ایام محرم 1398
1397/02/16 12:28:58
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس؛

نماینده آستارا از توضیحات ظریف درباره روابط با دولت آذربایجان قانع شد

نماینده مردم آستارا در مجلس از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در خصوص عدم رفتار متقابل با کشور آذربایجان و لغو روادید متقابل قانع شد.
نماینده آستارا از توضیحات ظریف درباره روابط با دولت آذربایجان قانع شد نماینده مردم آستارا در مجلس از پاسخ‌های وزیر امور خارجه در خصوص عدم رفتار متقابل با کشور آذربایجان و لغو روادید متقابل قانع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702102655120759.jpg نماینده,آستارا,از,توضیحات,ظریف,درباره,روابط,با,دولت,آذربایجان,قانع,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ولی داداشی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 16 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال مبنی بر عدم رفتار متقابل با دولت جمهوری آذربایجان و لغو روادید متقابل از توضیحات وزیر امور خارجه قانع شد.

سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح سوال داداشی از ظریف گفت:  آقای داداشی توضیح دادند، مقامات آذربایجان قول داده بودند براساس اصل عمل متقابل لغو روادید را برای هموطنان مصوب کنند اما هم اکنون ایرانیان برای عزیمت به آذربایجان باید روادید اخذ کنند لذا خواهان توضیح اقدامات و پیگیری‌های وزارت امورخارجه براساس اصل عمل متقابل هستیم.

وی همچنین با اشاره به پاسخ‌های وزیر امور خارجه گفت: آقای ظریف با تاکید بر این نکته که سیاست در وزارت امورخارجه در مورد روادید براساس اصل عمل متقابل است، تاکید کردند از آنجا که مردم جمهوری آذربایجان عاشق ثامن الحجج(ع) هستند، به این دلیل برای اتباع آذری لغو روادید داشتیم اما درخصوص طرف مقابل، در هر یک از ملاقات‌هایی که با مقامات آذری موضوع لغو روادید را در دستور کار داشته و پیگیری می‌کنیم حتی این موضوع در سطح روسای جمهور دو کشور مطرح شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet