خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/02/17 12:05:54
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر:

طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه مجددا در صحن علنی پیگیری می‌شود

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری مجدد طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در صحن علنی خبر داد.
طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه مجددا در صحن علنی پیگیری می‌شود نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از پیگیری مجدد طرح تبدیل سازمان میراث فرهنگی به وزارتخانه در صحن علنی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101279218664.jpg طرح,تبدیل,سازمان,میراث,فرهنگی,به,وزارتخانه,مجددا,در,صحن,علنی,پیگیری,می‌شود Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دعوت کمیسیون فرهنگی از رئیس سازمان میراث فرهنگی با هدف تبادل‌نظر پیرامون نحوه حمایت از کالای ایرانی، گفت: برگزاری جلسات مداوم با مسئولان مربوط به تولید و حمایت از کالای ایرانی علاوه بر ایجاد اعتماد به نفس در آن‌ها برای حرکت در این مسیر، منجر به نظارت بیشتر بر عملکردشان شده و مطالبات، نقص‌ها و ایرادات به عملکردها نیز شفاف خواهد شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که صنایع‌دستی در انواع مختلف و رونق گردشگری نیز به معنای بهره‌برداری از تولید ملی است از رئیس سازمان مربوطه دعوت شده است تا در راستای عملیاتی شدن شعار سال قدم‌های محکم برداشته شود.

دنیا به خوبی به مرحله اقتصاد غیرنفتی رسیده است

وی همچنین با اشاره به رای‌گیری صورت گرفته درخصوص طرح تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در جلسه صحن علنی روز  گذشته که رای لازمه را نیاورد، توضیح داد: بسیاری از نمایندگان با مستنداتی معتقدند اگرچه این طرح خلاف برنامه ششم است اما نیازمند دریافت دو سوم رای نبود به همین دلیل از هیات رئیسه مجلس درخواست بررسی مجدد طرح شده است و احتمالا طی جلسات پیش‌روی صحن علنی موضوع مجددا مطرح خواهد شد.

این نماینده اعتقاد دارد با نگریستن به تجربیات دنیای پیشرفته بدون توجه به ظرفیت‌های بالاتر موجود در ایران، متوجه خواهیم شد می‌توان با تکیه به ظرفیت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی اقتصاد مبتنی بر غیرنفتی را تجربه کنیم.

پژمان‌فر با بیان اینکه رسیدن به اقتصاد غیرنفتی شعار نیست و دنیا به خوبی از این مرحله را پشت سر گذاشته است، افزود: کشور ایتالیا با وجود نداشتن تنوع گردشگری موجود در ایران اما به دلیل برنامه‌ریزی توانسته‌اند سالانه 85 میلیون گردشگر را به کشور خود جذب و به تبع آن درآمدبالایی را به کشور خود سرازیر کنند.  

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در حالی که معتقد است ایران با رونق حوزه بوم‌گردی، گردشگری سلامت، گردشگری طبیعت، گردشگری مذهبی و... ظرفیت بالایی برای جذب توریست دارد اما بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها را نیازمند برنامه‌ریزی و تکمیل زیرساخت‌ها و ایجاد فرهنگ درآمدزایی خرد و کلان در میان آحاد جامعه دانست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet