هدر موبایل
1397/02/25 12:00:28
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نقوی حسینی تاکید کرد:

ضرورت اخذ ضمانت از پنج کشور عضو برجام/ اروپایی ها باید در حوزه مالی به ایران ضمانت دهند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی‌ها اگر خواستار ادامه روند برجام هستند، نباید آمریکا را در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کنند.
ضرورت اخذ ضمانت از پنج کشور عضو برجام/ اروپایی ها باید در حوزه مالی به ایران ضمانت دهند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اروپایی‌ها اگر خواستار ادامه روند برجام هستند، نباید آمریکا را در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg ضرورت,اخذ,ضمانت,از,پنج,کشور,عضو,برجام/,اروپایی,ها,باید,در,حوزه,مالی,به,ایران,ضمانت,دهند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردم شهرستان ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اروپایی‌ها اگر خواهان ادامه‌دار بودن قرارداد برجام هستند، باید خط و مشیی غیر از اقدامات رئیس جمهور آمریکا را در پیش بگیرند، اظهار داشت: خروج ترامپ از برجام از مدت‌ها قبل پیش‌بینی می‌شد و در کمیسیون امنیت ملی تمهدیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است و مطابق با رفتار عهدشکنان عمل خواهیم کرد.

این نماینده خانه ملت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص ضمانت گرفتن از کشورهای عضو قرارداد برای ادامه روند برجام افزود: تیم مذاکره کننده ما باید از آغاز اعمال این قرارداد از طرف‌های مقابل تضمین می‌گرفت تا در موقع بدعهدی هر یک از طرفین، بتوانیم از اختیارات خود در این زمنیه استفاده کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اروپایی‌ها باید در حوزه مالی به ایران ضمانت دهند، خاطرنشان کرد: بی‌شک پنج کشور عضو برجام از به نتیجه رسیدن این قرارداد منافع کسب می‌کنند و برای ادامه روند برجام نباید آمریکایی‌ها را در اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران حمایت کنند.

به گزارش دفاع پرس، نقوی حسینی صنعت حمل و نقل را یکی دیگر از ضمانت‌های پنج کشور عضو برجام برشمرد و گفت: اروپایی‌ها نباید در مقابل تجارت و فعالیت‌های شرکت‌هایی که از بدو قرارداد برجام در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌اند خللی ایجاد کنند، در غیر اینصورت ثابت خواهد شد که هدفی غیر از اجرایی کردن خواسته‌های ترامپ ندارند و ما هم از ادامه اعمال برجام صرف‌نظر می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet