هدر موبایل
1397/02/21 12:25:19
سرویس اجتماعی
وحدتی:

زنگ خطر انفجار جمعیت در پایتخت/افزایش یک میلیونی در پنج سال اخیر/ راهی جز انتقال پایتخت اداری وجود ندارد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس آمارها از سال ۹۰ تا ۹۵ نزدیک به یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر به جمعیت تهران افزوده شده است.
زنگ خطر انفجار جمعیت در پایتخت/افزایش یک میلیونی در پنج سال اخیر/ راهی جز انتقال پایتخت اداری وجود ندارد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس آمارها از سال 90 تا 95 نزدیک به یک میلیون و 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101124357853.jpg زنگ,خطر,انفجار,جمعیت,در,پایتخت/افزایش,یک,میلیونی,در,پنج,سال,اخیر/,راهی,جز,انتقال,پایتخت,اداری,وجود,ندارد Icana

محمد وحدتی هلان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه زنگ خطر انفجار جمعیت در پایتخت به صدا درآمده است، گفت: با بحران های زیادی مانند آلودگی هوا، ترافیک، کمبود آب، زلزله و مهمتر از همه انفجار جمعیت در پایتخت روبرو هستیم که برای کنترل و مدیریت آنها راهی جز انتقال پایتخت اداری وجود ندارد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از روند افزایشی جمعیت پایتخت، افزود: متاسفانه انباشت و تجمیع امکانات، اشتغال و منابع در پایتخت باعث شده روزانه میلیون ها نفر از شهرهای مجاور برای اشتغال وارد این کلانشهر شوند.

وی با انتقاد از نبود برنامه مناسب برای کنترل و مدیریت جمعیت پایتخت، تصریح کرد: بر اساس آمارها از سال 90 تا 95 نزدیک به یک میلیون و 250 هزار نفر به جمعیت تهران افزوده شده این در حالی است که طی این سال ها سیاست ها برای کنترل جمعیت آن بیشتر شعاری و احساسی بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: موضوع انتقال کارمندان از تهران در برهه ای از زمان اجرایی اما بعد از گذشت مدتی لغو شد؛ هر چند سال ها است موضوع زلزله تهران مطرح می شود اما متاسفانه نه تنها با کاهش روند جمعیت از این کلانشهر روبرو نیستیم بلکه با هجوم جمعیت و به تبع آن بحرانی شدن وضعیت هوا، ترافیک و تامین آب شرب نیز مواجه هستیم.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس دهم، انتقال پایتخت اداری را مهمترین راهکار نجات تهران از انفجار جمعیت دانست و افزود: وزارت کشور برای ایجاد تعادل در جمعیت باید تمهیدات لازم را اتخاذ کند؛ در این رابطه نیاز است با ساخت شهرک های جدید در اطراف تهران بخشی از جمعیت را به سمت آن سوق داد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: وزارت کشور باید برنامه مناسبی را برای معکوس کردن مهاجرت ها داشته باشد و از سویی دولت با ایجاد و بهبود اشتغال در روستاها و شهرستان های کمتر برخوردار زمینه پیشگیری از مهاجرت ها را فراهم کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet