خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/02/24 08:08:54
سرویس اجتماعی
هاشم زایی:

اولویت های شهردار جدید تهران چیست؟/ وجود 2 میلیون موتور سیکلت کاربراتوری در پایتخت/13 درصد بافت فرسوده کشور در تهران

نماینده مردم تهران در مجلس خودداری از فروش تراکم، توجه به بافت فرسوده، حمل ونقل عمومی، آلودگی هوا و ترافیک را از اولویت های شهردار جدید برشمرد.
اولویت های شهردار جدید تهران چیست؟/ وجود 2 میلیون موتور سیکلت کاربراتوری در پایتخت/13 درصد بافت فرسوده کشور در تهران نماینده مردم تهران در مجلس خودداری از فروش تراکم، توجه به بافت فرسوده، حمل ونقل عمومی، آلودگی هوا و ترافیک را از اولویت های شهردار جدید برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108376095495.jpg اولویت,های,شهردار,جدید,تهران,چیست؟/,وجود,2,میلیون,موتور,سیکلت,کاربراتوری,در,پایتخت/13,درصد,بافت,فرسوده,کشور,در,تهران Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تهران با مشکلات عدیده ای روبرو است و رفع آنها نیازمند برنامه ریزی منسجم است، گفت: در هیچ کلان شهری در دنیا سابقه ندارد که در کوچه 6 متری و خیابان 10 متری برج و مجتمع تجاری 20 طبقه ساخته شود.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه برای رفع مشکلات تهران آمایش سرزمینی و برنامه ریزی راهبردی وجود ندارد، افزود: شهر تهران فاقد آمایش سرزمینی بوده و به نظر می رسد دست ها و قدرت های بیرونی اجازه شکل گرفتن آمایش سرزمینی را نمی دهند.

وی توجه به ساخت و سازها، بافت فرسوده، حمل ونقل عمومی، آلودگی هوا و ترافیک را از اولویت های جدی شهردار جدید تهران برشمرد و ادامه داد: تهران بر روی سه گسل فعال زلزله قرار گرفته و نیاز است شهردار جدید با تهیه آمایش سرزمینی به ساخت و سازها ورودی جدی داشته و ضوابط بلندمرتبه سازی را تدوین کرده و تحت هر شرایطی اجازه تراکم فروشی را ندهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه 13 درصد بافت فرسوده کشور در پایتخت قرار گرفته است توجه به این مهم را از اولویت های جدی مدیریت شهری دانست و گفت: نوسازی بافت فرسوده به تنهایی از عهده شهرداری خارج است و نیاز است مجلس، دولت و حتی قوه قضائیه گامی جدی در جهت احیای بافت فرسوده بردارند و در این رابطه چاره اندیشی کنند.

هاشم زایی افزود: در برنامه 5 ساله توسعه پیش بینی شده که طی 5 سال میزان بافت های فرسوده صفر شود اما با این روند به نظر می رسد حتی 20 درصد آن نیز محقق نشود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه 2 میلیون موتورسیکلت کاربراتوری در پایتخت وجود دارد که به اندازه 4 خودرو آلودگی ایجاد می کنند، تصریح کرد: تا عزم ملی برای رفع مشکلات تهران وجود نداشته باشد به راحتی قابل رفع نیستند و نمی توان بر آنها فائق آمد در این رابطه نیاز است شهردار جدید با برنامه ریزی منسجم و عزم جدی با همکاری تمامی دستگاه ها گامی جدی در جهت رفع مشکلات تهران بردارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet