هدر موبایل
1397/02/18 11:42:40
سرویس استان ها
کوچکی نژاد تاکیدکرد:

دولت مدیریت صنعت چای را به مردم بسپارد/ تقویت چای ایرانی از محل تعرفه واردات

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه دولت دست خود را از صنعت چای گیلان بردارد گفت: دولت از محل افزایش تعرفه واردات چای، کشاورزان را در راستای تولید حمایت کند.
دولت مدیریت صنعت چای را به مردم بسپارد/ تقویت چای ایرانی از محل تعرفه واردات نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه دولت دست خود را از صنعت چای گیلان بردارد گفت: دولت از محل افزایش تعرفه واردات چای، کشاورزان را در راستای تولید حمایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201712104292670814.jpg دولت,مدیریت,صنعت,چای,را,به,مردم,بسپارد/,تقویت,چای,ایرانی,از,محل,تعرفه,واردات Icana

 جبارکوچکی نژاددرگفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید چای گیلان در کشور،گفت: برای ساماندهی صنعت چای گیلان، دولت باید قوه نظارتی‌اش را برای بهبود وضعیت چای گیلان افزایش دهد و در واقع برای بهبود اقتصاد چایکاران باید بخش خصوصی پا به میدان عمل بگذارد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات چای بطورمستقیم تولیدکننده گیلانی  را متضرر  می‌کند،تصریح کرد: از سازمان چای به تنهایی نمی‌توان انتظار داشت از حقوق تولیدکننده داخلی در عرصه تولید چای  حمایت کند؛بلکه باید در سال حمایت از  تولید داخلی تعرفه واردات را به نوعی افزایش داد که فرصت تولید و بازار فروش مطمئن برای تولیدکننده ایجاد شود.

 کوچکی نژاد  افزود:دولت باید بگذارد مردم صنعت چای را مدیریت کنند و دولت تنها دراین میان می‌بایست نقش نظارتی خود را ایفاکند.

وی ادامه داد: روند تولید چای و حمایت از این محصول ناب گیلان باید تغییرکند تا بتوان بازار چای ایرانی را ساماندهی کرد و یکی از راهکارهای حمایتی دولت در صنعت چای این است که  با افزایش تعرفه واردات فضا را برای  تولیدکننده  داخلی  هموار کند.

نماینده مردم رشت درمجلس با بیان اینکه  دولت دست خود را از  صنعت چای گیلان  بردارد،گفت: افزایش واردات  تعرفه چای  راهکاری اساسی برای رونق تولید کشاورزان تلقی می‌شود و تا زمانی که فکر اساسی برای تعیین تعرفه بالا برای چای نشود، وضعیت چای در کشور ساماندهی نمی‌شود.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآورشد: دولت از محل افزایش تعرفه واردات چای،کشاورزان  را در راستای تولید حمایت کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet