708102061933153.jpg بهتر,بود,فیلتر,تلگرام,از,مسیر,قانونی,انجام,می,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، علی مطهری در نشست امروز (یکشنبه 16 اردیبهشت ماه) صحن علنی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اعیاد شعبانیه، گفت: قیام و انقلاب حضرت مهدی (عج) آخرین حلقه از نبرد حق و باطل است که جنبه جهانی داشته و جنبه قومی و منطقه‌ای و فرقه‌ای ندارد. استاد مطهری در دو ماه ونیم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بر احترام به آزادی‌ها تاکید داشتند تا «خیال نکنیم با جلوگیری از اظهارنظر مخالف از انقلاب و اسلام دفاع می‌کنیم».

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آزادی دادن به افکار مخالف و پاسخ دادن به شبهات تنها راه دفاع از اسلام و انقلاب است، از سوی دیگر شهید مطهری بر استمرار عدالت خواهی تاکید داشتند و چند روز بعد از پیروزی انقلاب به صراحت فرمود که «اگر جمهوری اسلامی به مسئله عدالت اجتماعی اهمیت ندهد، شکست خواهد خورد».

وی ادامه داد: شهید مطهری همچنین بر استقلال فرهنگی و مکتبی تاکید داشتند، ما نباید نسبت به فرهنگ غرب یا شرق دچار خودباختگی و خودکم‌بینی شویم. شهید مطهری می‌فرمود که «استعمار سیاسی و اقتصادی آنگاه توفیق حاصل می‌کند که در استعمار فرهنگی توفیق به دست آورده باشد.»

 

وزارت آموزش و پرورش و علوم نسبت به نشر آثار شهید مطهری توجه جدی داشته باشند

مطهری در ادامه یادآور شد: وزارت آموزش و پروش و علوم، تحقیقات و فناوری باید توجه بیشتری به نشر اندیشه‌های استاد شهید مطهری میان دانش‌آموزان و دانشجویان داشته باشد، متاسفانه این مهم به رغم توصیه‌های مکرر و استثنایی امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب جدی گرفته نشده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز کشور ما به دلیل خباثت‌های آمریکا و کشور جعلی اسرائیل در شرایط سختی قرار گرفته است لذا ضرورت همدلی و وحدت ملی مضاعف شده است، امام خمینی(ره) همواره همه اقشار و اقوام را به وحدت کلمه فرا خوانده زیرا وحدت کلمه ما را به پیروزی رساند و نهضت را ادامه می‌دهد.

وی با یادآوری آیاتی از قرآن کریم، گفت: قرآن کریم تفرقه و تشتت آراء را از عوامل انقراض جوامع بشری شناخته است، پدید آمدن اسرائیل غاصب نیز از نتایج تفرقه میان اعراب و ترک‌ها در حکومث عثمانی توسط اروپایی‌ها است که حدود 70 سال مسلمانان را به خود مشغول ساخته و مانع پیشرفت آنها شده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهوری باید با زبان صادق شرایط داخلی و خارجی کشور را برای مردم تصریح کند، گفت: سپس مردم همراهی و مقاومت خواهند کرد، خداوند به رسول اکرم(ص) فرمود « فاستقم کما امرت و من تاب معک».

 

رهایی آرمان آزادی فلسطین خواسته ترامپ از ایران است

وی افزود: حرف دل آقای ترامپ خطاب به ما این است که «شما باید از آرمان آزادی فلسطین دست بردارید و اشغال را به رسمیت بشناسید» البته به زبان صریح بیان نمی‌کند، این موضوع به این دلیل است تا با این اقدام آمریکا به بانک‌های بزرگ جهان اجازه مبادلات دهد و ایران به رفاه برسد، حال پاسخ ایران این است که « هیهات منّا الذله» ما تن به خواری نداده و نیاز مادی خود را با تکیه به توان داخلی و روابط خوب با کشورهای مستقل تأمین خواهیم کرد.

 

برجام بازی دو سر برد برای ایران

مطهری ادامه داد: آمریکا باید بداند که هر تصمیمی برخلاف منافع ملت ایران بگیرد پاسخ سختی دریافت خواهد کرد. چنانچه از برجام خارج شود با چه اعتباری می خواهد با کره شمالی مذاکره کند؟ برای ایران بازیِ دوسر برد است، زیرا در صورت خروج آمریکا از برجام، ضمن تنزل جایگاه جهانی آمریکا، از طرف ایران اتمام حجت است که ما آمدیم و طرف مقابل نقض پیمان کرد، و در صورت عدم خروج، باز به نفع ایران است.

 

توان موشکی و نفوذ منطقه‌ای ایران بهانه در دست آمریکایی‌ها

نایب رییس مجلس شورای اسلامی، معتقد است: آنها دو موضوع را بهانه کرده اند، یکی توان موشکی و دیگر نفوذ منطقه ای ایران. آیا آمریکا اجازه می دهد درباره توان موشکی اش ما تصمیم بگیریم؟ انتخابات آزاد مجالس لبنان و عراق نیز نشان می دهد که نفوذ ایران در منطقه در جهت تحکیم دموکراسی است نه برای منافع خود، و اصولا نفوذ ایران در کشورهای منطقه نفوذ فکری و ایدئولوژیک است.

 

پایان دادن به حصر خانگی لازمه وحدت ملی است/ ورود دادستان به مسئله شهردار موجب وهن جمهوری اسلامی شد

وی با تاکید بر اینکه برای تقویت وحدت ملی لازم است به مسئله حصر خانگی خاتمه داده شود، گفت: متأسفانه دادستان تهران موضوع وعده رفع حصر تا پایان سال ۹۶ را تکذیب کرد. بهتر بود ایشان قبل از تکذیب، از مقامات مافوق خود سؤال می کرد. اصولاً دادستان‌ها نباید در هر موضوعی وارد شوند. موضوع ورود دادستان کل کشور به مسئله شورای شهر و شهردار تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. همین‌طور برخی اقدامات دادستان مشهد، البته از دادستانی که معتقد است اختیارات او از اختیارات خدا فقط یک بند انگشت کمتر است، این اقدامات، طبیعی به نظر می رسد.

مطهری تصریح کرد: مایه خوشوقتی است که دادستان تهران اعلام کرد پرونده دادستان سابق درباره قتل زهرا کاظمی همچنان مفتوح است. لازم است نتیجه این پرونده که موجب قطع رابطه کانادا با ایران شد و همان ابتدا باید از طرف ایران عذرخواهی و مجرم مجازات می شد، سریعتر به اطلاع مردم برسد.

 

فیلترینگ تلگرام باید از مسیر قانونی انجام می‌شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس  در مجلس دهم، افزود: بهتر بود فیلتر تلگرام از مسیر قانونی انجام می شد. قانون، کارگروه تشخیص مصادیق مجرمانه را که دارای ۱۳ عضو از نهادهای مربوط است مسئول این کار قرار داده نه قوه قضائیه را. اگر حکم حکومتی در کار بوده، لازم است با ذکر دلایل اعلام شود و البته مردم می پذیرند، زیرا مردم رهبر انقلاب را گذشته از مقام ولایت، انسانی حکیم می دانند که مصالح و سعادت ملت را مبنا قرار می دهند.

مطهری با بیان اینکه «رئیس جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی درباره مسئله تلگرام می توانست به قوه قضاییه تذکر قانون اساسی بدهد» گفت: وی باید اقتدار لازم را در اجرای اصل یکصد و سیزدهم قانون اساسی از خود نشان دهد. دم زدن از تقیه و کنایه به این و آن، نشانه ضعف است. مردم انتظار صراحت و در میان گذاشتن مسائل با خود را دارند.

 

دوگانگی در حوزه اطلاعات تهدیدی برای جمهوری اسلامی

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دوگانگی در حوزه اطلاعات کشور خطری است که کیان جمهوری اسلامی را تهدید می کند. این که در مسئله بازداشتی های محیط زیست، وزارت اطلاعات جاسوس بودن آنها را تأیید نمی کند و در موارد دیگر نیز وحدت نظر و وحدت رویه وجود ندارد، به صلاح کشور نیست. پیشنهاد می کنم جناب آقای حسین طائب به عنوان وزیر اطلاعات معرفی و انتخاب شوند و یا وظایف اطلاعات سپاه مانند گذشته منحصر در امور داخلی سپاه و گروههای مخالف مسلح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet