ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1397/02/23 07:50:00
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

ایرباس و بوئینگ اولین آزمون برجامی اروپا در مقابل آمریکا/ لزوم پرداخت خسارت لغو قرارداد به ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تعیین تکلیف ایرباس و بوئینگ اولین آزمون برجامی اروپا در مقابل آمریکا بود، گفت: لغو این قرارداد زمینه ناامیدی ایران نسبت به مواضع اروپایی‌ را فراهم خواهد کرد.
ایرباس و بوئینگ اولین آزمون برجامی اروپا در مقابل آمریکا/ لزوم پرداخت خسارت لغو قرارداد به ایران عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه تعیین تکلیف ایرباس و بوئینگ اولین آزمون برجامی اروپا در مقابل آمریکا بود، گفت: لغو این قرارداد زمینه ناامیدی ایران نسبت به مواضع اروپایی‌ را فراهم خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105536135478.jpg ایرباس,و,بوئینگ,اولین,آزمون,برجامی,اروپا,در,مقابل,آمریکا/,لزوم,پرداخت,خسارت,لغو,قرارداد,به,ایران Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در توضیح وضعیت فروش هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، گفت: با توجه به جزئیات قرارداد جمهوری اسلامی با شرکت‌های هواپیمایی بوئینگ و ایرباس باید خسارت مربوط به ایران به موجب لغو این قراردادها بعد از خروج آمریکا از برجام پرداخت شود.

خسارات لغو قرارداد بوئینگ و ایرباس باید به ایران پرداخت شود

نماینده مردم اسلام‌آباد و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه آمریکایی‌ها بر روی صنایع حساس دنیا به ویژه صنایع هواپیمایی بیش از 10 درصد سرمایه گذاری کردند، تصریح کرد: این سرمایه‌گذاری‌ها برای استفاده از این صنایع به عنوان ابزار فشار در دست آمریکایی‌ها صورت گرفته است.

مسئولان وزارت راه و شهرسازی پیگیر جبران خسارات باشند

وی افزود: شرکت‌های بوئینگ و ایرباس اعلام کردند که تابع تصمیم واشنگتن هستند لذا با توجه به نوع قراردادهای بین‌المللی، جبران خسارت ایران به دلیل لغو فروش هواپیما باید دنبال و پیگیری شود، مسئولان وزارت راه و شهرسازی در این زمینه باید پاسخگو و پیگیر باشند.

ایرباس و بوئینگ اولین آزمون برجامی ایستادگی اروپا در مقابل آمریکا بود

فلاحت‌پیشه در ادامه یادآور شد: جمهوری اسلامی با توجه به توصیه‌های مکرر اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام موضع منعطفی اتخاذ کرد، ایران در مقابل در خواست‌های مکرر اروپایی‌ها خواسته تا آنها به صورت عملی در مقابل شکست برجام ایستادگی کنند اما ایرباس و بوئینگ از اولین آزمون‌ها بود که نشان از عدم ایستادگی اروپایی‌ها رد مقابل آمریکا دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شوراتی اسلامی، گفت: آمریکایی‌ها باید برای لغو قرارداد ایرباس و بوئینگ خسارت پرداخت کنند اما لغو این قرارداد زمینه ناامیدی جمهوری اسلامی نسبت به مواضع اروپایی‌ را تعبیه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ وزیر خزانه‌داری آمریکا پس از اعلام خروج این کشور از برجام گفت که مجوز فروش هواپیماهای مسافربری دو شرکت بوئینگ و ایرباس به ایران لغو خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet