هدر موبایل
1397/02/23 12:59:11
سرویس صحن
رحیمی در نطق میان دستور:

آتش زدن اسناد بین المللی خلاف سیاست تعامل سازنده با جهان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به آتش کشیدن پرچم کشورها و اسناد بین المللی اساسا حرکتی مردود است و این حرکت در مرکز قانونگذاری کشور خلاف سیاست تعامل سازنده با جهان است که مورد تاکید رهبری و برنامه ششم مصوب همین مجلس است.
آتش زدن اسناد بین المللی خلاف سیاست تعامل سازنده با جهان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به آتش کشیدن پرچم کشورها و اسناد بین المللی اساسا حرکتی مردود است و این حرکت در مرکز قانونگذاری کشور خلاف سیاست تعامل سازنده با جهان است که مورد تاکید رهبری و برنامه ششم مصوب همین مجلس است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101489236209.jpg آتش,زدن,اسناد,بین,المللی,خلاف,سیاست,تعامل,سازنده,با,جهان,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علیرضا رحیمی  در نشست علنی امروز( یکشنبه 23 اردیبهشت)  صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و فرو پاشی هیمنه نظام سلطه و آمریکا در جهان، سرآغاز تقابل رو در روی دو رویکرد تاریخی جدید را شاهد بوده ایم از این رو از بین رفتن  همه منافع آمریکا در ایران کافی بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در  ورود به پنجمین دهه جمهوری اسلامی در شرایطی در تقابل همه جانبه آمریکا با ایران اسلامی به سر می بریم، در صدر و ذیل تحولات جاری جهانی ضرورت بازخوانی پیشنه مناسبات و چرایی  تصمیمات را روشن تر می کند.

وی ادامه داد: مذاکرات ایران با کشورهای گروه 1+5 در شرایطی آغاز شد که عدم  اعتماد متقابل و تلاش برای  جلب حداکثری منافع از وجوه قابل ملاحظه برای تمام طرف های مذاکره کننده بود، تاریخ ظلم، آتش افزوی و توطئه پی در پی آمریکا در اذهان ایرانیان  برجسته بود که با اعتماد رهبری انقلاب به تیم دیپلماسی و فضای نرمش قهرمانان که مدیریت مذاکرات را ممکن می کرد از پیچ های سخت مذاکرات با رعایت اصول حکمت، عزت و مصلحت عبور کردیم و به برجام رسیدم که منافع حداقلی همه  اطراف را تامین می کرد.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امانت داری، حرفه ای گری و دلسوزی صفات  انقلابی تیم مذاکره کننده  در فضای دیپلماسی علی رغم انکار و بهتان آشکار مخالفان بارها مورد تایید و تاکید رهبری قرار گرفت، در شرایطی که  خروج آمریکایی ها از برجام فرصت مغتنمی را برای همبستگی و همگرایی همدلانه در داخل کشور ایجاد و فصل نو از دیپلماسی فراروی ایران گشوده ضرورت پافشاری بر منافع ملی  از سوی تمام سلایق سیاسی و صیانت از اعتبار جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی را بیشتر کرده است.

رحیمی گفت: در این شرایط حساس که تدبیر ویژه و تصمیم عقلایی می تواند کشو را از شرایط سخت بین المللی عبور دهد حرکت های احساسی بی مبنا و مسدود کردن فضا برای بیرون رفت از این شرایط در عمل  کمک به جبهه دشمن  در فشار به ایران  تلقی می شود.

 

آتش زدن پرچم کشورها در فرهنگ اسلامی هیچ جایی ندارد ​

این نماینده مجلس بیان داشت: آتش زدن پرچم کشورها در فرهنگ اسلامی هیچ جایی ندارد و در منطق سیاسی و نگاه  عقلانی نیز مردود است. خروج آمریکا از برجام احساس شعف عده ای در داخل برای تسویه حساب سیاسی با روحانی و ظریف فضای حساس کنونی را به جای بهره گیری برای تقویت همبستگی و امنیت ملی تبدیل به فضای عقده گشایی علیه دولت و در مقابل رهبری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه آتش زدن پرچم کشورها در صحن مجلس را هیچ گاه نماد انقلابی گری نمی دانیم، بیان داشت:روشن است که  دشمن از تفرقه و اختلاف ما دلخوش و از همبتسگی ملی ما نگران می شود اما عجیب است این مهم برای اشخاصی که مدعی بصیرت هستند همچنان مورد غفلت آشکار است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تلاش برای اهتزاز پرچم ایران در حوزه دیپلماسی، صنعت، کشاورزی، تجارت علم و فناوری و ورزش، هنرما وفرزندان ایران اسلامی است اما گویا عده ای در تلاش هستند در موضوع برجام، رهبری انقلاب را بی اختیار و با تخریب دولت به دنبال  مقصر سازی در اذهان عمومی هستند.

رحیمی تاکید کرد: برادران فراموش نکنیم برجام تحت هدایت رهبری و نظارت حاکمیت امضا شد،  برجام بخشی از کارنامه کل حاکمیت است، برجام نه جناحی، نه سیاسی و نه مربوط به دولت خاص است. این نسخه را تقدیم هیئت رئیسه می کنم تا همچنان مجلس از این سند بین‌المللی که مجموعه حاکمیت در جهان آن را امضا کردند، صیانت کند و از هرگونه تعرض مصون بدارید. اکنون مجموعه نظام در تلاش برای تعیین تکلیف برجام است.

وی گفت: امروز مهمترین نیاز کشور در همه عرصه ها، به خصوص در فضای سیاسی داخلی را حفظ و تقویت آرامش می دانم، بدون فضای آرام در کشور تصمیم گیری ها و اقدامات تابع احساسات خواهد بود.

این نمایند مجلس با اشاره به عملکرد ضعیف سازمان صدا و سیما، بیان داشت: در شرایط جاری کشور صدا و سیما به دلیل انحصار رسانه ای می تواند در تامین آرامش موثر باشد اما رویکرد جناحی و اقدام های احساسی  صدا و سیما نگذاشته از ظرفیت ملی آن در جهت تامین منافع ملی استفاده شود.

رحیمی با طرح این سوال که چرا صدا و سیما در حوزه امنیت ملی  سهم مثبت خود را ایفا نمی کند، ادامه داد: در حوادث دی ماه  سال گذشته در دو روز اول  رویکرد صدا وسیما در حوزه امنیت ملی قابل ملاحظه بود که با  سرعت این غفلت را جبران کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: عده ای در فضای احساسی تصور نکنند  شکست دولت، شکست رقیب شان است، تضعیف دولت یا مجلس، تضعیف رکنی از ارکان نظام است و به شکست کشاند دولت در تحقق برنامه ها به  نوعی تلاش برای تضعیف کل نظام جمهور تلقی می شود.

 

با بهانه تراشی فضای بالندگی دیپلماسی را تنگ نکنیم

وی گفت: نمی شود روزی به بهانه دو تابعیتی ها، روزی  به بهانه نفوذ، به بهانه جاسوسی، باند نیویورک و هر روز به بهانه ای فضا را برای بالندگی و تحرک چابک دیپلماسی  تنگ کرد و در عمل به اهداف دشمن سرعت بخشید.

رحیمی تاکید کرد: به آتش کشیدن پرچم کشورها و اسناد بین المللی اساسا حرکتی مردود است و این حرکت در مرکز قانونگذاری کشور خلاف سیاست تعامل سازنده با جهان است که مورد تاکید رهبری و برنامه ششم مصوب همین مجلس است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آرامش و امنیت نیاز حتمی فضای اجتماعی و سیاسی کشور و همانند هوای پاک ضرورتی حیاتی برای همگانی است، برای جامعه امن و آرام دست به دست هم دهیم  تا پاسخگوی اعتماد شایسته و ارزنده ملت بزرگ و ایران باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet