هدر موبایل
1397/02/23 12:08:42
سرویس صحن
رنجبرزاده قرائت کرد:

تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکر کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102266383279.jpg تذکر,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرایی,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اکبر رنجبرزاده درنشست علنی امروز (یکشنبه، 23 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح ذیل قرائت کرد:

 - تذکر منوچهر جمالی سوسفی نماینده مردم رودبار به وزیر راه و شهرسازی در خصوص لزوم پرداخت اضافی عوارض آزادراه قزوین – امامزاده هاشم که به مدت سال‌ها به جای حل مشکلات با افزایش مبلغ 2500 تومانی 40 درصد افزایش یافته است لذا باید تغییر کند.

- تذکر جلال محمودزاده و علی محمد مرادی نماینده مردم مهاباد و دهلران به رئیس جمهور در خصوص حقوق و مزایای فرهنگیان کشور، همچنین تذکر به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ضعف گسترده در خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم و چغندرقند.

- تذکر عبدالکریم حسین زاده، جلال محمودزاده و همایون هاشمی نماینده نقده و اشنویه، مهاباد و شاهین دژ و تکاب به وزیر جهاد کشاورزی و دادگستری در خصوص سوء استفاده از حسن نیت مردم برای سرمایه‌گذاری در کارخانه قند نقده لذا درخواست برخورد قانونی و قضایی را مطرح کردند.

- تذکر جلال محمودزاده و علی‌محمد مرادی نمایندگان مهاباد و قروه به رئیس‌جمهور عنوان کردند که چرا مطالبات و حقوق و مزایای فرهنگیان کشور را پیگیری نمی‌کنید. همچنین چرا مفاد قوانین‌ مجلس از جمله قانون برنامه ششم توسعه اجرایی نمی‌شود.

- تذکر علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان به وزرای دادگستری و کشور خواستار رسیدگی به امورات مرتبط با صدور مدارک هویتی به هموطنان ایرانی‌الاصل شد. همچنین همراه با آقایان محمدنعیم امینی فرد، عبدالغفور ایران نژاد و حسینعلی شهریاری نمایندگان زاهدان، چابهار و ایرانشهر به وزیر در خصوص کمبود نیروی انسانی و کیفیت نیروهای موجود و فضاهای نامناسب آموزشی تذکر دادند.

- تذکر نادر قاضی‌پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران در تذکری به وزرای کشور، راه و شهرسازی، نیرو، جهاد کشاورزی و اقتصاد و دارایی در خصوص تسریع در احقاق حق 136 هزار سهامدار پدیده شاندیز. همچنین در تذکری به رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد خواستار حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و اعتباری کاسپین و در تذکری به وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار جلوگیری از ثبت سفارش کالاهایی که تولید داخلی دارند، شدند.

- تذکر احمد لاشکی نماینده نوشهر و چالوس به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص هزینه‌های فرهنگی خارج از ضوابط برخی ادارات ارشاد استان‌ها.

- تذکر حبیب‌الله دهمره نماینده زابل و زهک به وزیر راه و شهرسازی در خصوص جاده زابل- زاهدان و کشتار بسیار مردم به دلیل مشکلات راهسازی در این بخش.

- تذکر محمد عزیزی نماینده ابهر و خرم دره به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص لزوم رسیدگی به وضعیت کشاورزان خسارت دیده از سرما.

 

- عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه به تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص عدم پرداخت تعهدات خریداران کارخانه قند نقده به وزارت رفاه و مجموعه شستا تذکر داده و با توجه به مبین بودن تخلفات صورت گرفته در حین واگذاری خواستار بازپس گیری هر چه سریعتر این کارخانه با اقدام قانونی و قضایی شد.

- محمد عزیزی نماینده مردم ابهر و خرم دره به رئیس جمهور در خصوص عدم استقرار ادارات در شهرستان سلطانیه و همچنین به وزیر راه و شهرسازی در خصوص دلیل عدم آغاز پروژه تعریض جاده ابهر به قیدار تذکر داد.

- نادر قاضی پور و علیرضا محجوب نمایندگان ارومیه و تهران به رئیس جمهور در خصوص تخصیص بودجه به خواهران و برادران شهدا که تحت تکفل پدر و مادر شهید هستند و موفق به ازدواج نشده اند و همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص جلوگیری از ثبت سفارش کالاهایی که تولید داخلی دارند تذکر دادند.

- شهباز حسن پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر به وزیر نیرودر خصوص اعزام هیاتی فوری جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات ناشی از خشکسالی مداوم و کاهش بارندگی در سال جاری همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اعزام هیاتی فوری جهت رسیدگی به وضعیت واحدهای صنعتی و معدنی شهرستان های حوزه انتخابیه خود که متاسفانه به صورت تعطیل یا با کمتر از ظرفیت کار کرده و نیاز شدید به تسهیلات و یا مواد اولیه دارند تذکر داد.

- امیر خجسته نماینده مردم همدان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص توجه جدی به ساماندهی شرکت های زیرمجموعه تامین اجتماعی و شفاف سازی عملکرد آن ها و همچنین به وزیر آموزش و پرورش در خصوص توجه جدی به همسان سازی تخصص دبیران شاغل در مدارس ابتدایی و متوسطه تذکر داد.

- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر به اتفاق آقایان قاضی پور، شهباز حسن پور بیگلری، رنجبرزاده، نقوی حسینی و خادمی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تذکری برای بار دوم متذکر شدند که جنابعالی به عنوان مقام مسئول متولی حقوق بازنشتگان مستمری ببگیر به جای توجیه و ارایه دلایل غیر منطقی پیگیر افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان باشید.

- احمد بیگدلی نماینده مردم خدابنده به وزیر ارتباطات در خصوص عدم آنتن دهی تلفن های همراه در جاده های اصلی و روستاهای شهرستان خدابنده تذکر داد همچنین این نماینده به وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص دلیل عدم آغاز تعریض خروجی قیدار به ابهر تذکر داد.

- احمد بیگدلی به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به مشکلات و زیان های کشاورزان در اثر سرمازدگی تذکر داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet