ایام محرم 1398
1397/02/22 12:12:58
سرویس سیاسی
داداشی با اشاره به خروج آمریکا از برجام:

1+5 حسن نیت خود را اثبات کند/ دولت بازار را متعادل نگاه دارد

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی معتقد است طرف ایران در برجام صرفا آمریکا نبود و اکنون ۵ کشور دیگر باید حسن نیت خود را در اجرای تعهدات اثبات کنند.
1+5 حسن نیت خود را اثبات کند/ دولت بازار را متعادل نگاه دارد سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی معتقد است طرف ایران در برجام صرفا آمریکا نبود و اکنون 5 کشور دیگر باید حسن نیت خود را در اجرای تعهدات اثبات کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805101645961234.jpg 1+5,حسن,نیت,خود,را,اثبات,کند/,دولت,بازار,را,متعادل,نگاه,دارد Icana

ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وظیفه و تعهد کشورهای اروپایی در شرایطی که ترامپ از برجام خارج شده است، گفت: اروپایی ها باید بر اساس توافق صورت گرفته به تعهدات خود پایبند بمانند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه تنها آمریکا نبود که پای برجام را امضا کرد، اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی تصمیم گرفت وارد مذاکره با اعضای 1+5 شود با چراغ سبز 5 کشور عضو این گروه بود از این رو آنها نباید راهی که آمریکا به آن رفت را پیش بگیرند.

وی در ادامه با بیان اینکه اروپایی ها نیز پیروان آمریکا هستند و سربزنگاه رها می کنند، عنوان کرد: دولت جمهوری اسلامی باید به گونه ای برنامه ریزی کند که کشورمان آسیبی به خاطر لغو برجام یا تحریم های جدید نبیند.

داداشی ادامه داد: بر این اساس باید بازار ارز و دلار و همچنین سایر حوزه های اقتصادی کنترل شود ضمن اینکه برای معامله های خارجی باید ارز دلار کاملا حذف شده و از ارز میان کشورها برای تجارت استفاده کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه تأکید کرد: برنامه ریزی و پیش بینی های دولت باعث می شود تشتت و بازتاب منفی در کشور ایجاد نشود و بازار متعادل بماند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام به نفع جمهوری اسلامی شد، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که طرف مقابل ما در برجام فقط آمریکا نبود و 5 کشور دیگر هم در این توافق حضور دارند که مهم است و اکنون فرصتی به آنها داده شد که از این فرصت استفاده کرده و حسن نیت خود را به ما اثبات کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet