خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/19 14:56:30
سرویس اقتصادی
فولادگر:

صنایع درون گرا در شرایط کنونی آسیب پذیری کمتری دارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: صنایعی که دانش بنیان کار کرده و توجه آنها به امکانات سخت‌افزای و نرم افزاری تولید داخل بیشتر بوده است در شرایط کنونی آسیب‌پذیری کمتری دارند.
صنایع درون گرا در شرایط کنونی آسیب پذیری کمتری دارند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: صنایعی که دانش بنیان کار کرده و توجه آنها به امکانات سخت‌افزای و نرم افزاری تولید داخل بیشتر بوده است در شرایط کنونی آسیب‌پذیری کمتری دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/52636.jpg صنایع,درون,گرا,در,شرایط,کنونی,آسیب,پذیری,کمتری,دارند Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص تاثیرات خروج آمریکا از برجام بر وضعیت صنایع و اقتصاد کشور، اظهار داشت: راه حلی که سال‌ها مطرح بوده و امروز بیش از قبل به آن رسیده‌ایم این است که اگر مسئولین بیش‌تر به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه کرده بودند تا این میزان مسائل کشور هر روز به برجام، پسا برجام و اقدامات ترامپ گره نمی‌خورد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسخه‌ای که باید از ابتدا برای اقتصاد کشور در نظر گرفته می‌شد اقتصاد مقاومتی و توجه به درون است، گفت: توجه به درون به این معنا نیست که با بیرون تعامل نداشته باشیم، در اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گرا بودن آمده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به درون یعنی اتکا به پایه‌های اقتصادی داخلی، حمایت از تولید داخلی، اقتصاد دانش بنیان، رفع مانع سرمایه‌گذاری، رفع مانع کسب و کار، اقتصاد مردمی و رفع موانع تولید، ادامه داد: اگر بنیان اقتصادی ما قوی‌تر بود در برجام امتیاز بیشتری را می‌گرفتیم و امتیاز کمتری را می‌دادیم، اینکه آمریکا به راحتی برجام را کنار می‌گذارد به این دلیل است که در بخش‌های اقتصادی عملکرد ضعیفی داشته‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه  در حال حاضر راه حلی جز توجه به ساختارهای دورنی اقتصاد کشور  وجود ندارد و باید پایه‌های اقتصادی کشور را تقویت کنیم، عنوان کرد: نمی‌توان گفت خروج آمریکا از برجام در شرایط واحدهای صنعتی کشور بی تاثیر است باید از آنها حمایت بیشتری صورت بگیرد و دولت نیز راه‌حل‌های برای حمایت در شرایط خاص پیدا کند.

رئیس کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه تحریم‌ها چندین سال است که بر اقتصاد کشور ما تاثیر گذاشته‌اند و با تشدید آنها در گذشته نوسانات ارزی را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: صنایعی که دانش بنیان کار کرده و توجه آنها به امکانات سخت‌افزای و نرم افزاری تولید داخل بیشتر بوده است در شرایط کنونی آسیب‌پذیری کمتری دارند، باید به سمت کاهش آسیب‌پذیری صنعت کشور حرکت کنیم در شرایط کنونی صنایعی که ارز بری بیشتری داشته‌اند، آسیب‌پذیر تر هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet