هدر موبایل
1388/06/04 14:17:05
سرویس سیاسی
محسنی بندپی:

در انتخاب وزرا بیشتر به مطیع بودن آنها توجه شده است

**نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگاه جنسیتی به هیچ عنوان در بحث انتخاب وزرا ملاک تعیین کننده‌ای محسوب نمی‌شود.

"انوشیروان محسنی بندپی" در گفتگو با خبرنگار خانه  ملت گفت: آنچه در خصوص رای اعتماد به وزرا مهم است، توانمندی، کارآمدی، تخصص و پشتوانه اجرایی است نه نگاه جنسیتی.

وی خاطر نشان کرد: یک زن یا یک مرد می‌تواند در صورتی که دارای تخصص، تجربه و سابقه مدیریتی باشد در کابینه قرار گیرد. کما این که در سال‌ها و دوره‌های گذشته هم همین روال در جریان بوده است.

نماینده مردم چالوس در مجلس یادآور شد: در کل گزینه‌های پیشنهادی به نظر می‌رسد ملاک توانمندی، تجربه، تخصص و مدیریت کمتر در نظر قرار گرفته و بیشتر به مطیع بودن وزرا از رییس جمهور توجه شده است.

محسنی در پاسخ به این پرسش که حضور زنان در کابینه تا چه حدی می‌تواند در بالا بردن شان و جایگاه زنان موثر باشد گفت: بین حضور زنان در کابینه و شان زنان نمی‌توان ارتباط مستقیمی یافت، برای بالا بردن این جایگاه باید به طور همه جانبه به موضوع نگریست.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به حضور زنان در تمام عرصه‌ها افزود: زنان با حضور در المپیادها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی ، تخصصی موفق شده‌اند شان و جایگاه خود را به اثبات برسانند.

وی یاد آور شد: حضور زنان در راستای فعالیت‌های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و شرایطی بود که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی به وقوع پیوست و همچنان هم ادامه دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet