هدر موبایل
1397/02/23 13:16:27
سرویس صحن
ابراهیمی در تذکر شفاهی تاکید کرد:

روستاهای شازند آب شرب سالم ندارند/ لزوم تعیین تکلیف اراضی کشاورزی وقف شده

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه بسیاری از روستاهای شازند آب شرب سالم ندارند، گفت: ابهام در وضعیت اراضی کشاورزی روستاهای این شهرستان باعث اختلاف بین اداره اوقاف و کشاورزان منطقه شده است.
روستاهای شازند آب شرب سالم ندارند/ لزوم تعیین تکلیف اراضی کشاورزی وقف شده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه بسیاری از روستاهای شازند آب شرب سالم ندارند، گفت: ابهام در وضعیت اراضی کشاورزی روستاهای این شهرستان باعث اختلاف بین اداره اوقاف و کشاورزان منطقه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102669668340.jpg روستاهای,شازند,آب,شرب,سالم,ندارند/,لزوم,تعیین,تکلیف,اراضی,کشاورزی,وقف,شده Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی ابراهیمی درنشست علنی امروز (یکشنبه، 23 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به وزیر نیرو گفت: مقرر بود تأمین آب شرب 46 روستا و 3 شهر از شهرستان شازند از سد کمان‌صالح انجام گیرد اما پس از انتقال آب این سد به شهر اراک عملاً اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: در این شهرستان سد احداث و بیش از 60 کیلومتر خط انتقال را عبور داده شده اما روستاها و شهرهای موجود در مسیر از آب شرب ناسالم استفاده می کنند؛ انتظار داریم در تأمین آب شرب این منطقه اقدامات لازم انجام گیرد.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: آقای اردکانیان فاز 2 نیروگاه حرارتی شازند از چندین سال پیش در دستور کار بوده و حدود 400 میلیارد تومان هزینه گردیده است اما طی چندین ماه بلاتکلیف مانده است؛ اخیراً زمزمه‌هایی مبنی بر تغییر محل پروژه به گوش می‌رسد، تقاضا دارم پیش از هرگونه اقدامی موضوع را بررسی کرده و نتیجه را به مردم و نمایندگان اطلاع دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اراضی کشاورزی و روستاهای شازند درگیر اختلاف مالکیت بین اداره اوقاف و کشاورزان منطقه هستند.

ابراهیمی با بیان اینکه این امر علاوه بر بلاتکلیفی مردم هرگونه سرمایه‌گذاری و توسعه انسانی در بخش کشاورزی را متوقف کرده، خاطر نشان کرد: کشاورزان قادر به استفاده از راه‌های بانکی و سایر تسهیلات نیستند در عوض شاهد واگذاری بخشی از این اراضی به ارگان‌های دولتی و یا اشخاص حقیقی  و حقوقی بدون در نظر گرفتن حقوق عرفی زارعین هستیم.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اقدامات تحریک‌کننده‌ای از جمله بزرگداشت واقفی که هنوز موضوع مالکیت نامبرده برای اراضی وقف شده مورد ابهام است بر ذهن مردم منطقه اثر منفی دارد، موضوع را اساسی بررسی کرده و تعیین تکلیف کنید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet