هدر موبایل
1397/02/23 13:32:14
سرویس صحن
خالدی سردشتی در نطق میان دستور:

آمریکا با خروج از برجام خوی استکبار گری و چهره پلید خود را به ملت ایران نشان داد

عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام نشانگر یکی دیگر از از سناریو های دروغین دول استعمارگر و استکبار مخصوصا آمریکا بود که این رفتار براساس دکترین استیلا بر دنیای امروز است.
آمریکا با خروج از برجام خوی استکبار گری و چهره پلید خود را به ملت ایران نشان داد عضو کمیسیون انرژی در مجلس گفت: خروج آمریکا از برجام نشانگر یکی دیگر از از سناریو های دروغین دول استعمارگر و استکبار مخصوصا آمریکا بود که این رفتار براساس دکترین استیلا بر دنیای امروز است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108210301688.jpg آمریکا,با,خروج,از,برجام,خوی,استکبار,گری,و,چهره,پلید,خود,را,به,ملت,ایران,نشان,داد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد خالدی سردشتی در نشست علنی امروز (یک شنبه 23 اردیبهشت ماه) در نطق میان دستور گفت:جهان در هفته گذشته شاهد خروج آمریکا از برجام و برملا شدن یکی دیگر از از سناریو های دروغین دول استعمارگر و استکبار مخصوصا آمریکا بود که این رفتار براساس دکترین استیلا بر دنیای امروز است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی  ادامه داد:در حقیقت این رفتار آمریکا مطابق گسترش ادامه نظام سلطه است که در این حوزه نگران پیشرفت دیگر کشورها خصوصا جمهوری اسلامی می باشد. خمیر مایه این تفکر در چنین نظام استعمارگری به تعبیر قرآن کریم به زیر یوغ بردن ملت ها می باشد و رضایت آنها زمانی محقق می شود که تبعیت محض از آنها را پذیرفته باشیم.

وی تصریح کرد: مطابق این موضوع خداوند در قرآن کریم در آیه 123 سوره مبارکه بقره می فرماید: هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد تا بطور کامل تسلیم فرامین آنها شوی و از آیین آنها پیروی کنی. لذا در این آیه شریفه و برهه خطرناک و پیچیده تاریخی وظیفه همه ما سنگین تر خواهد شد .

عضو کمیسیون انرژی در مجلس افزود: در همین راستا نکاتی را به تمام نمایندگان محترم و ملت شریف ایران عرض می کنم.تشخیص وظیفه اصلی و درست که همان سر لوحه قرار دادن بصیرت و دید واقعی نسبت به وقایع پیرامون و اتخاذ مواضع مبتنی بر وضعیت و ظرفیت کشور و هم چنین یافتن راه های ناکام کردن دشمن باشد.

وی تأکید کرد: ایمان و اعتقاد به سرمایه ها و نیروهای داخلی و تکیه بر اقتصاد مقاومتی که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری که آنه را در تمام این سال ها از ما خواسته اند.تقویت و احیای روحیه اعتماد مردم و مسئولین خصوصا در جهت رفع مشکلات باید صورت بپذیرد لذا پیرامون این سخنان اهم مشکلات را بیان می کنم.

وی ادامه داد: امروزه مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف در کشورمان وجود دارد، بی آن که کسی یا جریانی را مقصر بدانیم؛ مجلس با وضع قوانین درست و با کمک سایر قوا در حل و فصل این مشکلات در ابعاد ملی و محلی همان طوری که همه اعتقاد داریم می‌تواند نقش اول را بازی کند، البته قبل از این باید بپذیریم که ماهیت چالش‌ها و مشکلات در جوامع انسانی خود مانند یک موجود زنده می‌باشد و از روند جاری جامعه ایجاد  و باید شناسایی و در زمان مناسب به ارائه راهکار پرداخت و این مشکلات حل شوند وگرنه رها کردن مشکلات بعد از مدتی تجمیع شده و به صورت بحران غیرقابل حل ظاهر می‌شود.

خالدی سردشتی تصریح کرد: امروز همه ما اعتقاد  داریم که ابزار های قدیمی و سنتی برای حل مشکلات امکان پذیر نیست که در کشور دلیل بحران ها عوامل از قبیل تجمع ریز مشکلات حل نشده قبلی، کار شکنی با دشمنی دیگر کشورها به ویژه کشورهای امپریالیستی مثل آمریکا و هم چنین دست نشاندگان محلی، عدم استفاده از ابزار های بروز برای حل مشکلات، مشمول مرور زمان نمودن مشکلات در سیستم تقنینی و یا دولت های گذشته و امروزی و مشکلات زیست محیطی و اقلیمی در سراسر جهان می باشد.

این نماینده در مجلس دهم افزود: امروز مهم ترین بحران های کشور در حوزه آب و انرژی و اقتصاد است که امروزه بدون دخیل کردن مردم عملا امکان حل کردن آن وجود ندارد. در کشور نمونه آن 8 سال دفاع مقدس است که بسیج مردم توانست ایران را در بدترین شرایط به پیروزی برساند.

وی گفت: ما امروز برای حل مشکلات نیاز به حضور مردم داریم و بایست از پتانسیل عظیم آنان استفاده کنیم، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی و آمایش سرزمین می تواند شرایط برون رفت از مشکلات را فراهم کند و سرعت توسعه و بالندگی را افزایش دهد.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس ادامه داد: تیم اقتصادی دولت باید افرادی باشند که چهارچوب های کلی را اشراف داشته باشند و الگوی خاص ایران اسلامی را مطابق فرامین فرادستی تنظیم کنند. باید ها و نباید های اقتصاد باید استخراج شود و نقش آفرینی بخش های پژوهشی افزایش یابد. به معنای واقعی رابطه صنعت و دانشگاه و نهاد های حاکمیتی و اجرایی افزایش یابد.

خالدی سردشتی گفت: اما در مورد انرژی در کشور یک سیاست کلان انرژی بطور مشخص دیده نمی شود و نمی دانیم که به چه صورتی سبد انرژی کشور را می خواهیم تقسیم بندی کنیم، نمی دانیم چه زمانی و چه مواقعی به قیمت واقعی انرژی خواهیم رسید.

وی گفت: در مورد بحران آب، خصوصا در چند سال اخیر، برنامه جامع نیازاست که برای همیشه حداقل با اولویت مسئله آب شرب برای همیشه حل شود و همکاری همه جانبه و همه دستگاه ها را به صورت اورژانسی در دستور کار دولت قرار دهیم.

نماینده لردگان در مجلس خاطر نشان کرد: در مورد مسائل استانی و محلی از وزیر محترم راه و شهرسازی می خواهم راه آهن چهارمحال و بختیاری به خوزستان و آزاد راه لردگان به ایذه را بطور در دستور کار قرار  دهند.

وی افزود: از وزیر محترم ورزش و جوانان می خواعم واقعا سرانه ورزش و شاخص های ورزشی استان چهارمحال و بختیاری را مورد بررسی قرار دهند و به معنای واقعی دستور ارتقای آن را به زیر مجموعه ابلاغ نمایند چراکه سرانه ورزشی 13 ساتنی متر مربعی در این استان قابل دفاع نیست و جز شرمندگی عبارت دیگری به ذهن خطور نمی کند.

خالدی سردشتی بیان کرد: از وزیر محترم نیرو می خواهم در شهرستان لردگان، جهت شروع واقعی سد های خرسان با کارکرد تولید برق و سد ونک با کارکرد تأمین آب، شرب و کشاورزی شهرستان دستور ویژه صادر فرمایند چراکه در این شهرستان در مورد آب شرب علی رغم این که سرشاخه های کارون را داریم ولی تعداد زیادی از روستا با تانکر آب رسانی می شوند.

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: از وزیر محترم بهداشت می خواهم بازدید میدانی از شهرستان و مجموعه بیمارستان لردگان داشته باشند و ان شاء الله دستور افزایش تعداد تخت و توسعه واقعی آن را صادر فرمایند. چراکه افزایش جمعیت شهرستان قابل ملاحظه بوده ولی امکانات همچنان ثابت مانده است.

عضو کمیسیون انرژی در مجلس تصریح کرد: از وزیر محترم کشاورزی می خواهم واقعا بررسی و اقدام موثر را جهت توسعه کشاورزی فراموش شده شهرستان لردگان از مسئولین ذی ربط  مطالبه کنند و واقعا از اینکه در دوره وزارت جنابعالی به دلیل مدیریت ناکارآمد شهرستان فراموش شده ای به معنای واقعی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet