هدر اصلی
1397/02/22 12:13:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسینی مطرح کرد:

نابودی رژیم صهیونیستی با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس تثبیت خواهد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس، نابودی اسرائیل تثبیت خواهد شد.
نابودی رژیم صهیونیستی با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس تثبیت خواهد شد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم گفت: با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس، نابودی اسرائیل تثبیت خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/51849.jpg نابودی,رژیم,صهیونیستی,با,انتقال,سفارت,آمریکا,از,تل‌آویو,به,قدس,تثبیت,خواهد,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدباقر حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش از تل‌آویو به بیت المقدس در روزهای آینده، اظهار کرد: قطع به یقین این انتقال تبعات بسیار سنگینی برای رژیم صهیونیستی و کاخ سفید خواهد داشت و موجب افزایش تنش در منطقه می‌شود چرا که فلسطینیان حاضر نیستند با این موضوع کنار بیایند و هرگز این مسئله را نمی‌پذیرند.

وی تصریح کرد: با انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس نابودی رژیم صهیونیستی تثبیت خواهد شد و این موضوع نمونه همان مثال معروف "عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد" است چون این امر در صورت وقوع موجب نابودی هرچه زودتر این رژیم می‌شود.

حسینی با بیان اینکه سردمداران کشورهای مسلمان باید در مقابل این حرکت ترامپ بایستند، افزود: متأسفانه با چراغ سبزی که مزدور تراز اول کاخ سفید در منطقه یعنی بن سلمان نشان داد خیانت بزرگی را نسبت به فلسطینیان مرتکب شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به خروج آمریکا از برجام و به انزوا رفتن کاخ سفید، بیان کرد: بعید است که کشورهای اروپایی در موضوع انتقال سفارت از مردم فلسطین حمایت کنند، چرا که این کشورها منافع خود را بر همه مسائل انسانی ترجیح می‌دهند.

وی بیان کرد: ما در برجام دیدیم که کشورهای اروپایی در مواقع مختلف از آمریکا حمایت کردند در حالی که می‌دانستند جمهوری اسلامی ایران به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست.

حسینی ادامه داد: اگر موضوع ساخت سلاح هسته‌ای برای کشورهای اروپایی مهم است، چرا نسبت به ساخت سلاح هسته‌ای توسط آمریکا و اسرائیل واکنش نشان نمی‌دهند و چرا اروپاییان این حساسیت را فقط نسبت به ایران دارند و نسبت به کشورهای دیگر چنین حساسیتی وجود ندارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند به کشورهای اروپایی هم نمی‌توان اعتماد کرد، اظهار کرد: در موضوع انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس به احتمال فراوان اروپاییان هم در کنار آمریکا قرار می‌گیرند، اما ممکن است سایر کشورها نسبت به این اقدام کاخ سفید واکنش نشان دهند.

وی بیان کرد: متأسفانه مواضع برخی دولت‌های منطقه متفاوت از مواضع ملت‌هایشان است و ملت‌های آنان غیر از آن چیزی را می‌خواهند که دولت‌هایشان دنبال می‌کنند، به طور مثال کشور عربستان سعودی و برخی کشورهای عربی ملت‌هایشان در برابر این حرکت آمریکا موضع دارند، اما دولت‌هایشان که بعضا دست ‌نشانده کاخ سفید هستند عکس العمل خاصی نسبت به این موضوع نشان نمی‌دهند.

حسینی با اشاره به موضع گیری نکردن برخی کشورهای مسلمان نسبت به اقدامات ضد بشری آمریکا، اظهار کرد: از دولت‌های بزدل و مزدور نمی‌توان انتظاری برای موضع‌گیری نسبت به انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس داشت، همان‌طور که تاکنون نسبت به جنایت‌های کاخ سفید موضع‌گیری نکرده‌اند و همواره سکوت اختیار کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در پایان خاطرنشان کرد: ضعف نشان دادن برخی کشورهای منطقه در برابر اقدامات آمریکا باعث می‌شود که به نوعی خودشان را زیر سوال ببرند، چرا که ملت‌های آنان آگاه هستند و از این اقدامات ضدبشری آمریکایی‌ها منزجر و متنفر هستند و اگر این دولت‌ها با مردم و واقعیت‌ها همراهی نکنند قطع به یقین مورد نفرت ملت‌هایشان قرار خواهند گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet