هدر موبایل
1397/02/24 14:33:26
سرویس اجتماعی
کمالی پور مطرح کرد:

وجود تنها 3هزار و 400 محیط بان در کشور/ تسهیل فرآیند استفاده از سلاح در لایحه حمایت از محیط بانان

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس عمده ترین محور لایحه حمایت از محیط بانان وجنگل بانان را برخورداری از امتیازات ضابطان دادگستری در بکارگیری سلاح دانست.
وجود تنها 3هزار و 400 محیط بان در کشور/ تسهیل فرآیند استفاده از سلاح در لایحه حمایت از محیط بانان عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی مجلس عمده ترین محور لایحه حمایت از محیط بانان وجنگل بانان را برخورداری از امتیازات ضابطان دادگستری در بکارگیری سلاح دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201803105747806032.jpg وجود,تنها,3هزار,و,400,محیط,بان,در,کشور/,تسهیل,فرآیند,استفاده,از,سلاح,در,لایحه,حمایت,از,محیط,بانان Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با آخرین وضعیت لایحه حمایت از محیط بانان و جنگلبانان، گفت: این لایحه نیازمند اصلاحات جزئی است و اگر آنها را رفع کنیم به زودی به صحن علنی ارائه خواهیم کرد؛ البته کارگروهی تشکیل شده وظیفه رسیدگی به لایحه را بر عهده گرفته که نتیجه را تا یک هفته آینده به کمیسیون ارائه کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، عمده ترین محور لایحه حمایت از محیط بانان وجنگلبانان را برخورداری این قشر از امتیازات ضابطان دادگستری در بکارگیری سلاح دانست و افزود: امر بکارگیری سلاح برای محیط بانان و جنگل بانان شفاف نیست و در اغلب موارد محیط بانان در درگیری با شکارچیان غیرمجاز و متعدیان به محیط زیست با مشکلاتی مواجه می شوند بنابراین به دنبال این هستیم با تصویب این لایحه  فرآیند استفاده از سلاح توسط تسهیل شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نحوه بکارگیری سلاح در قانون جرائم نیروهای مسلح پیش بینی شده است، ادامه داد: اگر ابهامی در این رابطه باشد قابل بررسی است البته عمده ترین نیاز محیط بانان برخورداری از این حق است.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم افزایش تعداد محیط بانان و تجهیز آنان به امکانات و تجهیزات پیشرفته برای مقابله با شکارچیان غیرمجاز، گفت: متاسفانه تنها سه هزار و 400 محیط بان وظیفه حفاظت و پاسداری از محیط زیست کشور را بر عهده داشته و تعداد آنها به هیچ وجه جوابگوی حفاظت از محیط زیست نبوده و نیاز است برای افزایش تعداد محیط بانان تدابیر لازم اتخاذ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet