هدر موبایل
1386/08/06 13:42:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شهریاری: مسؤولین اجازه ندهند از تریبونهای رسمی اعتقادات مذهبی و ملی مردم به بازی گرفته شود

حسینعلی شهریاری، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: مسؤولین اجازه ندهند از تریبونهای رسمی، سیاسی و مذهبی، اعتقادات مذهبی و ملی مردم به بازی گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم زاهدان به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

با درود به روان پاک شهداء، امام شهداء و با سلام به پیشگاه مقام معظم رهبری و موکلین خوب زاهدانی و شما نمایندگان محترم.

درود می‌فرستم به روان پاک شهدای استان سیستان و بلوچستان مخصوصاً شهید حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌آقا توکلی شهید محراب شب بیست و یک ماه مبارک رمضان در شهرستان پارس که در جلوی چشمان همسر و فرزند 4 ساله‌اش در محراب مسجد همانند مولایش علی (علیه ‌السلام) ناجوانمردانه توسط اشرار از خدا بی‌خبر و وهابی به شهادت رسید و همچنین شهید مسلم کی‌خواه که با شهادت خود کمک شایانی به شناسایی باندهای این اقشار از خدا بیخبر نمود.

در سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی انتظار می‌رود مسؤولین اجازه ندهند از تریبونهای رسمی، سیاسی و مذهبی اعتقادات مذهبی و ملی مردم را به بازی گرفته و با تحریک احساسات زمینه را برای انجام این قبیل شرارتها آماده  نمایند. متأسفانه از این تریبونها قانون اساسی و مذهب رسمی کشور را مورد هجمه قرار داده و دائماً ادعا می‌کنند اگر به خواسته‌های غیرقانونی آنها جواب داده نشود به مجامع بین‌المللی پناه می‌برند که این خود نیز حکایت دیگری است که هرچند وقت یکبار به بهانه آزادی، آزادی را مورد هجمه قرار می‌دهند.

از جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد انتظار داریم با مسأله تورم و گرانی که فشار زیادی بر گرده محرومین و مستضعفین می‌آورد بطور جدی برخورد نمایند. مشکل دیگر مسأله بیکاری می‌باشد که متأسفانه در استان سیستان و بلوچستان با تمام تلاشهای انجام گرفته و کارهای خوب دولت همچنان معضل جدی استان می‌باشد و متأسفانه بانکها آنطور که شایسته است همصدا با دولت جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد نیستند و مصوبه (30130) هیأت محترم دولت را که اوایل سال تصویب شده، عمل نمی‌نمایند و با اخذ وثیقه‌های غیرمنطقی ملکی خارج از توان کارفرما عملاً نقش مهمی در عدم کارآفرینی بازی می‌کنند و یا بعد از هزینه‌های که کارگاهها به تولید می‌رسند با عدم پرداخت سرمایه در گردش عملاً از اجرایی‌شدن کارگاهها جلوگیری می‌شود که استان سیستان و بلوچستان در این زمینه طبق آمار وزارت کار رتبه‌های آخر را دارد.

از جناب آقای رئیس جمهور انتظار داریم دستور فرمایند آئین‌نامه‌های اجرایی ماده (90) قانون برنامه که هزینه‌های بهداشتی ـ درمانی سهم مردم از گزینه‌های سلامت حداکثر به 30 درصد و میزان خانوارهای آسیب‌پذیر از هزینه‌های غیرقابل تحمل سلامت به یک درصد کاهش یابد، هرچه سریعتر تهیه و به تصویب هیأت محترم دولت برسد. جهت اجرایی شدن ماده (91) قانون برنامه در بندهای «هـ» که سرانه واقعی باید در بودجه‌های سنواتی دیده شود و بند «ج» که تعریف خدمات بیمه پایه درمانی روستاییان و عشایری معادل مناطق شهری باشد، آئین‌نامه‌اش هرچه سریعتر تصویب و در لایحه بودجه 87 به مجلس ارائه گردد.

از جناب آقای رئیس جمهور در شروع سفرهای دور دوم مبنی بر دستور جهت صرفه‌جویی در سفر و تشویق مدیران لایق و توانمند و معرفی مدیران ضعیف تقدیر و تشکر می‌نمایم.

از وزیر محترم جهاد سازندگی انتظار داریم دستور فرمایند با کار کارشناسی اجازه ندهند کارگاههای صنعتی بسته‌بندی گوشت که بیش از هزار کارگر دارند با تعطیلی روبرو گردند و مشکلات بیکاری استان را افزایش دهند.

در خاتمه از مسؤولین محترم قوه قضاییه مخصوصاً در استان سیستان و بلوچستان و شخص جناب آقای نکونام ریاست محترم دادگستری استان و مسؤولین اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی و سیاسی استان جهت برخورد قاطع با این از خدا بیخبران، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

در خاتمه مردم از مسؤولین کشور مخصوصاً جناب آقای پورمحمدی وزیر محترم کشور و مسؤولین استان انتظار دارم در رابطه با مصوبه تأمین امنیت کشور و استان سیستان و بلوچستان در مورد طرح اتباع بیگانه تمام تلاش خود را بکار برند و امیدواریم که تا آخر سالجاری اتباع بیگانه مخصوصاً افغانه در استان سیستان و بلوچستان حضور نداشته باشند تا قدری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی استان بهبود پیدا کند.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet