هدر موبایل
1397/02/23 12:22:45
سرویس صحن
نگهبان سلامی در نطق میان دستور:

سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است/ تاکید بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی فرهنگیان

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گفت: سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است که قطعا این مهم با تلاش و نقش آفرینی فرهنگیان عزیز در سنگر تعلیم و تربیت میسر می شود.
سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است/ تاکید بر حل مشکلات اقتصادی و معیشتی فرهنگیان نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس گفت: سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است که قطعا این مهم با تلاش و نقش آفرینی فرهنگیان عزیز در سنگر تعلیم و تربیت میسر می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/126819.jpg سنگ,بنای,توسعه,هر,کشور,آموزش,و,پرورش,است/,تاکید,بر,حل,مشکلات,اقتصادی,و,معیشتی,فرهنگیان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمود نگهبان سلامی در نطق میان دستور خود با سلام و درود به ارواح طیبه شهدا، امام شهدا و آرزوی توفیق و سلامتی روزافزون برای رهبر معظم انقلاب و همه خدمتگزاران صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: عرض سلام و ارادت به هیات رئیسه محترم مجلس و خادمان ملت در خانه ملت دارم. از سوی دیگر نیز درود و سپاس فراوان به پیشگاه ملت بزرگ و سرافراز ایران اسلامی به ویژه مردم حوزه انتخابیه ام دارد.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروز حفظ وحدت و انسجام ملی بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد، ادامه داد: خروج ترامپ از برجام با توجه به رفتارها و ادعاهای ضدونقیض قبلی اش کاملا قابل پیش بینی بود. اما در این برهه حساس وظیفه مسئولان و طیف های سیاسی به جای تخطئه و تخریب یکدیگر، همدلی و هم راستایی در جهت اتخاذ تصمیم مناسب براساس منویات مقام معظم رهبری با اتکا به حمایت و پشتوانه عظیم مردمی در نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: آنچه امروز ما را رنج می دهد و امان خانواده ها را ربوده است، مشکلات اقتصادی و معیشتی به ویژه برای افراد کم بضاعت و مستمند جامعه است، بنابراین رونق فضای کسب و کار، تولید و اشتغال، برداشتن موانع و تسهیل شرایط سرمایه گذاری داخلی و هماهنگی قوا و ارکان نظام در جهت حل این مشکلات نقطه عطفی برای حل مسائل داخلی است.

نگهبان سلامی افزود: عصبانیت دیروز رژِیم صهیونیستی و ترامپ از وجود برجام و خوشحالی امروز آنها از برهم زدن برجام گویای تلاش دلاورمردان دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی و کسب امتیازات نسبت به حریف است که متاسفانه عده ای در داخل نیز این همسویی را نشان داده اند.

وی ادامه داد: آنچه در شرایط کنونی مهم است، استقلال و امنیت کشور، پرهیز از شتاب زدگی و رفتارهای احساسی، اتخاذ تصمیمات منطقی و درست با در نظر گرفتن مصالح ملی با هماهنگی و همسویی قوا در جهت پیشرفت و اعتلای جمهوری اسلامی است تا در یک تعامل سازنده با دنیا از عزت و کیان ایران اسلامی دفاع کنیم.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس دهم تصریح کرد: سنگ بنای توسعه هر کشور آموزش و پرورش است که قطعاً این مهم با تلاش و نقش آفرینی فرهنگیان عزیز در سنگر تعلیم و تربیت میسر می گردد، از همین رو از رئیس جمهور محترم و وزیر آموزش و پرورش می خواهم که نسبت به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی فرهنگیان، برقراری عدالت و رفع تبعیض با سایر کارمندان، پرداخت به موقع پاداش بازنشستگان فرهنگی، حل مشکلات بیمه ای و رفاهی، اختصاص سهمیه به فرزندان فرهنگیان در دانشگاه، برقراری عدالت آموزشی از طریق توجه بیشتر به مناطق محروم و مرزی اقدام عاجل را انجام دهند.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور محترم یکی از شعارها و دغدغه های جنابعالی، ابقای حقوق شهروندی و استفاده از ظرفیت اقوام و مذاهب در اداره امور کلان کشور بوده است، اما متاسفانه با گذشت قریب به یک سال از دولت دوازدهم، این مسئله همچنان به فراموشی سپرده شده است و اهل سنت ایران علی رغم همه دغدغه ها و مشکلات ثابت کرده اند که همچنان پای نظام و ارزش های انقلاب ایستاده و از کیان و عزت میهن اسلامی مرزبانی نموده و اجازه کوچکترین گستاخی را به دشمن نخواهند داد.

وی در ادامه درباره سنگان خواف که بزرگترین معدن سنگ خاورمیانه را در خود جای داده گفت: معادنی عظیم بالغ بر یک میلیارد و 200 میلیون تن ذخیره آهنی که با برنامه ریزی تولید سالانه 17.5 میلیون تن کنستانتره، 15 میلیون تن گندله و 5 میلیون تن سنگ دانه بندی، نقش مهمی در تکمیل چرخه فولاد کشور ایفا می کند، اما به رغم این توسعه عظیم و سرمایه گذاری بیش از 10 هزار میلیارد تومانی، بخش خصوصی این منطقه فاقد زیرساخت های لازم جهت توسعه است.

نگهبان سلامی افزود: از ریاست محترم جمهور و هیات وزیران می خواهم که نسبت به ایجاد زیرساخت های لازم از قبیل تسریع در تکمیل 4 بانده شدن جاده سنگان تا تربت حیدریه، راه اندازی و ساخت خط ریل دوم از سنگان تا بافق، اقدام لازم در جهت تامین آب مورد نیاز صنایع فولادی سنگان، احداث و راه اندازی بیمارستان سنگان، اختصاص 15 درصد حقوق دولتی از معادن جهت توسعه زیرساخت های لازم، ساخت و راه اندازی باشگاه ورزشی معدن با کمک سرمایه گذاران و سهیم نمودن مردم در قالب شرکت های سهامی عام در بهره برداری معادن و همچنین حل مشکلات زیست محیطی به ویژه پساب کارخانه های کنستانتره و گندله اقدام لازم را انجام دهد.

وی افزود: بخشی از معادن سنگان، معادن پلاسری در سطح زمین است که در گذشته ها افراد و بخش های خصوصی با یک هزینه حداقلی، کیلومترها معدن را برای خود ثبت نموده اند اما قصه پرغصه این معادن پلاسری، عدم برداشت اصولی از این معادن، از بین بردن مراتع منطقه، عدم پرداخت حقوق مالکانه، ایجاد گودال های عمیق و دپوهای بزرگ و عدم تسطیح و ایجاد فضای سبز که با توجه به مرزی بودن منطقه، ناامنی را در درآینده تشدید خواهد کرد.

وی ادامه داد: عدم پرداخت حقوق دولتی به خزانه و بیت المال که بخشی از آن سهم توسعه منطقه است، ایجاد مشکلات زیست محیطی برای منطقه و عدم رعایت حریم شهر سنگان در برداشت ها توسط برخی معدن کاران از دیگر مشکلات این حوزه است.

نگهبان سلامی افزود: به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر می دهم که نسبت به موارد مطرح شده و کوتاهی سازمان های صنعت، معدن استان در دریافت حقوق دولتی و تخلفات گسترده صورت گرفته در این بخش اقدام عاجل را انجام دهند.

نماینده مردم خواف در مجلس دهم تصریح کرد: وزیر محترم نیرو، طی چند جلسه مشکلات حوزه آب شرب و صنایع شهرستان های خواب و رشتخوار را خدمت جنابعالی متذکر شدم و از همین رو شهرهای سنگان، نشیفان، قاسم آباد و جنگل به دلیل شبکه فرسوده آبرسانی با کمبود آب شرب مواجهند و تعداد زیادی از روستاهای پایین خواب و روستای رزداب در بالای خواف فاقد آب شرب لازم است که نیازمند اقدام فوری است و علاوه بر این ساماندهی مدیریت بهینه مصرف آب چاه های کشاورزی و پرهیز از خاموشی بی موقع چاه ها که موجب خسارت به کشاورزان شده است، نیازمند توجه ویژه است.

وی ادامه داد: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم نسبت به تکمیل و تسریح 4 بانده شده جاده سنگان، نشیفان، خواب و رشتخوار و تربت حیدریه، مطالعه و احداث و راه اندازی بزرگراه سنگان-دوغارون، مطالبه و احداث و راه اندازی بزرگراه نشیفان- قاین با توجه به تردد سنگین ماشین آلات ترانزیتی، تعریض و آسفالت و ارتقای جاده شهر جنگل، آسفالت جاده های روستایی کلاته ها که شامل 16 روستا در یک مسیر هستند، همچنین آسفالت روستاهای بیدپارسی و براکو در شهرستان خواف، تکمیل آسفالت جاده چخماق- فریمان و آسفالت راه های روستایی شهرستان رشتخوار اقدام عاجل را انجام دهند.

نگهبان سلامی افزود: از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات می خواهم که نسبت به حل مشکل آنتن دهی تلفن همراه در روستاهای حوزه انتخابیه و توسعه خطوط تلفن ثابت در شهرهای خواف و سنگان اقدام نماید.

وی در ادامه در تذکراتی به وزرای دولت گفت: به وزیر جهاد کشاورزی نسبت به حل مشکلات کشاورزان و دامداران، اعلام خرید تضمین محصول قبل از کاشت، پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان، حل مشکلات بیمه ای محصولات، به وزیر بهداشت نسبت به تکمیل تجهیزات بیمارستان های خواف و رشتخوار، شبانه روزی شدن درمانگاه های سنگان، نشیفان، قاسم آباد و اهدای 4 آمبولانس برای پایگاه های جاده ای و اورژانس های جاده ای شهرستان خواف و رشتخوار و همچنین به وزیر وزرش و جوانان نسبت به تکمیل سالن های ورزشی شهرستان های خواف و رشتخوار، تکمیل سالن کشتی خواف و تکمیل استخر شنای رشتخوار و حمایت مالی از هیات های ورزشی تذکر می دهم.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین به معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، رسیدگی و اختصاص اعتبار جهت ساماندهی و ترمیم آثار تاریخی ارزشمند خواف و رشتخوار با هدف ارتقای گردشگری، همچنین درخواست ثبت جهانی آثار شاخص شهرستان خواف همچون آسیاب های نشیفان تذکر می دهم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet