پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/02/16 14:40:49
سرویس اجتماعی
رحیمی توضیح داد:

پشت پرده پرونده سفارشات غیرقانونی در شهرداری تهران چیست؟/ نقش خلاء قانونی در تشدید تخلفات اداری مدیریت شهری

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه ریشه کنی فساد درشهرداری نیازمند تصویب قانون نیست، گفت: متاسفانه اهرم های نظارتی در دوره های گذشته سفارش پذیر بودند.
پشت پرده پرونده سفارشات غیرقانونی در شهرداری تهران چیست؟/ نقش خلاء قانونی در تشدید تخلفات اداری مدیریت شهری عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با بیان اینکه ریشه کنی فساد درشهرداری نیازمند تصویب قانون نیست، گفت: متاسفانه اهرم های نظارتی در دوره های گذشته سفارش پذیر بودند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg پشت,پرده,پرونده,سفارشات,غیرقانونی,در,شهرداری,تهران,چیست؟/,نقش,خلاء,قانونی,در,تشدید,تخلفات,اداری,مدیریت,شهری Icana

علیرضا رحیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تاکید رییس سازمان بازرسی شهرداری مبنی بر تصویب قانونی درجهت ریشه کنی سفارشات درشهرداری تهران، گفت: آن چیزی که در حوزه اداری از جمله شهرداری به عنوان مفسده اتفاق افتاده که درتعبیر غیررسمی به عنوان پارتی بازی یا سفارشات رسمی و غیررسمی شناخته می شود؛ نشان از سوء مدیریت و ضعف مدیریتی دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهرو پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه خلاء قانونی سبب پارتی بازی و پایمال شدن اولویت ها و حق مردم نشده است، افزود: به نظر می رسد درحوزه سفارشات برای تسریع درنوبت دهی به مردم و ایجاد رانت برای برخی از افراد، خلاء قانونی سبب مشکل نشده و ضعف مدیریتی مشکلات این چنینی را به وجود آورده است.

وی تاکید کرد: بنابراین اگر مدیران به عنوان امنای مردم نگاه محکمی به حوزه مدیریتی داشته و خود به لحاظ مدیریتی از استحکام لازم برخوردار باشند، شرایط نامناسب درشهرداری و دیگر دستگاه ها به وجود نمی آید، متاسفانه گاهی با یک سفارش فضای رانت، سوء استفاده و فساد برای برخی افراد ایجاد می شود.

رحیمی با بیان اینکه ثبت سفارش های شهرداری دردستگاه های دیگر نیز دیده شده است، گفت: به طورحتم رهایی از این مشکل و کنترل ثبت سفارش ها درشهرداری بیشتر عزم، جدیت و صداقت مدیران را می طلبد، تا اینکه با تصویب قانون بتوان بخشی از مشکلات را حل کرد؛ البته درشهرداری تهران با توجه به گستردگی به نظر می رسد برای مقابله با این مسئله باید اهرم های نظارتی را تقویت کرد، اما متاسفانه در دوره های گذشته و دربرخی شرایط اهرم های نظارتی خود سفارش پذیر بودند.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر ترمیم درمدیریت شهرداری درجهت نفع مردم، افزود: مهم ترین ترمیم یعنی درحوزه نظارتی باید تقویت لازم صورت گرفته و درحوزه هایی مانند نظارت برعملکرد کارکنان و مدیران شهرداری باید صداقت، جدیت و انگیزه لازم وجود داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet