هدر موبایل
1397/02/24 16:06:14
سرویس استان ها
مرادی تاکیدکرد:

لزوم ساماندهی مرزی و اتخاذ تخفیفات گمرگی برای بازرگانان/ رفع بحران اقتصادی کولبران در انتظار لغو مصوبه انسداد مرزی دولت

نماینده مردم مریوان در مجلس بابیان اینکه ساماندهی مرزی و اتخاذ تخفیفات گمرگی برای بازرگان در مناطق مرزی الزامی است،گفت:رفع بحران اقتصادی کولبران با لغو مصوبه انسداد مرزی دولت اجرایی شود.
لزوم ساماندهی مرزی و اتخاذ تخفیفات گمرگی برای بازرگانان/ رفع بحران اقتصادی کولبران در انتظار لغو مصوبه انسداد مرزی دولت نماینده مردم مریوان در مجلس بابیان اینکه ساماندهی مرزی و اتخاذ تخفیفات گمرگی برای بازرگان در مناطق مرزی الزامی است،گفت:رفع بحران اقتصادی کولبران با لغو مصوبه انسداد مرزی دولت اجرایی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106128150382.jpg لزوم,ساماندهی,مرزی,و,اتخاذ,تخفیفات,گمرگی,برای,بازرگانان/,رفع,بحران,اقتصادی,کولبران,در,انتظار,لغو,مصوبه,انسداد,مرزی,دولت Icana

 منصور مرادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت کولبران در استان کردستان،گفت: انسداد مرزی بر طبق  مصوبه هیئت دولت مردم را در مناطق مرزی همچون مریوان در تنگنای  اقتصادی قرارداده است.

نماینده مردم مریوان و سروآباد درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بسیاری از روستاها و شهرها مرزی روزگارشان را از  تبادلات تجاری می‌گذرانند؛بنابراین مشخص است که با بسته شدن منبع درآمد کولبران،این افراد برای تامین اقتصاد معیشتیشان با مشکل روبرو می‌شوند.

 مرادی افزود:روزانه شاهد تماس‌های مکرر مرزنشینان برای رفع مشکلات جاری شان براثر بستن  شدن مرزها هستیم  و این در حالی است که دولت برای رفاه اقتصادی کولبران باید در زمینه مصوبه بستن شدن مرزها در مناطق مرزی تجدید نظر کند.

وی ادامه داد:گروهی را از وزارت اقتصاد ودارایی،گمرک،صنعت ومعدن تجارت و وزارت کشور از وضعیت مناطق مرزی بازدید کردند؛بنابراین در این راستا مقرر شده است که در راستای  ساماندهی مرزی تدابیر کارآمدی اتخاذ شود.

نماینده مردم مریوان درمجلس بابیان اینکه انسداد مرزی،بحران اقتصادی کولبران را دربرداشته است و این اقشار زحمتکش  برای تامین معیشتشان با مشکل روبرو شدند،گفت:ساماندهی مرزی و اتخاذ تخفیفات گمرگی برای بازرگانان  تبادلات تجاری  را  رونق می‌بخشد.

عضوکمیسیون برنامه  بودجه ومحاسبات مجلس یادآورشد:باید هرچه سریعتر تدابیری اندیشده که کولبران بتوانند مانند  گذشته در زمینه تبادلات تجاری  فعالیت کنند؛بنابراین تقاضا داریم دولت هرچه سریع تر مصوبه انسداد مرزی را لغو کند ؛زیرا اقتصاد معیشتی کوله برها  با انتقال کالا از  مرزها گره خورده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet